PCTuning Článek

Noctua opět v testu – tři chladiče včetně obřího NH-D14

Daniel Wojtěch
Daniel Wojtěch
15. 10. 2013 09:30 21 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Rozbalujeme balíček 2. Noctua NH-D14 3. – instalace 4. Noctua NH-U14S 5. – instalace 6. Noctua NH-U12S
7. – instalace 8. Jak probíhá měření? 9. Naměřené hodnoty 10. Návrat do minulosti 11. Zhodnocení dnešního testu

Během krátké chvíle je to již druhá recenze s výrobky od věhlasné společnosti Noctua, ale proč si je neotestovat, když je doopravdy o co stát. Do testu jsme tentokrát vybrali větší modely v čele s populárním DH-14, tedy těžkotonážním chladičem s hmotností přes 1 kilogram. Jak si všechny vedly v testovací sestavě?

Reklama
Reklama

Nedávná recenze chladičů Noctua nám přinesla pohled na nízkoprofilové chladiče a model NH-C12P, který se sice svými rozměry jako nízkoprofilový označit nedá, ale konstrukcí ho značně připomíná. Jejich výsledky nebyly nijak zázračné, a tak jsem se rozhodl do testu zařadit další chladiče od společnosti Noctua, ale rozdílné, věžovité konstrukce. Tím už budeme mít otestovány prakticky všechny jejich výrobky a zároveň se dozvíme, která konstrukce je z hlediska výkonu lepší.

Noctua NH-D14

Noctua NH-D14 není novinkou, do testu byla zvolena na přání čtenářů a také proto, že se stále jedná o nejvyšší model Noctuy. Na trhu je navíc jeden z nejvýkonnějších, proto by byla škoda si ho do výsledků nezahrnout. Recenzi jsme již před pár lety sepsali, ovšem tehdy byla v redakci jiná testovací sestava, a tím pádem tehdejší výsledky dnes už nemůžeme porovnávat.

 

Noctua NH-U14S

Zbylé dva chladiče si jsou konstrukčně velice podobné, ale liší se především v rozměrech, kdy NH-U14S je osazena 140mm ventilátorem a nižší model NH-U12S, jak už z názvu vyplívá, pouze 120mm ventilátorem. Abych pravdu řekl, ten větší je dokonce vyšší než monstrum na prvním obrázku a měl jsem to tip ťop, abych na své skříni dovřel bočnici.

Noctua NH-U12S

Ceny začínají na 1600 Kč u nejmenšího modelu a končí na 2000 Kč u největšího.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning