PCTuning Článek

NZXT Switch 810 – hodně muziky za hodně peněz!

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
25. 7. 2012 01:00 24 Sdílej:

Seznam kapitol

1. NZXT. 2. Design a zpracování 3. Horní panel 4. Bočnice a spodní část
5. Zadní část 6. Interiér 7. Teplotní testy a airflow 8. Hodně muziky za hodně peněz!

Společnost NZXT jako výrobce počítačových skříní funguje už řadu let, jejich portfolio se ale dnes velmi výrazně rozrůstá. Největší pozornost je věnována tzv. crafted skříním, které mají nabídnout maximum funkcí a plnit nejnáročnější požadavky, i když za vyšší cenu. K testu jsme dostali model Switch 810, což je tzv. „hybridní full-tower“.

Reklama
Reklama

Nutno podotknout, že skříň této značky se nám doposud nepodařilo do redakce dostat. Ne, že by nám ji nikdo nechtěl půjčit, ale tak nějak nebyla na pořadu dne. Což zpětně vůbec nechápu, jelikož právě NZXT patří v rámci počítačových skříní k velkým inovátorům a především experimentátorům. Vždyť který výrobce nabízí tolik bláznivě vypadajících skříní za neuvěřitelné peníze a přitom stále prodává?

Tato značka bezpochyby zaujme už jenom svým názvem, který řada lidí poplete, ať už jen zpřehází písmenka, nebo rovnou některá zamění. Nikde se mi však nepodařilo zjistit, co konkrétního tato čtyři písmena symbolizují, či čeho / koho to jsou iniciály. Co ale vím je, že společnost byla založena v roce 2004 v Kalifornii (USA), kde má doposud sídlo a většinu managementu. Z části zde snad i vyrábí, ale převážná většina produkce vzniká v Číně a na Taiwanu – žádné překvapení, že?

Rozhodně bych v tomto ohledu ale neviděl v jejich produktech žádnou vadu. Zpracování je většinou velmi precizní a to nemluvě o vyšších řadách skříní. My dnes navíc máme k dispozici model z tzv. crafted série, jak jsem již zmiňoval. Všechny modely spadající pod tuto modelovou řadu jsou velmi výjimečné jak po designové stránce, tak i po stránce funkcí a zpracování. Určitou překážkou při jejich pořízení však může být vyšší cena proti běžným či konkurenčním produktům. Díky neotřelému designu se však tyto modely staly velmi oblíbené jak u hráčů, tak u casemodderů, kteří jen doupraví interiér dle svých představ. Asi nejznámějším zástupcem je NZXT Phantom.

Zpět ale k testovanému produktu. Jeho název je Switch, což sice k počítačům patří, ale jako název počítačové skříně si nějak nedokážu ztělesnit nějakou podobu. Ostatní produkty této řady mají přeci jen více vypovídající název. Switch 810 každopádně patří spíše k luxusnějšímu provedení, nebude tedy až tak atraktivní pro hráče jako spíše pro nadšence do vzhledu.

Specifikace

Co se týká specifikací, tak zde tento case opravdu zaujme – a to už svojí hmotností, která je takřka 15 kg a to při rozměrech 235 × 595 × 585 mm, což jsou opět hodnoty výrazně nadprůměrné. Nejvíce ale asi zaujme označení hybridní full-tower. Těžko si totiž pod tím něco konkrétního představit.

Firma NZXT toto označení vysvětluje tak, že jde vlastně o standardní full-tower, který je však přizpůsoben „všem“ zákazníkům. Tedy ať se jedná o hráče, který chce především vysoký výkon skříně, tak pro uživatele toužícím po tichém a nenápadné počítači. Takové all-in-one – NZXT zvolil slovo „hybridní“. Samozřejmě každý uživatel má především individuální požadavky na počítačovou skříň, takže tak úplně univerzální řešení to není, nicméně je možné pochopit, jak to výrobce myslel a do jisté míry se mu podařilo case připravit pro různé zákazníky.

Nezbývá tedy než se podívat na obal, který je nenápadný, ale přitom vystihuje a znázorňuje vše potřebné. Co se týká příslušenství, tak toho uvnitř zase tolik nenajdeme, samozřejmostí je veškerý montážní materiál, nicméně nic extra nečekaného v malé krabičce schované uvnitř case není. Pojďme se tedy podívat o něco podrobněji na design skříně.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning