Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele
i Zdroj: PCTuning.cz
Sestavy Článek Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele

Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele | Kapitola 8

Ondřej Košťál

Ondřej Košťál

10. 5. 2010 03:00 59

Seznam kapitol

1. Úvod a vybalení 2. Exteriér 3. Interiér 4. Testovací metodika
5. Výkon sestavy 6. Provozní vlastnosti 7. Přetaktování 8. Závěr

Opravdu výkonných sestav vhodných jak na hraní, tak i na profesionální práci v obchodech dneska moc nenajdete. Výrobci se zřejmě bojí, že by o ně nebyl zájem. Prestigio Gamer 7 Fermi je ale výjimka, za kterou by se nemusel stydět žádný hráč. Jak vypadá počítač za téměř osmdesát tisíc se dočtete v dnešní recenzi.

Reklama

A jsme na konci dnešního testu. Do testu se nám dostala opravdu drahá sestava, která je určena spíše profi hráčům, kteří ale neznají tak moc počítačový hardware a neradi by něco zkazili vlastním sestavováním či řešením problémů. 

Když začnu od začátku, tak výběr skříně je celkem dobrý, za rozumné peníze dostanete kvalitní plechy, celkem decentní a přitom zajímavý design a maximální airflow, což se u systému se dvěma grafickými kartami Fermi opravdu hodí.

Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele
i Zdroj: PCTuning.cz


Když se podíváme dovnitř skříně, samozřejmě první padnou do oka dvě grafické karty Nvidia GeForce GTX 480. Tady asi nemá smysl komentovat, výkon bude dostačovat na dlouhou dobu pro jakékoliv hry a navíc si můžete naplno vychutnat 3D Stereo i v surround zapojení tří monitorů. Při ceně sestavy už tři kousky třeba nedávno testovaného Acer  Aspire GD245HQ a sada pro 3D vlastně nejsou ani tak drahé. Relativne.

Dále už si ale sestava zaslouží pár připomínek a komentářů. Na prvním místě bych použil novější model procesoru Intel Core i7-980X Extreme Edition, který se prodává za v podstatě stejnou cenu jako starší model. Předpokládám, že v sestavě bude rychle nahrazen novějším kouskem, ale do testu nám počítač dorazil takhle. Dále takhle výkonný procesor by si zasloužil jistě lepší chladič, dodávaný BOX je sice solidně dimenzovaný a procesor uchladí, ale něco kvalitnějšího třeba z nedávno testované trojice chladičů by se v sestavě vyjímalo mnohem lépe. Navíc by i přetaktovýní procesoru a hlučnost v zátěži byla na jiné úrovni.

Mnohem větší kiks je ale použití nejlevnějších pamětí Kingston, navíc s frekvencí 1333. Za stejnou cenu dostanete třeba kit Zepelin se stejnou kapacitou, ale certifikovaný na 1600 MHz a vybavený hliníkovými heatspreadery. Předpokládám, že v Asbisu paměti po domluvě určitě vymění za lepší, případně upraví konfiguraci sestavy celkově...

Dále už to bude lepší, použitý SSD disk sice nepatří k nejrychlejším, ale pro systém bohatě postačí. Díky němu je práce s počítačem o poznání svižnější, než kdyby byl systém nainstalovaný na obyčejném disku. Data potom uložíte na 1 TB disk WD Caviar Black. U podobné sestavy je Blu-ray mechanika samozřejmostí.

Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele
i Zdroj: PCTuning.cz

Chlazení a hlučnost jsou dobře zvládnuté a to především díky velkému množství 230mm ventilátorů. Nejhlučnější komponentou jsou samozřejmě dvě GeForce GTX480, ale pouze v zátěži. V klidu je hluk sestavy na velice slušné úrovni a zkrotit nějak rozumně dvě taková monstra, jako jsou nové Fermi, i když je poškádlíte nějakou tou hrou, to by potřebovalo minimálně vodní blok. Spotřeba v klidu je sice vyšší, ale myslím, že kdo si koupí tuto sestavu, nebude moc hledět na účet za elektřinu. To stejné se dá říci i v zátěži, kdy dosahuje 600W.

Co se výkonu týče, tak je jednoduše skvělý. Za své peníze dostanete stroj, na kterém si zahrajete všechny nové tituly s maximálními detaily normálně, ve 3D i v surroundu. Samozřejmě až na Crysis, ale to už je několik let známý fenomén. Gratulujeme společnosti Asbis k odvaze uvést na náš trh opravdu výkonné PC s maximálně výkonnými komponenty, i když pár detailů by si zasloužilo doladit. I tak si ale sestava zaslouží ocenění, přeci jenom takový výkon v balení pro běžného uživatele se hned tak nevidí.

Prestigio Gamer 7 Fermi - luxus pro náročné uživatele
i Zdroj: PCTuning.cz

Redakce PCTuning uděluje sestavě Prestigio Gamer 7 Fermi ocenění Golden Award za 

"maximální výkon téměř bez kompromisů ve značkové sestavě"

Nakonec už jenom souhrn kladů a záporů a poděkování.

+ maximální výkon po grafické i výpočetní stránce
+ opravdu výkonná sestava pro koncového uživatele


+ Blu-Ray mechanika


+ SSD na systém


+ slušně provedené provětrání skříně


- použitý starší model procesoru
- levné paměti
- pouze boxový chladič procesoru
- chybí prachové filtry
- vysoká cena

Poděkování

Za zapůjčení počítačové sestavy Prestigio Gamer 7 Fermi, děkujeme firmě Asbis.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama