Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG
PCTuning Článek

Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG

Jan Preclík

Jan Preclík

11. 10. 2019 03:00 12

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Příběh a lore 3. Chaotické začátky 4. Tipy a triky na začátek 5. Pocity z hraní 6. Závěr

Wargaming.net se rozhodl po bitvách na souši, moři i ve vzduchu trochu zariskovat a finančně podpořil projekt menšího studia Mad Head Games z Bělehradu. Ti měli na svém kontě donedávna hlavně indie hry typu Hidden objects, láska k Diablu je ale donutila stvořit podobnou hru. Neukouslo si indie studio příliš velké sousto?

Reklama
Reklama

Abych těm, kteří se rozhodnou do hry investovat svůj čas a peníze, trochu ulehčil začátky, zmíním pár vychytávek, jejichž existenci jsem odkryl úplnou náhodou nebo hledáním na netu. Snad první absolutně nepraktická věc, se kterou jsem se setkal, byl sběr dropnutého lootu a peněz klikáním myši. Přeci jen, proklikat se skrz dvacet dropnutých věcí zabere poměrně dlouhý čas. A jelikož se loot plně zobrazí až ve chvíli, kdy vyhrajete jednotlivé bitvy, je ho na zemi opravdu přehršle. Naštěstí si v nastavení můžete poměrně podrobně nastavit, jaké dropy má vaše postava brát automaticky. Můžete si tak detailně nastavit sběr určitých tříd zbroje, peněz, léčivých lahviček a věcí na craftění na automatiku. Ušetří to spoustu času, nervů a co je vůbec nejdůležitější, prodlouží to životnost vaší myši.

Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG

Defaultně je ovládání hry nastaveno na pohyb pomocí kláves WSAD, myška pak slouží k rozhlížení vaší postavy. Podobně, jako známe z izometrického RPG Van Helsing. Pokud dáte raději přednost klasickému diablovskému click to move ovládání, žádný problém. Stačí styl ovládání přehodit v herním nastavení.

Skoro do dvacáté úrovně mé postavy jsem využíval jen pět skillů. Kromě třech základních ještě dva speciální. Sice jsem na mapce skillů viděl i další čáry v horní části obrazovky, ale nevěděl jsem, jak se k nim dostat. Dost možná jsem přeskočil nějaký tutorial. Po chvilce pátrání jsem náhodou objevil, že při stisku pravého tlačítka myši mohu s plánkem dovedností hýbat. Byla to má zvídavost, která mi umožnila investovat další body dovednosti a odemknout širší potenciál svého digitálního já, Hectora.

Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG

Na začátku hry je vám řečeno, že během ní budete odemykat další postavy. Zhruba v polovině hry mi začalo vrtat hlavou, proč jsem zatím žádnou další postavu neodemkl. Měl jsem dostatek Hero shards (samozřejmě jsem netušil, k čemu slouží), ale neměl jsem jedinou Hero soul, která umožní hrdinu odemknout. Na steam fórech jsem se dočetl, že abych získal duši hrdinů, musím splnit vedlejší Assassination mise. Bez googlu bych byl absolutně ztracený.

Pagan online – hra od fanoušků Diabla pro milovníky RPG

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning