PCTuning Článek

MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny

Z. Obermaier
Z. Obermaier
13. 4. 2020 05:00 19 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Herní notebook za 22 000 Kč! 2. Představení, balení a specifikace 3. MSI GF63 Thin 9SC - hardware I. (CPU, GPU) 4. MSI GF63 Thin 9SC - Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software 6. Zpracování, konektory a repro
7. Klávesnice, chlazení a teploty 8. Baterie, výdrž a spotřeba 9. Výkon procesoru (Intel Core i5-9300H) 10. Testy herního výkonu (GTX 1650 Max-Q) 11. 8 GB vs 16 GB v nových hrách 12. Závěr

Testoval jsem desítky herních notebooků, velkou většinu drahých highend strojů. Dnes se podíváme na jeden z nejlevnějších herních laptopů na trhu. Dokáže Intel Core i5 a GTX 1650 Max-Q rozhýbat moderní hry, včetně DOOM Eternal? Dokáže!

Reklama
Reklama

Závěr

Dnes testovaný počítač není žádná žhavá novinka, ale už téměř rok dostupný stroj. Přesto jej zatím v našich končinách mnoho lidí netestovalo. Je to škoda, protože cena je výborná. Navíc za ní dostanete solidně vypadající a fungující počítač. Poměr výkonu k ceně je super, mnohem lepší než nejlevnější notebooky s novým čtyřjádrovými Ryzeny 7 3000. Výrobce navíc striktně nastavil TDP, tedy se nemusíte bát hluku, spotřeby a zahřívání.

Výbava, spotřeba, baterie

Na levném počítači se někde muselo ušetřit, tentokrát to odnesly porty, jejich nabídka je dosti omezená. Přesto snad nikomu nebude nic zásadního chybět. Tělo je zpracované dobře, z velké části z kovu. Spotřeba je výborná, během hraní hluboko pod 100 W. To nám říká, že i teploty se drží v normě a hlučnost také. Výdrž na baterii není nejdelší, hodina hraní je ale standard. Při sledování videa nebo internetu se dostanete na čtyři hodiny. To není žádná sláva, viděl jsem podobně úsporné počítače s výdrží i osm hodin. Není to ale žádná tragédie.

Komponenty

Displej je zcela běžný 1080 60 Hz IPS panel s relativně úzkými rámečky. Obraz je ale pěkný a pro hraní her je víc než dostatečný. Grafická karta je překvapivě výkonná, většinu her po snížení detailů zvládne. Procesor je pro hry a toto GPU víceméně dostatečný, stejně tak pro práci. I když je čtyřjádro za zenitem, aktivované HT mu pomáhá. Tento počítač nebude přeborníkem v renderingu, což také není jeho "parketa". Tou jsou hry a ty zvládá dobře.

Paměť 8 GB je na hraně, díky malé VRAM u GPU je potřeba paměť rozšířit. Ideálních 2x 8 GB vás vyjde na 1000 Kč. Problém může být pevný disk. Dnes hry zabírají desítky (stovky) GB a nic pod 1 TB se nedá rozumně používat. Výrobce osadil 512 GB SSD, ale to už může být málo. V případě, že potřebujete vyšší kapacitu disku, musíte si SATA disk koupit a osadit sami. Instalace je snadná.

Velmi mne potěšila klávesnice, jak umístěním tak provedením kláves. Přesně tento typ kláves používám i sám u stolního počítače. Tentokrát k ní nemám jedinou výtku. Super je i podsvícení.

Osobní názor

Levné počítače nejsou úplně má parketa, jelikož jsem vždy testoval spíše herní highend. Tenhle je ale solidním herním základem, který za svou cenu nabídne spoustu muziky. Moderní platforma, výkonné komponenty. Hlavním pozitivem je nízká spotřeba, nízký hluk a dostatek výkonu pro všechny moderní hry. Zpracování, vzhled a nízká hmotnost dále potvrzují, že tenhle laptop se MSI povedl. O trefě do černého hovoří i vysoké prodeje a spousta dobrých recenzí napříč světem.

Herní notebook MSI GF63 Thin 9SC si zaslouží stříbrnou hvězdu za dobrý poměr výkon/cena.

Za půjčení notebooku děkujeme společnosti MSI Czech republic

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning