Nová Cooler Master Cosmos II – smekáme klobouk!
PCTuning Článek

Nová Cooler Master Cosmos II – smekáme klobouk!

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

16. 2. 2012 03:00 23

Seznam kapitol

1. Pouze evoluce? Ne! 2. Specifikace a design 3. Ovládací panel 4. Bočnice 5. Spodní a zadní část
6. Interiér 7. Interiér II. 8. Teplotní testy a airflow 9. Klobouk dolů!

Čekali jsme hodně, Cosmos první generace se stal synonymem kvalitní a moderní skříně. To, co ale do redakce dorazilo na test, nám vyrazilo dech. Nástupce je propracovanější, nápaditější,... dokonalý. Je to vůbec první case, u které jsme nenašli prakticky žádný podstatný zápor – propleskne vás snad jen cena. Ale stojí to za to!

Reklama
Reklama
Nová Cooler Master Cosmos II – smekáme klobouk!

Pokud bychom opravdu měli nad novým Cosmosem uvažovat jako o nové verzi nebo nějaké standardní evoluci, bylo by to špatně. Cosmos II rozhodně není nástupcem původní verze. Upravuje ji takovým způsobem, a to jak zpracováním, funkčností, tak především cenou, že je možné tento model s přídomkem „II“ označit za vyšší třídu počítačové skříně. Tento obrovský ultra tower, jak jej označuje sám CoolerMaster, totiž stojí takřka deset tisíc korun a jak se zdá, nabídne zákazníkovi vše, na co jen dokáže pomyslet.

Nová Cooler Master Cosmos II – smekáme klobouk!

Já bych rozhodně nechtěl předbíhat s hodnocením, takže opravdové pochvaly a kritiky si necháme na konec. Co je jisté, že Cosmos II je v tuto chvíli nejvyšším modelem, který společnost CoolerMaster nabízí, lze jej tedy označit za vlajkovou loď (díky jeho designu dokonce za válečnou). Samozřejmě tedy nelze čekat, že by výrobce, který má ve svém portfoliu desítky modelů, prodával takovou case za pár tisíc. Cosmos II je prostě pro vyvolené, kteří nešetří ani na skříni, ale ani na komponentách, které budou uvnitř. Těžko si představit, že by si někdo koupil toto monstrum pro mATX desku s integrovanou grafikou.

Nová Cooler Master Cosmos II – smekáme klobouk!

Pokud ale budu o Cosmos II uvažovat jako o vlajkové lodi, tak mi to nedá, aby nezmínil nedávno testovaný SilverStone TJ11, který je obdobou u konkurence. Naprosto s přehledem mohu říci, že CoolerMaster dokázal nemožné. Za dvou-třetinovou cenu proti SilverStone nabízí case, která má všechno. Jen je odvážnější, co se designu týká. Aby to nevypadalo, že jsem zaujatý, tak musím prozradit, že tyto řádky píši už v okamžiku, kdy jsem si case poctivě osahal.

Balení

Case rozhodně ohromí, už co se týká balení. Trochu mám pocit, jakoby se výrobci začali předhánět v tom, kdo svůj produkt zabalí do větší krabice. U TJ11 jsem říkal, že větší obal jsem ještě neviděl. Vedle této case však vypadá zanedbatelný. Může za to ale hlavně výrazně vyšší šířka case, která tedy vyžaduje i širokou krabici.

Nová Cooler Master Cosmos II – smekáme klobouk!

Nikoho asi nepřekvapí, že je navíc kompletně celá potištěná. To ale velmi vkusně a elegantně. Přední strana nabízí příjemný náhled na celou case, nechybí ani obrovské logo produktu samotného. Zvýrazněna je poznámka o použití kartáčovaného hliníku apod. Zadní strana je o něco více věcná, protože informuje o základních funkcích modelu Cosmos II. Skříň má sama o sobě hmotnost 22 kg, takže si asi umíte představit, kolik může vážit včetně krabice.

Nová Cooler Master Cosmos II – smekáme klobouk!

Vnitřní ochrana proti poškození je už sice poměrně standardní, ale opět robustnější, než jsme zvyklí od jiných case. Polystyrenové profily, které case atypicky chrání na horní a spodní straně jsou opravdu obrovské a na dotek se zdá, že jde o pevnější polystyren. On i karton použitý na krabici je pro jistotu dvojitý, kvůli nosnosti. Potištěný obal je navíc ještě chráněn takovým kartonovým návlekem, aby se při přepravě krabice příliš nepoškodila, respektive hlavně potisky. Krabice je samozřejmě pořád především ochranným prvkem.

Nová Cooler Master Cosmos II – smekáme klobouk!

Na case samotné je ještě igelitový pytel, který chrání proti poškození. Igelit je to velmi silný a v podstatě mám pocit, že s tak pevným jsem se nesetkal u žádné case – zatím. Nejpodstatnější části case (hliníkové kryty) jsou navíc ještě samostatně polepeny ochrannou fólií, takže o bezpečí tohoto obra se v podstatě není třeba obávat.

Nová Cooler Master Cosmos II – smekáme klobouk!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning