O (ne)užitečnosti chytrých hodinek: Končí jedna vize?
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek O (ne)užitečnosti chytrých hodinek: Končí jedna vize?

O (ne)užitečnosti chytrých hodinek: Končí jedna vize? | Kapitola 7

Michal Rybka

Michal Rybka

11. 11. 2016 03:00 35

Seznam kapitol

1. Milonová katastrofa 2. Luxusní hodinky nejsou jen luxusní obal 3. Pod zlatem hliník 4. Co je na Apple Watch super?
5. A co je špatné? 6. Chytré hodinky – praktické, ale problémové 7. Žádný luxus, jen minimapa pro žití

Chytré hodinky nejsou hit, hlásají zpravodajské servery. Apple jich za kvartál prodal pouze milion, zatímco loni to byly ve stejném období skoro čtyři miliony! Prodeje se propadly o tři čtvrtiny! Celý ten koncept malých počítačů na zápěstí je zjevně odsouzen k zániku. Zkáza a zmar, zkáza a zmar!

Reklama

Obecně nejslabším bodem chytrých hodinek jsou právě aplikace. Opravdu praktických je asi polovina z těch základních, ocenil bych naopak další notifikace, jako informace z jiných chytrých zařízení. Příkladem, který mě hned napadá, je jednokolka Fastwheel Eva, kterou pro AlzaTech testovali šikovnější a hubenější lidé než jsem já :)

Problém jednokolky je v tom, že její jediný displej je vzadu, na místě, které je při jízdě nemožné fyzicky vidět. Přitom by vás jistě zajímaly údaje, jako je kapacita baterie a odhadovaný dojezd, případně i integrace s haptickou navigací. Tohle jsou přesně ty aplikace, které chytré hodinky potřebují – jednoduché propojení se zařízeními, které vám hlásí rozumné a potřebné informace.

Chytré hodinky nejsou novou platformou, která nahradí ty stávající. Ale je to skvělý osobní asistent, který, až se poladí, bude doplňovat váš aktivní život. Poklepáním vás upozorní, že zatímco tvrdnete na jedné schůzce, už vás čeká další a při současné dopravní situaci máte tak tak čas přesunout se jinam. Poklepáním vám řekne, že je príma, že obdivujete západ Slunce na skále uprostřed lesů, ale je na čase vyrazit, protože jinak se nedostanete domů ještě za zbytkového světla.

Je to prostě něco jiného, než PC anebo smartphone. Není to žádná móda anebo trhák, je to jednoduchá, ale praktická minimapa pro váš každodenní život, pokud se pohybujete. Pokud sedíte většinu času doma, tak minimapu nepotřebujete. A nevidím důvody, proč by chytré hodinky měly být symbol luxusu. Když na to opravdu máte, informace vám dodá vaše sekretářka, butler anebo ochranka. A tihle namakaní chlápci bez krků a s Heckler Kochy v podpaždí vám zaručí, že si klidně můžete vyjít na ulici i s opravdu luxusními hodinkami za dvacet pět mega.  

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama