Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG
Článek Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG

Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG

Jan Preclík

Jan Preclík

11. 10. 2019 03:00 12

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Příběh a lore 3. Chaotické začátky 4. Tipy a triky na začátek 5. Pocity z hraní 6. Závěr

Wargaming.net se rozhodl po bitvách na souši, moři i ve vzduchu trochu zariskovat a finančně podpořil projekt menšího studia Mad Head Games z Bělehradu. Ti měli na svém kontě donedávna hlavně indie hry typu Hidden objects, láska k Diablu je ale donutila stvořit podobnou hru. Neukouslo si indie studio příliš velké sousto?

Reklama
Reklama

První věcí je výběr jednoho z deseti bojovníků, za kterého budete hrát. Musíte se rozhodovat jako Indiana Jones při výběru svatého grálu, jelikož je to postava, se kterou se na dlouhou dobu svážete. Další postavy, dle příslibu hry, odemknete v průběhu hry (buďte v klidu, neodemknete, pokud si nevyhledáte, jak na to). Právě výběr z deseti různorodých charakterů mne velmi potěšil, protože otevírá spoustu herních stylů. Na své si tak přijdou rubači hrající za tanka, vyvolávači, kouzelníci i assassini. Výběr postav je opravdu bohatý a různorodý.

Na začátku tedy projdete první bitvou, při které zemřete a objevíte se v Pantheonu, který pro vás funguje jako jakási základna, kde se připravujete na jednotlivé bitvy. Postupně zde během prvních fází hry odemykáte stanoviště na obchodování, crafting a vývoj skillů vaší postavy. Už to samo o sobě vás na začátku hry zmate, protože kromě práce s battle mapou nemůžete dělat v božském chrámu prakticky nic.

Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG

Stylem hry velmi připomíná v úvodu zmíněnou a nechvalně známou Anthem. Z Pantheonu se výběrem mise na mapě teleportujete do jednotlivých izolovaných úrovní. Zapomeňte na otevřený svět, v Paganu, podobně jako v Anthem, plníte vždy jednotlivé mise s tím rozdílem, že se k nim nedostáváte skrz otevřený svět, ale pouze volbou na mapě.

Na začátku vás každopádně ovládne chaos. Jediné, co je víceméně jasné, je fakt, že máte postupně plnit mise, ve kterých se musíte skrz menší bitvy probojovat k té finální. Po vítězství se spawne portál, jenž vás přenese zpět do božího chrámu.

Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG

Proč mluvím o chaosu? Třeba proto, že jakmile zpočátku hry zaplníte inventář, nebudete mít komu věci prodat. To, že prodejce osvobodíte během jedné z bitev, se dozvíte buď z diskuzních fór, nebo jednoduše ve chvíli, kdy jej během bitvy zabijí a on se objeví v Pantheonu.

Věcí, na které si musíte přijít svépomocí, je ve hře naštěstí i naneštěstí opravdu dost. Že si protiřečím? Herní prvky jsou poměrně propracované, až mě to samotného překvapilo. Je ale na škodu, že kvůli tomu trvá fakt dlouho je pochopit. Jakmile ale po několika hodinách (nebo desítkách hodin) do hry absolutně proniknete, chaos vymizí a vy si začnete všech těch drobných detailů užívat.

Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning