microsoft-natural-wireless-laser-mouse-6000-ergonomie-na-druhou
PCTuning Článek

Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 - ergonomie na druhou

michal-mitrega
Michal Mitrega
26. 1. 2007 00:00 16 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Instalace a software 3. Kvalita, ergonomie a design 4. V praxi, závěr

Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 je ergonomickým bonbónkem z dílen této společnosti. Myš má ambice na post zajímavého kancelářského pomocníka či herního "kanónu" a my se v dnešní recenzi přesvědčíme zda-li tomu tak opravdu je. Myš spadá do třídy laserových bezdrátových myší, což je v dnešní době jistě velmi atraktivní artikl.

Reklama
Reklama

MS Natural 6000 zklamala v otázce přesnosti, a to takřka na všech liniích. Bezdrátový přenos se občas chová nevyzpytatelně. Po delší době neaktivity mu příliš dlouho trvá než se zase "rozehřeje" a do té doby skáče kurzor po obrazovce jako "smyslů zbavený". V normálním provozu je přenos mnohem lepší než například u bezdrátových myší Logitechu, ale stále je to jen bezdrát. Kurzor se pohybuje víceméně trhaně, větší rychlost pohybu myška nezvládá. Umístění senzoru úplně pacifikuje snahy o dobré hodnocení, myška je při používání na větší ploše (s nižší sensitivitou) velmi nepřesná. Klouzavost je průměrná, což je, pokud přihlédneme k váze poměrně dobrý výsledek. Vyšší setrvačnost vzhledem k cílení na určitou skupinu uživatelů spíše potěší než zklame.


pohled zezadu

Tvar je vhodný pro menší i větší ruku, myška je díky ovládání prsty bez podepření dlaně univerzální. MS Natural 6000 je co se týče ergonomie zřejmě nejlepší myškou, dotahuje do vítězného konce koncept držení, při kterém je ruka v přirozené poloze a ne otočena o 90 stupňů směrem k podložce. Uložení všech prstů je vyřešeno nadprůměrně, velmi pohodlně působí dobré rozložení váhy z části na tlačítka a z části na malíkovou hranu dlaně. Tlačítka jsou až na stisk kolečka na velmi vysoké úrovni - hlasitost je příjemně nízká, citlivost naopak vysoká. Boční tlačítka se dají stisknout obě, škoda jen, že nejsou umístěna blíž k palci. Kolečko je výhodné na rychlé a současně i velmi přesné rolování textem.

Konfigurační utilita umožňuje kromě maker nastavit naprosto cokoliv. Její ovládání pochopí i blondýna, sekretářka nebo kombinace obojího. Všechna nastavení jsou koncipována tak, aby jste nemuseli zavítat do ovládacích panelů. Z funkcí, které se dají nastavit na tlačítka zmiňme kromě klávesových zkratek například Instant Viewer, který se může stát platným pomocníkem pro přepínání oken jednotlivých programů. Velkou výhodou je možnost odděleného nastavení tlačítek pro každou aplikaci.

Design se Microsoftu zcela jistě povedl. Myška na první pohled zaujme, ale přitom ani toho nejkonzervativnějšího člověka neodpudí. Skvělý design není vykoupen přeplácaností, což je jen dobře. Podsvětlení chybí, při špatném stavu baterií je jediným indikátorem malá dioda před kolečkem. Ve světelných podmínkách nepůsobí nejlépe odkládací prostor pro palec, který se efekty "rybí šupiny" na hony vzdaluje celkovému decentnímu designu.

Závěr

MS Natural 6000 je velmi podařená myška pro užší okruh uživatelů. Skvělá ergonomie držení, která se hodí každé myšce je vykoupena malou přesností kurzoru při rychlejších pohybech. Kdyby se prodávala v drátové variantě se slušnou odezvou, dobře umístěným senzorem a menší hmotností (bez baterií), pak by jistě aspirovala na myš roku a možná i desetiletí. Takto ji lze doporučit pouze jako vhodný ergonomický doplněk pro (ne)náročné uživatele. Pro běžnou práci v "oknech" (vyjma náročnější grafiky, editace videa a úpravy fotek) zcela vyhovuje. MS Natural 6000 je výborná myška pro do kanceláře nebo k rodinnému multimediálnímu PC. Škoda jen přijímače, který svými rozměry i dosahem výrazně znesnadňuje použití myšky u notebooku. MS Natural 6000 posunuje hranice o hezký kus dopředu, uvidíme jak na ni odpoví konkurence.PCtuning Golden AWARD, Leden 2007.
Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000
za: "perfektní ergonomické provedení do kanceláře"


Porovnání s již recenzovanými modely

DesignPovrchErgonomieSenzorEngineOcásekSoftwareTlačítkaTeflonky
A4Tech X-750F
Genius Ergo 525
ExactGame 9000
Microsoft Laser Mouse 6000
Logitech MX Revolution
Creative Fatal1ty 1010
Genius Navigator 535
Saitek GM3200
Microsoft Intellimouse Explorer 3.0
Microsoft Habu
Logitech MX 610
Logitech MX 400
Creative Mouse Gamer HD7600L
Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000

Orientační cena: 1450 Kč

Oficiální stránky: Microsoft

Za zapůjčení myši děkujeme internetovému obchodu Alave.cz.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning