PCTuning Článek

Maximum V tweaking – taktování Ivy Bridge s Asusem

Michal Šimonek
Michal Šimonek
9. 10. 2012 03:00 15 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Už ne více coldbugu, ale více zábavy 2. Příprava overclockerských sestav 3. Výsledky benchmarků 4. Stručné shrnutí akce

Asus a Gigabyte podporují v ČR komunitu overclockerů a nadšenců nejen z řad novinářů. Tentokrát jsme se sešli v Brně na menší akci s Asusem a několika redaktory PCTuningu v Brně. I když největší hvězda na taktovací část chyběla, byla by škoda se nepodělit o pár postřehů. Problémem nebylo taktování nad hranicí 6 GHz.

Reklama
Reklama

Intel platforma a extrémní taktování byly v nedávné době tak trochu nuda. Výkon tu samozřejmě byl, to bez debat, ale pro extrémní nadšence bylo lehké zalévání komínů na teploty kolem -40 °C nudné a nepřinášející nic navíc oproti standardnímu chlazení vodou / vzduchem. To se naštěstí zlomilo s příchodem Ivy Bridge a začala například podobná zábava pod dusíkem, jako s Phenomy II od AMD a nebo s procesory Gulftown od Intelu. Frekvence 6 GHz pod tekutým dusíkem jsou nyní téměř vždy zaručené.

Hardware i lidé

V několika krabicích jsme si mohli vyzkoušet aktuální ROG produkty. Asus dovezl několik základních desek Maximus V Extreme a Maximus V Formula. Nemohlo chybět i několik grafických karet GTX 680, GTX 670 a Radeon HD 7970 v DirectCU II verzích. Já jsem však grafické karty nevyužil a ponechal si svou AMD Radeon HD7870. Důvodem byl osekaný operační systém, na který bych stejnak nedostal potřebné ovladače...

Maximus V Extreme je opravdu skvěle vybavenou deskou pro OC

Aleš si vybral pro taktování kombinaci Maximus V Extreme a grafiku Asus GTX 680 v referenčním chlazení.

Nemohl chybět ani rychlý SSD disk, na fotografii série HyperX od Kingstonu. V mém případě potom postarší SSD od Intelu.

Tentokrát se z týmu nadšenců a overclockerů účastnila aktivně tato trojice: redaktoři PCTuningu Aleš "Froxic" Kaňák, Michal "Flanker" Šimonek a nadšenec s nickem "Kha". Do akce se menší měrou zapojil i šéfredaktor Václav Vlček a také takzvaný "český Macci". Ten pravý Macci je opravdovou legendou v taktování (AMD tester). Největší hvězda české overclocking scény Zdeněk "OBR" Obermaier však hlavní program nestihl.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning