Práce 2.0 v období moru 2.0
Článek Práce 2.0 v období moru 2.0

Práce 2.0 v období moru 2.0

Michal Rybka

Michal Rybka

18. 10. 2020 03:00 41

Seznam kapitol

1. Život online 2. V práci jako doma 3. Nový normál 4. „Officy“ to mají nahnuté 5. Univerzita po drátě 6. Introvertní revoluce?

A je to tady. Přichází podzim a ptá se, jak jsme se připravovali během léta na možný návrat Covidu-19. Nijak zvlášť, zdá se. Ještě, že jsme se alespoň částečně naučili nakupovat, učit a pracovat z domova. Možná se nám tyhle zvyky budou v budoucnosti ještě hodit.

Reklama
Reklama

Introvertní revoluce?

Jeden z důvodů, proč se lidi druží a fyzicky se stýkají, je potřeba komunikace. Tradiční model obchodu a služeb je extravertní – lidi někam chodí a žvaní, pořád něco řeší. Ve světě introvertů to funguje jinak, komunikují pouze když chtějí a nezřídka se vyhýbají kontaktu s lidmi, pokud to je možné.

Někdo po obsluze a po komunikaci touží, někdo se jí vyhýbá. Extraverty poznáte snadno: Jdou do obchoďáku, i když nic nepotřebují, čistě proto, aby si tam sedli a zírali na lidi kolem. Právě pro ně vznikly sdílené kanceláře a podobné zábavy: Můžete svůj nápad rozpracovávat doma, ale extravert bude radši sedět mezi jinými.

Dnes se ukazuje, že to může fungovat i jinak. Teleworking není pro každého, ale některým vyhovuje výrazně lépe – a ukazuje se, že funguje a že je v mnoha případech efektivnější. Pro mnohé pracovníky zvláště z IT není důvod vracet se ke starým modelům práce.

A kdo ví, když Bůh dá, možná budeme moct pracovat i z krásných míst mimo velká města a nejbližší okolí, pokud tam někdo dotáhne civilizovanou konektivitu. Je to moje dlouhodobá a dosti marná víra – ale třeba to jednou vyjde!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning