neovo-p-17-designove-zdarila-sedmnactka
Monitory Článek Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka

Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka | Kapitola 4

Kuchař Martin

Kuchař Martin

29. 3. 2006 01:00 9

Seznam kapitol

1. Seznámení a technické parametry 2. Ovládání a OSD 3. Podání barev a pozorovací úhly 4. Podstvětlení a doba odezvy 5. Závěr

Společnost Neovo dodává na trh několik modelových řad svých LCD. My se v tomto článku podíváme na právě uvedený kousek, který zastupuje multimediální a zároveň designově vyhraněnou řadu označenou písmenem P. Podle papírových parametrů nelze očekávat žádné obrazové orgie, avšak panel jistě každého zaujme svým netradičním provedením, které najde uplatnění především v kancelářských či reprezentativních prostorech.

Reklama

Nezbytným testem, který jistě nesmíme opomenout, je test podsvětlení displeje. Tento jev bývá někdy opomíjen a uživatelé pak mohou být značně zklamáni, když jim po hranách jasně prosvítá světlo například v tmavých hororových scénách.

Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka
i Zdroj: PCTuning.cz


Jisté nedokonalosti jsou na první pohled zřejmé.

Bohužel zde není vše v naprostém pořádku - podél spodní a horní hrany lze pozorovat výraznější světlo a z bočních hran se tento efekt protahuje do středu čímž vytváří jako by malé X přes celou obrazovku.

Doba odezvy

Myslíme, že je zbytečné zde opět popisovat úskalí, která jsou spojena s měřením doby odezvy fotografováním - tato metoda je v dnešní době již prakticky nepoužitelná a to jak kvůli rychlým panelů, tak i samotné kvalitě fotoaparátů, která za poslední dobu šla neskutečně nahoru (fotoaparát zaznamená buď náběh snímku nového a nebo doznívání snímku předešlého). Je také lehce složité porovnávat dva panely pokud je nemáme opravdu vedle sebe avšak základní představu si udělat bezesporu jde a zvládne to i naprostý laik.

Test tedy probíhá na základě posouzení okem v aplikacích, které jsou vyspány níže.

Pro otestování posloužily aplikace:

  • PixPerAn
  • UT2004
  • DOOM III
  • Counter Strike 1.6
Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka
i Zdroj: PCTuning.cz
Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka
i Zdroj: PCTuning.cz


Program PixPerAn a test Flag.


Opět PixPerAn ale tentokrát test Streaky pictures.

Podle výrobce disponuje panel odezvou 8ms (grey to grey) a tomu plně odpovídá i tento test. Po odzkoušení a následném rozboru vlajek a automobilu byla tato hodnota odhadnuta celkem přesně. Myslím si ale, že technologie TN by zde mohla poskytnout o něco lepší výsledky, čímž by se panel zařadil mezi "hráčské" kousky, kde je velmi rychlá odezva často vyžadována.

V herních testech jsme se zaměřili především na pozorování velmi rychlých scén (otáčení o 180° ve skocích atd.) - jednou z nejrychlejších her je bezesporu Unreal Tournament 2004 a pro úplnost jsme ještě vyzkoušeli Counter Strike 1.6, kde je vyžadováno velmi přesné a rychlé míření na pohybující se cíl. Interpolace je velmi slušná, avšak jelikož panel standardně pracuje s 1280x1024, není potřeba toto rozlišení příliš často snižovat - pokud nemáte opravdu slabý počítač.

Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka
i Zdroj: PCTuning.cz


Zde nebyl prakticky žádný výrazný problém.

Po mírném zklamání v oblasti podání barev a pozorovacích úhlů, jsme si nyní alespoň částečně spravili chuť na testech reakční doby. Troufáme si říci, že i mnoho hráčů by se s tímto LCD neztratilo.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama