MSI Nightblade MI3: Minipočítač s Core i5-8400 a GTX 1060
i Zdroj: Pctuning
Sestavy Článek MSI Nightblade MI3: Minipočítač s Core i5-8400 a GTX 1060

MSI Nightblade MI3: Minipočítač s Core i5-8400 a GTX 1060 | Kapitola 9

Z. Obermaier

Z. Obermaier

25. 7. 2018 03:00 47

Seznam kapitol

1. MSI Nightblade MI3 – úvod 2. Představení, balení a specifikace 3. MSI Nightblade MI3 – hardware I. (CPU, GPU) 4. MSI Nightblade MI3 – Hardware II. (disky, paměť) 5. Detaily počítače a rozborka
6. BIOS a software 7. Zpracování, konektory, teploty a spotřeba 8. Výkon systému a přetaktování 9. Závěr

Velkých, nebo chcete-li klasických počítačů, je na trhu nespočet. Těch malých, kompaktních už tolik není, a tudíž je výběr značně omezený. V dnešním testu si představíme malý herní počítač od MSI osazený šestijádrem od Intelu. Velikostí odpovídá současným konzolím, výkonem je ale výrazně výš.

Reklama
Reklama

Závěr

MSI Nightblade MI3: Minipočítač s Core i5-8400 a GTX 1060
i Zdroj: Pctuning

První verzi počítače MSI Nightblade jsme testovali před čtyřmi lety, od té doby se hodně změnilo. Původní čtyřjádra nahradilo dnes v mainstreamu šestijádro Core i5-8400. Nejde o žádný drtič, jelikož je procesor zamčený a nemá nijak extrémní frekvence. Také grafika se z původního Radeonu R9 290X změnila na současnou GeForce GTX 1060. Výkon za čtyři roky hodně poskočil kupředu, a co je zajímavé, za o třetinu nižší cenu. Původní počítač stál 41 000 Kč, dnes za aktuální model dáte 27 500 Kč. To je slušná nabídka. Podívejme se na hodnocení detailně:

Výbava, spotřeba, hlučnost

Výbava porty je solidní, trochu pokulhává jen osazení a základní konfigurace. Osobně si myslím, že v herním počítači je 8 GB paměti málo. Také single channel je brzdou pro všechny aplikace a zbytečně vám krade výkon – na druhou stranu vám to usnadní budoucí upgrade na 16 GB, který lze jen doporučit. I disková výbava není nic extra. Je chvályhodné, že MSI osadili SSD pro NVme, 128 GB je ale dnes už malá kapacita. Tu vám pomalu spolknou Windows 10, a hry budete muset mít na pomalém SATA HDD. To je škoda, takových 256 GB by už stačilo.

Příkon v maximální zátěži všech komponent je kolem 200 W, při běžném hraní v HD rozlišení se pohybuje někde mezi 150–180 W. V klidu a běžné práci se vejdeme do 40 W. To jsou pěkné hodnoty, kterým nemůžeme nic vyčíst. Problém je ale v teplotách CPU. Chlazení je malé a účinné leda pro notebook, s desktopovým šestijádrem už má co dělat. Pokud zatížíme jen CPU, jsou teploty ještě v normě (kolem 75 °C). Při hraní, kdy začne vnitřek zahřívat grafika, stoupnou teploty procesoru až ke 100 °C, a to je neakceptovatelné, jelikož takhle časem začne systém omezovat takty procesoru. Je to škoda, protože chlazení je tiché, mohlo být výkonnější.

Komponenty, výkon

Procesor i grafika jsou zvoleny dobře, jejich výkon je vyvážený a dobře k sobě sedí. Jak už jsem zmínil před chvilkou, mrzí mne jen 8 GB paměti a malý systémový disk. Herní výkon je solidní pro hraní v 1080p, grafika má pro toto rozlišení a základní hry dostatek výkonu. Pro náročnější tituly, VR a 4K hraní to není, ale jako budget herní stroj je výkonu dostatek. Počítač lze do budoucna i upgradovat, takže se není čeho bát ani v dalších letech. Nvidia letos uvede nástupce GTX 1060 s vyšším výkonem, takže bude zajímavé grafiku vyměnit. Trochu problém může být jen pečeť, kterou v rámci záruky není možné porušit.

UPDATE: MSI zastoupení nám potvrdilo, že porušení pečeti nemá žádný vliv na záruku.

Cena

MSI Nightblade MI3: Minipočítač s Core i5-8400 a GTX 1060
i Zdroj: Pctuning

Zkusil jsem podobný počítač virtuálně sestavit z dostupných komponent na českém trhu. Jako základ jsem použil ITX desku a skříň se 300 W zdrojem. Osadil jsem ten samý procesor i grafickou kartu. Také jsem vybral 8 GB pamětí a stejné pevné disky se stejnou kapacitou. Na závěr ještě licenci Windows 10 a sestava byla hotová. Mě vyšla tato sestava na 27 tisíc korun s daní. MSI chce za lepší design, kompaktnější řešení a svůj support jen 300 Kč navíc. To není rozhodně špatná nabídka.

MSI Nightblade MI3: Minipočítač s Core i5-8400 a GTX 1060
i Zdroj: Pctuning

Za půjčení děkujeme společnosti MSI Czech republic

MSI Nightblade MI3: Minipočítač s Core i5-8400 a GTX 1060
i Zdroj: Pctuning

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning