MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny

MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny

Z. Obermaier

Z. Obermaier

13. 4. 2020 05:00 19

Seznam kapitol

1. Herní notebook za 22 000 Kč! 2. Představení, balení a specifikace 3. MSI GF63 Thin 9SC - hardware I. (CPU, GPU) 4. MSI GF63 Thin 9SC - Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software 6. Zpracování, konektory a repro
7. Klávesnice, chlazení a teploty 8. Baterie, výdrž a spotřeba 9. Výkon procesoru (Intel Core i5-9300H) 10. Testy herního výkonu (GTX 1650 Max-Q) 11. 8 GB vs 16 GB v nových hrách 12. Závěr

Testoval jsem desítky herních notebooků, velkou většinu drahých highend strojů. Dnes se podíváme na jeden z nejlevnějších herních laptopů na trhu. Dokáže Intel Core i5 a GTX 1650 Max-Q rozhýbat moderní hry, včetně DOOM Eternal? Dokáže!

Reklama

Herní notebook za 22 000 Kč!

Evropu sevřel strach z nákazy a přísná pravidla, která zavedla mimo jiné, zákaz vycházení a domácí karantény. Také mnoho lidí zůstává doma s dětmi, nebo pracují z domova. Velká část populace sedí doma, a mnozí se dost nudí. Je čas na hraní, a tak většina prodejců vůbec nestíhá posílat herní vybavení. Dnes testovaný notebook si koupilo za poslední týden 100 lidí, aslespoň teoreticky podle informací zeleného mimozemšťana. Aby ne, je levný a nabízí za svou cenu pěknou výbavu i výkon.

Kolem ceny 20 000 Kč jsou na trhu desítky herních notebooků, stačí otevřít největší český eshop. Jde ale vždy o kompromis. Buď máte solidní procesor, ale šetřilo se na grafice, nebo je oboje solidní a zabije to malé SSD 128 GB. V případě, že chcete solidní procesor, solidní grafiku, 512 GB SSD a chcete se držet kolem zmíněné částky, je MSI GF63 Thin 9SC první a jediná volba. Vše ostatní je dražší, nemá má horší parametry. Srovnatelné Lenovo vyjde na 30 000 Kč, Asus takovou konfiguraci ani nenabízí, má jen výrazně dražší a výkonnější modely. Dnes testovaný počítač si pozornost zaslouží, i když v něm není Ryzen, fenomén dnešní doby.

MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny
i Zdroj: PCTuning.cz

MSI GF63 Thin 9SC je na první pohled nenápadný stroj, který v moři dalších počítačů nemusí být hned vidět. Nabízí ale v tuto chvíli to nejlepší za nejnižší cenu. Nemůžeme čekat ultra výkonná šestijádro Intel nebo osmijádra Ryzen, také grafická karta je spíše střední nižší třídy. Intel Core i5-9300H ale není špatný herní procesor a GeForce GTX 1650 Q-Max je úsporná a přesto výkonná grafika. Vše doplňuje 512 GB SSD disk, druhý slot na disk a 8 GB paměti. Počítač má ale druhý slot, tak jej rovnou upgradujeme na dvojnásobnou kapacitu 16 GB. Ukážeme si pak, zdali to má smysl a vliv na herní výkon.

MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny
i Zdroj: PCTuning.cz

Možná si v tuto chvíli říkáte, OK MSI nešetřilo na komponentech, ale odfláklo šasí a stavbu počítače. Muselo přeci někde ušetřit. Ani zde se ale nějak zásadně nešetřilo, šasí je celé kovové. Kromě spodního krytu je LCD a horní plocha počítače z kovu. Nějaké kompromisy ale počítač má, výbava konektory je slabší, stejně tak displej. Více si ukážeme v testu. Celkově jde ale o vyvážený a velice výhodný počítač.

MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny
i Zdroj: PCTuning.cz

V této řadě nabízí MSI několik modelů. Celkem jsou tři různé konfigurace. Já testuji tu úplně nejlevnější. Šasi je u všech stejné, také samozřejmě LCD s rozlišením 1920 x 1080 a rozměrem 15,6". Nejlevnější model má čtyřjádro s HT Core i5, dva vyšší šestijádro Core i7. Všechny se vejdou do 45 W TDP. Také grafika je vždy stejná, GeForce GTX 1650 Q-Max s 4 GB paměti. Operační paměť se liší, dva modely mají 8 GB a nejdražší 16 GB. Disková výbava je rozdílná, všechny verze mají SSD. Dva 512 GB a jeden jen 256 GB. Ten má ale už z výroby osazen druhý disk. U levnějších verzí si musíte osadit sami. Ceny vidíte na obrázku. Námi testovaný model vyjde na 22 000 Kč. Nejdražší pak 28 500 Kč.

MSI GF63 Thin 9SC: Přidáváme paměť do levné herní mašiny
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama