Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG
PCTuning Článek

Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG

Jan Preclík

Jan Preclík

11. 10. 2019 03:00 12

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Příběh a lore 3. Chaotické začátky 4. Tipy a triky na začátek 5. Pocity z hraní 6. Závěr

Wargaming.net se rozhodl po bitvách na souši, moři i ve vzduchu trochu zariskovat a finančně podpořil projekt menšího studia Mad Head Games z Bělehradu. Ti měli na svém kontě donedávna hlavně indie hry typu Hidden objects, láska k Diablu je ale donutila stvořit podobnou hru. Neukouslo si indie studio příliš velké sousto?

Reklama
Reklama

Pamatuji si, jako by to bylo včera. Byly jarní prázdniny roku 1997 a já vycestoval na jih Moravy, kde, krom ostatních, žijí i mí bratranci, tou dobou zapálení pařani. Krom vzpomínek na první seznámení s nechutně hořkým pivem a krabičky startek za pouhých 33 Kč si pamatuji své první střetnutí s prvním Diablem.

Nejprve jsem na hru koukal s despektem. Hry z izometrické perspektivy mě tehdy vůbec nebraly, ani skvělý Dungeon Keeper mi nic moc neříkal. Sledování gameplaye mě neskutečně nudilo, raději jsem trávil čas sledováním šílených kousků Jima Carreyho a Jeffa Danielse ve filmu Blbý a blbější. Dokud jsem si po dlouhém přemlouvání nezaložil postavu kouzelníka.

Stačila pouhá čtvrthodinka a pekelný svět prvního Diabla mne absolutně pohltil. Kombinace soundtracku, gameplaye, grafiky a atmosféry vůbec mě chytla do takové míry, že jsem se odmítal po zbytek prázdninového týdne odlepit od počítače. Večery, kdy jsem u bratránků nebyl, jsem trávil kresbami HUDu do čtverečkovaného papíru a plánoval, do jakých vlastností nasypu dovednostní body a o kolik levelů svou postavu asi další den vylepším.

Po návratu domů jsem rodiče dlouho přemlouval, aby mi Diablo taky pořídili. Přeci jen patnáct stovek nebyly v té době zrovna malé peníze a mně tak zbyly pouze vzpomínky. Naštěstí se blížilo vysvědčení, za které přišla zasloužilá odměna. Hrál jsem tehdy historicky první hack-and-slash RPG celé dva roky, až do příchodu dlouho očekávaného druhého dílu, který jsem si s předstihem předobjednal.

Vždy, když vyjde hack-and-slash RPG, je to takový menší svátek. Současné se dají spočítat na prstech jedné ruky. Obzvláště ty izometrické jsou v dnešní době stejně vzácné jako realtime strategie. A právě takový menší svátek oslavila i hra Pagan online, role playing rubačka společnosti Mad Head Games s mocným sponzorem v zádech – firmou Wargaming.net, která proslula zejména sériemi World of tanks, Warplanes či Warships.

Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG

Dosud nepříliš známé studio Mad Head Games je plné velikých fandů Diabla. Proto se rozhodli se vytvořit hru na jeho motivy, což je z jejího vzhledu evidentní. Na rovinu se přiznám, že o Pagan online jsem se dozvěděl až v momentě, kdy přišla nabídka na recenzi. Absolutně mi uniklo, že tahle záležitost byla už pěknou dobu v předběžném přístupu. Tak jsem se rozhodl, že ochutnám, abych po hořkém Anthemu potěšil své chuťové pohárky a zjistil, jak moc se jim povedlo dát dohromady hru, která se inspirovala samotnou kolébkou tohoto herního žánru.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning