Makibes G06 – Hodinky pro největší sporťáky
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Makibes G06 – Hodinky pro největší sporťáky

Makibes G06 – Hodinky pro největší sporťáky

Jan Preclík

Jan Preclík

25. 5. 2018 03:00

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Funkce hodinek a aplikace 3. Použití v praxi 4. Závěr

S chytrými hodinkami se před nedávnem roztrhl pytel. Na trhu existuje nepřeberné množství horších či lepších výrobců. V dnešní recenzi se podíváme hodinky, které pro své použité technologie a funkce, velmi slušnou výdrž a příznivou cenu ocení zejména hardcore sportovci a náruživí výletníci.

Reklama

Vzhledem ke stoupající popularitě chytrých hodinek a skutečnosti, že léto letos dorazilo o něco dříve, jsme se rozhodli našim věrným čtenářům představit pár modelů hodinek Makibes od stejnojmenného čínského výrobce.

Prvním testovaným modelem jsou hodinky Makibes G06, které se od nejrozšířenějších populárních chytrých náramkových hodinek liší svým vzhledem a displejem. Na první pohled jde o masivní hodinky, které sice neoplývají barevným displejem zdobeným dokonalými grafickými prvky, ale díky tomu zase mají výhodu v permanentním zobrazení, lehce čitelných informacích a dlouhé výdrži baterie.

Hodinky byly zabalené v líbivé černé krabičce společně s dobíjecí kolébkou a mnohojazyčným návodem k použití (se samozřejmou absencí češtiny) ukrytým vespod krabičky. Pojďme se podívat na to, co dokážou.

Makibes G06 – Hodinky pro největší sporťáky
i Zdroj: PCTuning.cz

Hardwarová výbava

V této kapitole se podíváme blíže na výbavu hodinek udávanou výrobcem. Na webu výrobce www.makibes.com bohužel není o tomto modelu z neznámých důvodů žádná zmínka, proto jsem musel čerpat z jednoho z prodejních portálů, na které se tento výrobce zaměřuje – konkrétně Geekbuying. Manuál popisuje pouze jednotlivé funkce hodinek, technické specifikace nikoli.

Už zde jsem našel poměrně zásadní rozpor se skutečností. Na webu je ve finálním výpisu uvedeno, že hodinky mají hmotnost 45 gramů, což je podezřele nízko. Má váha naměřila 87 gramů, a to už se shoduje s popisem u jednoho z obrázků. Kromě rozměrů, tedy 48,5 × 48,5 × 16 mm, které souhlasí, se nedají některé uváděné skutečnosti patřičně ověřit, je třeba je otestovat v praxi. Řemínek je 24 mm široký, silikonový, opatřený sponou s dvojicí hrotů.

Makibes G06 – Hodinky pro největší sporťáky
i Zdroj: PCTuning.cz

Výhodou řemínku je, že se dá pomocí šroubováku torx demontovat a vyměnit za jiný o stejné šíři.

Makibes G06 – Hodinky pro největší sporťáky
i Zdroj: PCTuning.cz

Výrobce zmiňuje ve specifikacích OLED displej, ale je zjevné, že nejde o displej s OLED pixely, nýbrž o klasické černobílé TFT LCD, které si můžete stiskem tlačítka přisvítit. A právě přisvícení je asi řešené pomocí OLED panelu bílé barvy.

Makibes G06 – Hodinky pro největší sporťáky
i Zdroj: PCTuning.cz

 Displej má průměr 1,2 palce a rozlišení 100 × 100 pixelů. Po aktivaci podsvícení se barvy displeje invertují, což zaručuje výbornou čitelnost veškerých dat i za úplné tmy.  Kromě šesti předdefinovaných grafických témat se do hodinek žádná další importovat nedají.

Makibes G06 – Hodinky pro největší sporťáky
i Zdroj: PCTuning.cz

Nadstandardem proti ostatním chytrým hodinkám je zabudovaný modul GPS, díky kterému si nejen můžete měřit uběhlou vzdálenost bez nutnosti připojení k telefonu, ale s pomocí jedné z chytrých funkcí vás mohou hodinky přivést zpět do startovního bodu v případě, že byste náhodou zabloudili.

Hodinky jsou též vybavené modulem Bluetooth 4.2 a baterií o kapacitě 450 mAh, která, v kombinaci s technologií displeje, zaručuje dlouhou výdrž na jedno nabití. Konkrétně jde o dvacet dní v režimu standby, deset dní při běžném užívání, případně 10–14,5 hodiny s využitím GPS modulu. Na reálnou výdrž se podíváme později.

Dle specifikací na webu jsou hodinky vybavené „ultrarychlým“ senzorem srdečního tepu v podobě dvou blikajících zelených diod na spodní straně hodinek. Díky tomuto přesnému senzoru byste měli být schopní optimalizovat svůj výkon pro dodržení ideální tepové frekvence. Zda tomu tak skutečně je, či nikoli, se dozvíte v následujících kapitolách.  

Makibes G06 – Hodinky pro největší sporťáky
i Zdroj: PCTuning.cz

Kromě výše zmíněné výbavy v sobě hodinky skrývají poměrně běžný krokoměr a méně běžný kompas, jehož funkci ovládá čip LSM6DSM obsahující 3D digitální akcelerometr a gyroskop.

Další nespornou výhodou je vodotěsnost hodinek s nejvyšším stupněm krytí IP68. První číslice znamená, že hodinky jsou chráněné proti vniknutí prachu, druhá číslice pak říká, že hodinky vydrží pod vodou do hloubky udávané výrobcem, tedy do tří metrů, po dobu třiceti minut. Nesmíte je však vystavit proudu vody (včetně sprchování). Pod vodou nesmíte mačkat tlačítka, nicméně zaplavat si s nimi nebo se saunit můžete bez obav.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama