PCTuning Článek

MSI GF RTX 3060 Ventus 2X 12GB OC: se základní výbavou

adam-vagner
Adam Vágner
30. 4. 2021 22:00 10 Sdílej:

Seznam kapitol

1. MSI GF RTX 3060 Ventus 2X OC 12G: představení 2. Konstrukce chladiče, konektory 3. Testovací sestava 4. 3D Mark Fire Strike a Fire Strike Extreme 5. 3DMark Time Spy a Time Spy Extreme 6. Aliens vs. Predator 7. Death Stranding (TAA, DLSS) 8. F1 2020 (TAA, DLSS) 9. Far Cry New Dawn 10. GTA V 11. Metro Exodus, bez ray tracingu 12. Metro Exodus, ray tracing, DLSS 13. Shadow of the Tomb Raider, DXR, DLSS 14. The Division 2
15. The Witcher 3 16. World of Tanks 17. Chování boost v AvP 18. Chování boost v F1 2020 19. Boost v Metro Exodus 20. Boost ve World of Tanks 21. Spotřeba sestavy 22. Poměr výkon/watt, náklady na provoz 23. Chování ventilátorů 24. Hlučnost 25. Teplota GPU 26. Průměrný výkon 27. Cena, poměr cena/výkon 28. Závěrečné shrnutí

RTX 3060 Ventus 12GB OC je jedním z modelů, které se u nás dostávají do herních sestav. Má k tomu nejlepší předpoklady – řadí se totiž k těm levnějším, vystačí si s jedním osmipinem a vejde se asi do každé skříně. Podíváme se, co vás čeká, pokud tuto kartu v sestavě dostanete.

Reklama
Reklama

Karta v provedení Ventus dostala dvouslotový chladič s dvojicí axiálních ventilátorů TORX 3.0 používaných u vyšších modelů minulé generace. Mají stejný směr otáčení a ofukují chladič s podélným žebrováním. Kryt je z černého plastu, kolem ventilátorů je lemování z tmavě šedé kovově lesklé barvy. Zboku je ještě bílé logo, s podsvícením ale nepočítejte.

Zadní stranu karty chrání plastový kryt. Ty nevídám zrovna rád, protože zhoršuje chlazení plošného spoje.

V případě RTX 3060 Ventus je pozitivní aspoň to, že je v zadní části perforovaný. Plošný spoj je o pár centimetrů kratší než chladič a žebrování je v zadní části volně průchozí. V samotném růžku plošného spoje je pak osmipin přídavného napájení, který je vyvedený směrem do strany se zámkem nahoře.

Zboku je vidět, že má pasiv celkem nízké žebrování a nechladí napájecí kaskádu, na ní je malý samostatný pasiv a vejde se s přehledem do prostoru dvou slotů, Slot pod ní by měl ale stejně zůstat volný, aby měly ventilátory kudy nasávat vzduch.

Karta má délku jen 23,5 cm, což býval kdysi standard pro karty střední třídy. A není ani nijak zvlášť široká.

Na záslepce najdete standardní kombinaci jednoho konektoru HDMI 2.1 a tří DisplayPortů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning