Pokec o železe #011 - Ohlédnutí za rokem 2022, novinky z CES a trable s Radeony
i Zdroj: kasperovych/Depositphotos
Článek Pokec o železe #011 - Ohlédnutí za rokem 2022, novinky z CES a trable s Radeony

Pokec o železe #011 - Ohlédnutí za rokem 2022, novinky z CES a trable s Radeony

Václav Vlček

Václav Vlček

21. 1. 2023 20:00 15

Rekapitulace toho, jak se vydařil loňský rok v hardware. Co nového pak přinesl CES 2023 v Las Vegas. A nakonec pak probereme problémy s chlazení nových grafik AMD, kde bude nejspíš problém s komorou Vapor Chamber. Bude to problém do budoucna?

Poslechni si audioverzi
00:00:00
00:00:00
Reklama

Vítejte v novém roce 2023. Jestli bude tak úrodný na nový hardware jako ten loňský zatím nikdo netuší, ale zajímavé věci určitě můžeme očekávat. V dnešním pokecu jsme každopádně zrekapitulovali uplynulých dvanáct měsíců, v textové podobě najdete informace ve Zdeňkovo článku Jaký zajímavý hardware přinesl rok 2022 a co nás v příštím roce čeká. Vedle záplavy novinek přinesl loňský rok také jeden zásadní fenomén - zdražování. Za počítače i komponenty si prostě připlatíte, bohužel.

Nenechali jsme si ujít ani výstavu CES 2023, takže jsme probrali to, co nás nejvíce zaujalo a přišlo nám zajímavé. Vedle ještě výkonnějších grafik, procesorů a počítačů to byl třeba i chladič Frore AirJet na úplně novém principu. Žádné uřvané větráčky, vzduch tlačí pomocí vibrujících membrán. Tichý, účinný a ještě miniaturní. Paráda, v praxi se má objevit ještě v průběhu tohohle roku. A spousty dalších zajímavostí, ostatně co jiného by se dalo čekat od největší výstavy elektroniky.

Nakonec jsme si nechali trable AMD s novými Radeony. Jejich posměšný tweet zamířený na spálené napájecí konektory GeForce RTX 4090 se vrátil jako bumerang během měsíce. Nové Radeon RX 7900XTX mají potíže s chlazením, nejsou to ojedinělé případy a AMD se moc nemá k nějakému proaktivnímu řešení. Majitelé mají karty reklamovat a řešení je na nich. Ne zrovna uživatelsky přívětivý postup, speciálně když postižené grafiky vyšly skoro na 30 tisíc…

Podcast už tradičně najedete nejenom u nás na webu, ale i na oblíbených službách Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts. Pokud byste nás rádi viděli i na dalších službách, neváhejte to napsat do komentářů. Zařídíme. A nezapomeňte si náš podcast plný mouder přidat mezi oblíbené, aby vám neutekly nové díly.

A kdo bude tlachat o počítačích, hardware, technologiích, životě, vesmíru a vůbec?

Vašek Vlček - dlouholetý šéfredaktor PCTuning, muž co chtěl zůstat na pozadí. A nevyšlo to.

Zdeněk Obermaier - náš expert přes procesory, grafické karty a vlastně jakékoliv výkonné železo. Čím větší hi-end, tím líp!

Michal Rybka - jeho pravidelné úvahy si můžete přečíst každý pátek a pokud chcete víc, najdete ho v Levelu.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama