neovo-p-17-designove-zdarila-sedmnactka
Monitory Článek Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka

Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka

Kuchař Martin

Kuchař Martin

29. 3. 2006 01:00 9

Seznam kapitol

1. Seznámení a technické parametry 2. Ovládání a OSD 3. Podání barev a pozorovací úhly 4. Podstvětlení a doba odezvy 5. Závěr

Společnost Neovo dodává na trh několik modelových řad svých LCD. My se v tomto článku podíváme na právě uvedený kousek, který zastupuje multimediální a zároveň designově vyhraněnou řadu označenou písmenem P. Podle papírových parametrů nelze očekávat žádné obrazové orgie, avšak panel jistě každého zaujme svým netradičním provedením, které najde uplatnění především v kancelářských či reprezentativních prostorech.

Reklama

Již v titulku jsme se zmínili o netradičním provedení tohoto nově představeného panelu. Většina uživatelů je totiž zvyklá, že LCD panel je držen ve své pozici nějakým stojanem - ten může být proveden prakticky na tisíce způsobů, avšak Neovo P-17 nám ukazuje že vše lze vyřešit i zcela netradičně. Displej není s podstavcem spojen ve svém středu, ale jedná se o řešení podobné notebookům - pevná základna, na které je displej přichycen klouby a lze jej tedy zaklopit (u notebooků zavřít). Dost už ale bylo holých popisů a tak si nyní pojďme vše ukázat na názorné fotografii.

Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka
i Zdroj: PCTuning.cz


Uznejte sami, že takto provedený LCD panel není zcela tradiční. (Pro zvětšení klikněte)

Aby bylo celé provedení dotaženo do zdárného konce, použili výrobci několik dalších "specialitek" díky kterým se z panelu stává opravdový krasavec. Hliníkový podstavec tvarovaný do ladné křivky působí vskutku decentně a reprezentativně, navíc zabudovaný reproduktor překrytý jemným tahokovem tento dojem podtrhuje. Designové hrátky se projevili i u samotné zobrazovací části, která je prakticky srovnána s okolním lemováním - panel působí zcela jednolitě. Je ale potřeba zvážit, zda je tento design vhodný například do reklamních prostor nebo spíše do dětského pokoje - jak se říká "tisíc lidí, tisíc názorů".

Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka
i Zdroj: PCTuning.cz


Čelní strana působí opravdu jednolitě. (Pro zvětšení klikněte)

Při čelním pohledu si každý jistě všimne, jak působí celý panel jednolitě - barva lemování prakticky odpovídá samotnému displeji - jediným drobě rušivým prvkem je tenoučká linie, tvořící přechodový prvek mezi oběmi částmi.

Bohužel má ale toto řešení i své nemalém mouchy - první je naprosto patrná - kvůli tomuto způsobu uchycení, není možné provádět výškové změny. Uživatel je plně odkázán na podmínky svého pracoviště a o zvýšení obrazovky si může nechat pouze zdát. Je taky naprosto jasné, že zde nemůžete hledat ani funkci PIVOT pro natáčení o 90°.

Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka
i Zdroj: PCTuning.cz


Stejně jako zepředu, tak i pohled z boku působí decentně.

Co ale výrobci ubrali u změn výšky, přidali u možností naklopení - především vzad. V úvodu jsem toto řešení přirovnával k notebookům a jak si na následujících fotografiích ukážeme, je tomu opravdu tak.

Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka
i Zdroj: PCTuning.cz
Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka
i Zdroj: PCTuning.cz

Displej si může opravu zcela "lehnout". (Pro zvětšení klikněte)

Bohužel i zde jsme našli několik drobných mušek - teda spíše jednu mouchu. Panel se sice dá zaklonit jak je to jen možné, ale jakékoliv naklápění směrem vpřed není uživateli umožněno. Kvůli tomuto drobnému nešvaru, je potřeba si opět dobře promyslet, zda máme své pracoviště vhodné z hlediska budoucího umístění displeje.

A na levé straně dva zbývající USB porty.
i Zdroj: PCTuning.cz
A na levé straně dva zbývající USB porty.


Detailní pohled na konektory na pravé straně panelu.

Zřejmě pro vyvážení nedostatků, přidali výrobci k tomuto panelu výstup na sluchátka, vstup pro mikrofon a 4-port USB HUB. Nejčastěji používané periferie lze tedy okamžitě zapojit přímo do monitoru a není nutné složitě lézt pod stůl.

Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka
i Zdroj: PCTuning.cz

Pro přivedení signálu slouží D-SUB a DVI-I konektor a také netradiční S-Video a Video-Cinch. Díky tomu si lze na monitor připojit i výstup z DVD mechaniky nebo vide kamery. Díky prohnutí konce hliníkového podstavce, je možné kabely provést právě touto mezerou, čímž jsou alespoň z části fixovány do určité polohy a nedochází tím k jejich "lítání" po celém stole.

Neovo P-17 - designově zdařilá sedmnáctka
i Zdroj: PCTuning.cz


Profil podstavce umožňuje protáhnutí a upevnění kabeláže. (Pro zvětšení klikněte)

Poslední malou specialitkou je plastová krytka, kterou lze upevnit na prohloubené místo panelu a tím zakrýt všechny konektory i kabely tak, že zadní strana působí zcela jednolitě a hladce. Toto drobné řešení opět přispívá ke zvýšení designové úrovně.

Neovo P-17

úhlopříčka17"
LCD matrice TN
pozorovací úhly140°/130°
doba odezvy8 ms
jas300 cd/m2
kontrast500 : 1
obrazová frekvence31,5-80kHz kHz horizontální , 50-75Hz Hz vertikální
nativní rozlišení1280x1024
počet barev16,7 mil
vstupyDVI-I, D-SUB, S-Video, Vide cinch, 2 x mini jack, USB-B
PIVOTne
seřízení výškyne
audio2 x 2w + 4W subwoofer
montážní bodyVESA 100mm
váha6,8 kg
záruka24 měsíců
specialityprovedení stojanu, subwoofer
Cena bez DPH13 200,- Kč
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama