Práce 2.0 v období moru 2.0
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Práce 2.0 v období moru 2.0

Práce 2.0 v období moru 2.0 | Kapitola 5

Michal Rybka

Michal Rybka

18. 10. 2020 03:00 41

Seznam kapitol

1. Život online 2. V práci jako doma 3. Nový normál 4. „Officy“ to mají nahnuté 5. Univerzita po drátě 6. Introvertní revoluce?

A je to tady. Přichází podzim a ptá se, jak jsme se připravovali během léta na možný návrat Covidu-19. Nijak zvlášť, zdá se. Ještě, že jsme se alespoň částečně naučili nakupovat, učit a pracovat z domova. Možná se nám tyhle zvyky budou v budoucnosti ještě hodit.

Reklama

Konec předraženého univerzitního vzdělávání?

Nesmyslné ceny amerického univerzitního vzdělávání jsou známý problém – nešťastně zvolený obor vás může celoživotně zadlužit. Americké univerzity se navíc v posledních letech stávají baštami levicového progresivismu, takže jejich studenti mají unikátní příležitost zadlužit se a stát se neomarxisty na jeden zátah.

Proto se začaly objevovat online vzdělávací systémy, jako Udemy. Idea je taková, že ve většině případů stejně nepotřebujete plnohodnotné akademické vzdělání, ale spíše omezený set schopností, který si podle potřeby budete rozšiřovat po celý život. Online vzdělávání můžete provozovat odkudkoliv – třeba i z Medfordu v Texasu, o což se marně pokoušel malý Sheldon. Nemusíte se nikam stěhovat, pokud se chcete jenom vzdělat.

Signifikantní nárůst významu počítačové bezpečnosti a kryptografie

Není to tak dávno, kdy se neinformovaní politici neznalí IT a matematiky domnívali, že svého ráje na zemi dosáhnout zákazem kryptografie. O tom jsem psal už několikrát – a také o tom, jak naprosto zcestný a absurdní je to nápad.

Dnes se ukazuje, že přesný opak je pravdou: Potřebujeme bezpečnou komunikaci, potřebujeme kvalitní zabezpečení ukládání dat, jejich přenosu a tak dále. Potřebujeme odolné systémy bez backdoorů – a také kvalitní vzdělávání pro všechny, aby nezatahovali do domácích systémů ransomware. A ono to jde celkem snadno, jak se ukázalo u hromadně rozesílaných SMS s výzvou k nainstalování eRoušky. Oficiálně vypadající zpráva podobného typu, která nainstatuje malware, může oklamat i informované uživatele!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama