Nuraphone G2: zvuk vyladěný na míru vašich uší
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Nuraphone G2: zvuk vyladěný na míru vašich uší

Nuraphone G2: zvuk vyladěný na míru vašich uší | Kapitola 4

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

22. 5. 2019 03:00 13

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Představení 3. Parametry a funkce 4. Software 5. Zvuk na Míru 6. Závěr

Dnešní test není úplně z naší hardwarové, tuningové nebo pařanské zahrádky. Dostali jsme nabídku na test poněkud exotických sluchátek. Vrozená zvědavost ovládla moje nezbedné pařáty a prsty samy od sebe napsaly, že bych se na ten čarovný aparát podíval. Sluchátka, která se učí a hrají přesně pro mě? Sem s nimi.

Reklama

Software

Aby se daly využít všechny vymoženosti, musí být nainstalovaná firemní aplikace „nura app“ na telefonu. Podporován je pouze Android (5.0+) a iOS (9.3+). Na PC žádný program není, a tak si nenastavíte nic, což mi přijde mínus jak na Sibiři. Nicméně po kalibraci sluchátka použijí vámi vytvořený zvukový profil nezávisle na připojení. A mimochodem, než se aplikace uráčí rozběhnout, musíte mít založený účet a odsouhlasit, že firma může sbírat všechny data a nakládat s nimi i mimo EU (tfuj).

Nuraphone G2: zvuk vyladěný na míru vašich uší
i Zdroj: PCTuning.cz

V první řadě je potřeba vehement nějak zapnout. Nura nemá žádná tlačítka a ani se nedají spárovat s telefonem, když jen leží na stole. Musí být nasazeny na kokos, čímž se automaticky aktivují (zároveň zahlásí, kolik zbývá baterie) a po sundání se zase vypnou.

V mém případě bylo korektní spárování s mobilem (Android 5.1) docela porod. Nura app vytrvale hlásila, že musím jít do nastavení Bluetooth a sluchátka připojit, ačkoli už tomu tak bylo. Pomohlo slechy resetovat (nasadit, připojit USB kabel a PC, odpojit kabel ale sluchátka nesundavat) a spustit aplikaci znovu. Poté zase tvrdila, že na první start a nastavení musím být online – telefon byl celou dobu připojen na Wi-Fi. Takže znovu utnout aplikaci, vypnout zapnout wifinu a další pokus. Po půlhodině vztekání se nakonec zadařilo a mohl jsem konečně absolvovat ono čarodějné měření pro zvuk na Míru. Cca minutu mi do uší hrálo něco ve stylu chybového hlášení kosmické lodi Enterprise a testovalo, jak moc je můj sluch v kondici. Zároveň na telefonu aplikace kreslila unikátní zvukový profil.

Jsem nějaký nahluchlý..  
i Zdroj: PCTuning.cz
Jsem nějaký nahluchlý..  

Na ofiko stránkách se píše že vzhledem k extrémní citlivosti měřících mikrofonů ovlivní výsledek prakticky cokoli, od dýchání až po odlišné nasazení na hlavu. Takže i když si změříte uši třikrát za sebou za stejných podmínek, výsledek se může lišit. A navrch svůj profil můžete sdílet a pochlubit se vytříbeným sluchem.

Nuraphone G2: zvuk vyladěný na míru vašich uší
i Zdroj: PCTuning.cz

Posléze hraje docela poslouchatelná hudební smyčka, u které se dá zkoušet, jak moc se liší neutrální a osobní zvuk, hluková izolace, nebo ponoření se do hudby (immersion). Osobně mě nejvíc uchvátilo dokonalé odhlučnění CleanANC™. Spolupráce pasivního odhlučnění a aktivního rušení okolního bordelu funguje tak dobře, že posluchač je prakticky ve svém světě. Funguje to výborně i při nízké hlasitosti. Při poslechu jsem zkoumal různé rušivé zvuky jako klepání na stůl, hudbu z reprobeden, hovor, ale nic mi do uší neprolezlo. Ani když jsem opravdu fest ohulil bedny, tak jsem zvenčí téměř nic neslyšel, pouze mi vibroval nábytek a vnitřnosti. Nevídané čáry.

Aktivace Social Mode™ jednoduše vypne protihlukovou bariéru a uživatel se dostane do světa živých. Potom se dá už normálně hovořit nebo slyšet, že na vás jede buldozer. Odhlučnění zapnuté na rušné ulici je rychlá cesta do plastikového pytle, v lepším případě do sanitky.

Nuraphone G2: zvuk vyladěný na míru vašich uší
i Zdroj: PCTuning.cz

Pak tu máme nastavení dotykových tlačítek. Na každé se dají nastavit dvě funkce, což by mělo k běžnému užívání stačit. Než abych vypisoval vše, tak stručně řečeno - Nura app je vesměs klasické rozhraní, jako každý druhý program. Nastavení kde čeho, update firmware, profily, jazyk a podobně.

Ještě k tomu „immersion“. V podstatě se jedná o nastavení basů. Na maximum celý náušník vibruje a nízké kmitočty rezonují doslova celou lebkou. Působivé, ale nepříjemné. Rozumné užití je někde v polovině, mozek pak nemá snahu změnit skupenství.

Za zmínku stojí i funkce Voice Calls. Jelikož sluchátka mají externí mikrofony, propojený telefon může přesměrovat komunikaci a tak se dá jednoduše blábolit bez toho, aby G2 letěly z hlavy. Je to docela elegantní, například když máte telefon někde v hlubinách ošacení a někdo volá, stačí mít nastaveno příjem hovoru na dotykovém tlačítku a hned můžete žvanit.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama