PowKiddy A20: Herní jukebox na cesty | Kapitola 4
Seznam kapitol
Čínské emulátory se od těch západních liší tím, že si nelámou hlavu ani s emulací platforem, ani s knihovnami her. Takže ke konzolce PowKiddy A20, která umí emulovat i Nintendo 64 nebo Sony PlayStation, dostanete 4000 her. Ano, skutečně ČTYŘI TISÍCE HER!
„Postavené na Androidu“ znamená, že to pod kapotou Android má, z emulace do něj můžete vyskočit, ale rozhodně se to nemyslí tak, že to je nějaké generické androidové zařízení: Pokud chcete herní telefon, pořiďte si herní telefon, pokud chcete přehrávač souborů, pořiďte si ten.
Neexistují důvody proč emulátor opouštět, všechno důležité máte přímo v něm. Mimochodem – popis na webu mluví o dotykové obrazovce, mně dotyková nepřijde a ani mimo emulátor se jako dotyková nechová. Opět – vzhledem k tomu, že všechny hry využívají fyzické joysticky a tlačítka, je to jedno.
Emulátor vám umožní dostat se i k nastavení zařízení, kde máme věci jako jazyk či podporu pro Wifi a Bluetooth.
Samostatné menu vám dovolí práci s emulátory, konkrétně uložení stavu emulace, načtení stavu, ale je tu taky menu pro cheatery – jednak můžete regulovat rychlost emulace, jednak si můžete aktivovat cheaty. Ty se, spolu s hrami a emulátory, ukládají na svoje místo ve struktuře paměťové karty.
Zařízení můžete používat jak je – i tak patrně nemáte šanci vyzkoušet všechny hry a možnosti. Pokud si chcete přidat vlastní hry, jde to taky, jenom stačí projít strukturu na kartě a umístit soubory na správná místa. I tak je těch her víc než dost.
Je pravda, že se toto zařízení nemůže měřit s FPGA emulátory nebo původním hardwarem, ale o to tu nejde. Jde o to vyzkoušet si staré hry kdekoliv – třeba jen proto, abyste si vzpomněli na to, jak byly pekelně těžké.