Práce 2.0 v období moru 2.0
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Práce 2.0 v období moru 2.0

Práce 2.0 v období moru 2.0 | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

18. 10. 2020 03:00 41

Seznam kapitol

1. Život online 2. V práci jako doma 3. Nový normál 4. „Officy“ to mají nahnuté 5. Univerzita po drátě 6. Introvertní revoluce?

A je to tady. Přichází podzim a ptá se, jak jsme se připravovali během léta na možný návrat Covidu-19. Nijak zvlášť, zdá se. Ještě, že jsme se alespoň částečně naučili nakupovat, učit a pracovat z domova. Možná se nám tyhle zvyky budou v budoucnosti ještě hodit.

Reklama

Introvertní revoluce?

Jeden z důvodů, proč se lidi druží a fyzicky se stýkají, je potřeba komunikace. Tradiční model obchodu a služeb je extravertní – lidi někam chodí a žvaní, pořád něco řeší. Ve světě introvertů to funguje jinak, komunikují pouze když chtějí a nezřídka se vyhýbají kontaktu s lidmi, pokud to je možné.

Někdo po obsluze a po komunikaci touží, někdo se jí vyhýbá. Extraverty poznáte snadno: Jdou do obchoďáku, i když nic nepotřebují, čistě proto, aby si tam sedli a zírali na lidi kolem. Právě pro ně vznikly sdílené kanceláře a podobné zábavy: Můžete svůj nápad rozpracovávat doma, ale extravert bude radši sedět mezi jinými.

Dnes se ukazuje, že to může fungovat i jinak. Teleworking není pro každého, ale některým vyhovuje výrazně lépe – a ukazuje se, že funguje a že je v mnoha případech efektivnější. Pro mnohé pracovníky zvláště z IT není důvod vracet se ke starým modelům práce.

A kdo ví, když Bůh dá, možná budeme moct pracovat i z krásných míst mimo velká města a nejbližší okolí, pokud tam někdo dotáhne civilizovanou konektivitu. Je to moje dlouhodobá a dosti marná víra – ale třeba to jednou vyjde!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama