Notebook Eurocom Sky X4C RTX: dělo s i7-9700K a RTX 2080
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Notebook Eurocom Sky X4C RTX: dělo s i7-9700K a RTX 2080

Notebook Eurocom Sky X4C RTX: dělo s i7-9700K a RTX 2080 | Kapitola 12

Z. Obermaier

Z. Obermaier

20. 3. 2019 03:00 13

Seznam kapitol

1. Maximální herní výkon roku 2019 2. Mobilní GeForce RTX 2000 3. Představení, balení a specifikace 4. Eurocom Sky X4C RTX – hardware I. (CPU, GPU) 5. Eurocom Sky X4C RTX – Hardware II. (disky, paměť) 6. BIOS a software
7. Zpracování, konektory a repro 8. Klávesnice, chlazení a výdrž baterie 9. Výkon procesoru (Core i7-9700K) 10. Herní testy – 1920 x 1080 11. Přetaktování GPU a CPU 12. Závěr

V dnešním testu si ukážeme herní notebook Eurocom s desktopovým Intel Core i7-9700K, procesorem, který je na poměry v noteboocích ultravýkonný, a nejvýkonnější mobilní grafikou GeForce RTX 2080 od Nvidie. Spolu s 32 GB paměti, výkonným SSD do M.2 od Samsungu a solidním LCD jde o nejvýkonnější herní laptop na trhu.

Reklama

Závěr

Notebook Eurocom Sky X4C RTX: dělo s i7-9700K a RTX 2080
i Zdroj: PCTuning.cz

Počítač Eurocom X4C RTX je nejvýkonnější herní laptop na trhu. Procesor Core i7-9700K je desktopové osmijádro s vysokým výkonem, i když je v tomto počítači brzděn chlazením a nastaveným TDP. Nepodává tedy výkon jako v desktopu s adekvátním chladičem. Přesto je výkon vysoký, dalece nad všemi mobilními procesory. Grafické jádro RTX 2080 je herní špička, nic výkonnějšího zatím na trhu není a do konce roku 2019 asi ani nebude. To dělá z počítače s touto konfigurací jasně nejvýkonnější herní dělo na trhu.

Výbava, spotřeba, baterie

Tělo je kompletně plastové, dělá ale bytelný dojem. Upřímně, není to nijak elegantní počítač, ale to DTR stoje nejsou. Klávesnice je stejně jako u jiných modelů Clevo hodně dobrá, stejně tak touchpad a podsvícení. Reproduktory jsou horší, mohly by být hlasitější, ale zvuk není nijak špatný. Spotřeba v klidu je vyšší, výrobce si mohl s nastavením lépe pohrát a omezit hlučnost i spotřebu. Takový systém Nvidia Hybrid Graphics by jistě hodně pomohl. Výdrž baterie je celkem dobrá, vzhledem k osazeným komponentám jsem čekal horší výsledky. Pro práci (necelé tři hodiny) dobré, hodina plného hraní na baterie není ale nic moc. Baterii lze snadno vyměnit, což je bezesporu výhoda.

Komponenty

Možnosti taktování, upgrade všech komponent, to nabízí jen málo výrobců. Osazený procesor je na notebook výkonný extrémně. Model Core i7-9700K je desktopový čip se vším všudy, tedy i výkonem. Škoda vysokých teplot procesoru a omezování výkonu při dlouhé vysoké zátěži. Kapacita pamětí 32 GB je dostatečná, zde není co vytknout. Výrobce osadil High-end moduly G.Skill s taktem 3000 MHz. Upgrade až na 128 GB je možný, ovšem výměnou všech modulů. Jsou obsazené všechny sloty.

Systémový disk SSD je nejmodernější na trhu, je osazen ultra výkonný Samsung 970 PRO, který jsem testoval teprve nedávno. Prodejní verze je vybavená kapacitou 1 TB, což je dostatečné. Můj testovací počítač má jen 512 GB, ale to není relevantní, do prodeje jdou jen větší kapacity. Vše je bleskové, jak start počítače, tak načítání her i aplikací. Druhý disk s celkovou kapacitou 1 TB také jistě uživatel ocení, má možnost osadit další dva a tím si navýšit diskový prostor.

GeForce RTX 2080 je výkonný grafický čip. Společně s 8 GB paměti nabízí skoro stejný, nebo jen o málo nižší výkon než referenční GeForce RTX 2080 v desktopu. Herní výkon je vysoký. Je to hlavně díky vysokým taktům (1665 MHz) a výkonnému procesoru v systému. Navíc umožňuje mírné navýšení výkonu přetaktováním, kdy se pak dostane téměř na úroveň desktopu.

Osobní názor

Notebook Eurocom Sky X4C RTX: dělo s i7-9700K a RTX 2080
i Zdroj: PCTuning.cz

Po stránce výkonu nelze notebooku nic vytknout, osazením GeForce RTX 2080 a procesoru Core i7-9700K jsme získali špičkový herní stroj. Procesorový i herní výkon je špičkový. Problém vidím ve slabém chlazení, přeci jen desktop procesor s TDP 100+ W nelze chladit stejným blokem jako mobilní čipy s polovičním TDP. Je to vidět na omezování výkonu CPU a hlavně hlučnosti. Ta je vysoká a může být někomu nepříjemná.

Zbývá mnoho pozitiv. Výkon je skvělý, roven klasickému desktopu. Žádné kompromisy. Skvělá je možnost upgradu úplně všech komponent, CPU, GPU, MEM, HDD, SDD, WiFi. Jako příznivce ladění mne potěšila možnost taktování grafiky i procesoru. Dalšími lahůdkami je osazený SSD disk a kvalitní podsvícená klávesnice. Za to všechno ale zaplatíte, to už je ale u podobných počítačů běžné, takže žádné překvapení. Cena je ovšem možná až moc vysoká, stroj je momentálně za 105 000 korun s daní. Stejně ale stojí podobné konfigurace i u dalších výrobců (Asus i MSI). Pokud chcete maximální herní i procesorový výkon v laptopu, není co řešit a Sky X4C RTX je jasnou volbou.

Notebook Eurocom Sky X4C RTX: dělo s i7-9700K a RTX 2080
i Zdroj: PCTuning.cz

Za půjčení notebooku děkujeme společnosti GOLDMAX Česká republika

Notebook Eurocom Sky X4C RTX: dělo s i7-9700K a RTX 2080
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama