MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny
Článek MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny

MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny

Z. Obermaier

Z. Obermaier

13. 4. 2020 05:00 19

Seznam kapitol

1. Herní notebook za 22 000 Kč! 2. Představení, balení a specifikace 3. MSI GF63 Thin 9SC - hardware I. (CPU, GPU) 4. MSI GF63 Thin 9SC - Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software 6. Zpracování, konektory a repro
7. Klávesnice, chlazení a teploty 8. Baterie, výdrž a spotřeba 9. Výkon procesoru (Intel Core i5-9300H) 10. Testy herního výkonu (GTX 1650 Max-Q) 11. 8 GB vs 16 GB v nových hrách 12. Závěr

Testoval jsem desítky herních notebooků, velkou většinu drahých highend strojů. Dnes se podíváme na jeden z nejlevnějších herních laptopů na trhu. Dokáže Intel Core i5 a GTX 1650 Max-Q rozhýbat moderní hry, včetně DOOM Eternal? Dokáže!

Reklama
Reklama

Herní notebook za 22 000 Kč!

Evropu sevřel strach z nákazy a přísná pravidla, která zavedla mimo jiné, zákaz vycházení a domácí karantény. Také mnoho lidí zůstává doma s dětmi, nebo pracují z domova. Velká část populace sedí doma, a mnozí se dost nudí. Je čas na hraní, a tak většina prodejců vůbec nestíhá posílat herní vybavení. Dnes testovaný notebook si koupilo za poslední týden 100 lidí, aslespoň teoreticky podle informací zeleného mimozemšťana. Aby ne, je levný a nabízí za svou cenu pěknou výbavu i výkon.

Kolem ceny 20 000 Kč jsou na trhu desítky herních notebooků, stačí otevřít největší český eshop. Jde ale vždy o kompromis. Buď máte solidní procesor, ale šetřilo se na grafice, nebo je oboje solidní a zabije to malé SSD 128 GB. V případě, že chcete solidní procesor, solidní grafiku, 512 GB SSD a chcete se držet kolem zmíněné částky, je MSI GF63 Thin 9SC první a jediná volba. Vše ostatní je dražší, nemá má horší parametry. Srovnatelné Lenovo vyjde na 30 000 Kč, Asus takovou konfiguraci ani nenabízí, má jen výrazně dražší a výkonnější modely. Dnes testovaný počítač si pozornost zaslouží, i když v něm není Ryzen, fenomén dnešní doby.

MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny

MSI GF63 Thin 9SC je na první pohled nenápadný stroj, který v moři dalších počítačů nemusí být hned vidět. Nabízí ale v tuto chvíli to nejlepší za nejnižší cenu. Nemůžeme čekat ultra výkonná šestijádro Intel nebo osmijádra Ryzen, také grafická karta je spíše střední nižší třídy. Intel Core i5-9300H ale není špatný herní procesor a GeForce GTX 1650 Q-Max je úsporná a přesto výkonná grafika. Vše doplňuje 512 GB SSD disk, druhý slot na disk a 8 GB paměti. Počítač má ale druhý slot, tak jej rovnou upgradujeme na dvojnásobnou kapacitu 16 GB. Ukážeme si pak, zdali to má smysl a vliv na herní výkon.

MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny

Možná si v tuto chvíli říkáte, OK MSI nešetřilo na komponentech, ale odfláklo šasí a stavbu počítače. Muselo přeci někde ušetřit. Ani zde se ale nějak zásadně nešetřilo, šasí je celé kovové. Kromě spodního krytu je LCD a horní plocha počítače z kovu. Nějaké kompromisy ale počítač má, výbava konektory je slabší, stejně tak displej. Více si ukážeme v testu. Celkově jde ale o vyvážený a velice výhodný počítač.

MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny

V této řadě nabízí MSI několik modelů. Celkem jsou tři různé konfigurace. Já testuji tu úplně nejlevnější. Šasi je u všech stejné, také samozřejmě LCD s rozlišením 1920 x 1080 a rozměrem 15,6". Nejlevnější model má čtyřjádro s HT Core i5, dva vyšší šestijádro Core i7. Všechny se vejdou do 45 W TDP. Také grafika je vždy stejná, GeForce GTX 1650 Q-Max s 4 GB paměti. Operační paměť se liší, dva modely mají 8 GB a nejdražší 16 GB. Disková výbava je rozdílná, všechny verze mají SSD. Dva 512 GB a jeden jen 256 GB. Ten má ale už z výroby osazen druhý disk. U levnějších verzí si musíte osadit sami. Ceny vidíte na obrázku. Námi testovaný model vyjde na 22 000 Kč. Nejdražší pak 28 500 Kč.

MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning