MSI Z270 Gaming M7: Herní deska pro Kaby Lake
i Zdroj: Pctuning
Hardware Článek MSI Z270 Gaming M7: Herní deska pro Kaby Lake

MSI Z270 Gaming M7: Herní deska pro Kaby Lake

Z. Obermaier

Z. Obermaier

23. 1. 2017 03:00 29

Seznam kapitol

1. Milion (28) novýchdesek... 2. Testovací sestava 3. Představení desky 4. Slajdy 5. Specifikace desky a software 6. Bližší pohled na desku
7. Napájení desky 8. BIOS 9. Přetaktování CPU a pamětí 10. Test rozhraní USB, M.2 a SATA 11. Hodnocení

I když je nárůst výkonu spíše malý, procesory Kaby Lake budou jistě časem prodejním hitem stejně jako Skylake. Je tedy na čase se zabývat i novými deskami s nejnovějším čipsetem Intelu. V dnešním testu prozkoumáme dostupný herní model Z270 Gaming M7 cílený primárně na hráče a příznivce vyladěných interiérů skříní.

Reklama

Milion (28) desek...

MSI Z270 Gaming M7: Herní deska pro Kaby Lake
i Zdroj: Pctuning

S novými procesory opět dorazila i záplava základních desek. Výrobci se snaží obsadit každou cenovou hladinu trhu, rozdíly jsou v rámci stokorun. Konkrétně MSI uvedlo na trh dvacet osm desek (při startu Z170 to bylo jen dvanáct), a další jistě přijdou. Cena dražšího modelu od levnějšího se liší o pár stokorun, průměrně o 300–500 Kč. U desek z vyššího segmentu je to víc, ale také ne mnoho. Zkrátka celá škála cen je zastoupená a zákazník je tradičně zmaten. Nnabídka je tak nepřehledná, že vybrat mezi podobně drahými deskami je těžké. Nejlevnější deska stojí 3700 Kč s DPH, nejdražší je pak za necelých 12 000 Kč s DPH (zatím nejsou v ČR dostupné). Nejvyšší model v českých obchodech je Z270 Gaming M7 za 7200 Kč (tu dnes testujeme).

Nejlevnější modely nejsou ale až tak osekané, ale i tak je výbava stále slušná. Taková Z270A PC Mate je hodně slušně vybavená deska, které nechybí nic podstatného. Za cenu 3700 Kč jde o skvělou volbu, pokud pomineme podobně širokou nabídku i u konkurence, je volba snadná. Herní desky jsou dražší. MSI jako první výrobce ze všech použilo slovo „Gaming“ a hodně z něj vytěžilo. Jak hráč vidí slovo Gaming, je jasno, že tohle potřebuje. MSI narozdíl od konkurence ale v této kategorii nabízí i úplný highend, což třeba Asus nedělá. Ten v sérii Gaming nabízí spíše střední (nižší střední) třídu.

Vylepšení Z270 gaming M7 proti starší Z170 gaming M7
i Zdroj: Pctuning
Vylepšení Z270 gaming M7 proti starší Z170 gaming M7

Jak už jsem zmínil, předloni MSI uvedli se startem Skylake jen dvanáct desek, letos je jich dvacet osm. To je upřímně naprosto šílené, a nechápu to. Trh není segmentován na takové malé kousíčky, aby bylo nutné obsadit tolik skulinek, ale už se stalo.

Nejvyšší řada od MSI je Gaming Titanium, zde jsou jen dvě desky Z270 MPower a XPower. Jsou nejdražší. Následuje řada Gaming s modely Z270 Gaming M3, M5 a M7. Sem také patří H270 a B250 Gaming M3. Následují levnější desky Gaming PRO s modely Z270 (H270, B250, Z270I) Gaming Pro Carbon. O další stokoruny levnější jsou Z270 a B250 Krait Gaming. Poslední z řady „Gaming“ pro hráče jsou pak modely Z270 (B250M, H270I, B250I) Gaming Pro.

Tím ale herní desky zdaleka nekončí, následuje totiž modelová řada „Arsenal“. Sem patří modely Tomahawk, Mortar a Bazooka. Všechny s čipsety Z270, B250 nebo B270M. Celkem jde o sedm desek v této skupině. Uzavírají ji dva „bílé“ modely s označením Arctic. Je mi jasné, že už jste se dávno ztratili v množství modelů, ale stále ještě nekončíme. V sérii PRO MSI nabízí Z270 SLI a SLI PLUS. Nejlevnější řada je určená spíše do kanceláře a domácího PC. V ní jsou modely PC MATE, PRO a PRO-VDH. Čipset můžete míz Z270, H270, B250, B250M, B250I. Výběr je ale složitý, porovnávat dvacet osm desek už zabere nějaký čas.

Modely z řady Gaming

MSI Z270 Gaming M7: Herní deska pro Kaby Lake
i Zdroj: Pctuning

V sérii s označením Gaming je čtrnáct desek. Obrázek ukazuje první dvě desky „Titanium“. Následuje řada „M“ s modely M7, M5 a M3. Také vidíte, že je možné je mít s různými čipsety. V druhé řadě je několik desek označených „Carbon“ a „Pro“.

Dvě z nich jsou vizuálně odlišené, neboli "Krait". zcela dole jsou tři speciální desky; zajímavé jsou svými rozměry, neboť jde formát mATX. Jakou si vyberete, už je na vás. My vám dnes ukážeme tu nejvybavenější herní desky spíše střední třídy, jelikož je o několik tisíc levnější proti nejvyšším modelům „Titanium“. Úvod nemá cenu dále protahovat, podívejte se na testovanou desku v detailech.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning