Nvidia RTX 2080 Ti: Výkon v nových hrách a aplikacích
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Nvidia RTX 2080 Ti: Výkon v nových hrách a aplikacích

Nvidia RTX 2080 Ti: Výkon v nových hrách a aplikacích | Kapitola 11

Z. Obermaier

Z. Obermaier

24. 9. 2018 03:00 72

Seznam kapitol

1. Nvidia GeForce RTX 2080 Ti 2. Testovací sestava 3. Testy ve VR s HTC Vive PRO 4. P. Cars 2, Kingdom Come, PUBG, Metro Redux 5. F1 2018, Final Fantasy XV, Shadow Of Tomb R. 6. Luxmark v3.1, LUMION 8 a Blender (rendering)
7. GPUPI, SPECviewperf, GPGPU, Prime 8. Test NVENc (Vegas Pro 16) 9. Testy Miningu, Claymore a NiceHash 10. Přetaktování v detailech 11. Závěr

Dnešní test vznikl na přání čtenářů, jelikož se nám sešlo mnoho požadavků, co ještě dotestovat nebo zkusit. Vydalo to bez potíží na druhý samostatný článek. Na RTX 2080 Ti, GTX 1080 Ti a Titanu V vyzkoušíme další hry, profi aplikace, CUDA, OpenCL výkon, VR výkon, mining a další. Také se více podívám na taktování.

Reklama

Závěr

Nvidia RTX 2080 Ti: Výkon v nových hrách a aplikacích
i Zdroj: PCTuning.cz

Vše důležité jsme už kolem GeForce RTX 2080 Ti probrali v předchozí recenzi, dnes zbývá zhodnotit jen obsah dnešního článku. V případě nových her, je na tom Turing a RTX 2080 Ti ve 4K rozlišení ještě o kousek lépe, než tomu bylo ve starších titulech z mé metodiky. Karta má v průměru o 42 procent vyšší výkon než GeForce GTX 1080 Ti. V celé škále herních titulů je to tedy nárůst od 32-42 procent. To je slušné, a zde nelze najít na RTX 2080 Ti nic negativního. Spotřeba je totiž také podobná GTX 1080 Ti, efektivita je tedy o třetinu vyšší. Pokud to myslíte v VR hraním vážně, nezbývá než upgradovat. RTX 2080 Ti přináší možnost vyššího zlepšení obrazu nad současné karty.

Já jsem dnes ale testoval hlavně výpočetní nasazení nové RTX 2080 Ti, kde jsme viděli mnohem vyšší nárůsty výkonu než ve hrách. Za cenu 32 000 Kč je totiž RTX 2080 Ti také profi kartou, kterou jistě využijí i profesionálové, kteří chtějí ušetřit proti Quadrům. Výkon v renderingu je o 40–90 procent vyšší, mnohde překoná i Titan V. Jsou ale aplikace, kde se Titan V stále drží na špici. Také v dalších výpočetních CUDA aplikacích je RTX 2080 Ti jasným lídrem.

Problém je jedině výkon v miningu. Tam je sice RTX 2080 Ti výkonnější než GTX 1080 Ti, ale její výkon neodpovídá nárůstu výkonu v jiných aplikacích. Buď Nvidia tento druh výkonu úmyslně brzdí, aby se neopakovala těžební horečka, nebo musíme počkat na update těžebních nástrojů. Skutečný potenciál Turingu se v těžení ukáže až později, ne v tuto chvíli.

Také jsem se více věnovat taktování, kdy se mi podařilo navýšit základní výkon o cca 14 procent. To už je solidní nárůst výkonu, jelikož v tu chvíli jsme někde kolem 50 procent navíc proti GTX 1080 Ti, a to už je skvělý výkon. Dobré zjištění také je, že automatické přetaktování funguje už i v Afterburneru od MSI, což je oblíbený nástroj. Funkce je to použitelná, tedy se jí nemusíte bát zkusit a jen pak doladit ručně. V tomto článku jsme zjistili, že pro hráče je sice RTX 2080 Ti drahá karta, profesionálům ale může připadat levná. Má mnohde vyšší výkon než profi karty Pascal a za zlomek jejich ceny. Na výpočetní využití jde o skvělou volbu.

Za poskytnutí grafické karty a HDR monitoru BENQ děkujeme Nvidia CZ

Nvidia RTX 2080 Ti: Výkon v nových hrách a aplikacích
i Zdroj: PCTuning.cz

Dále děkujeme Asus česká republika a Corsair za některé testovací komponenty

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama