pretaktujte-si-grafickou-kartu-riva-tuner
PCTuning Článek

Přetaktujte si grafickou kartu - Riva Tuner

Pirs

Pirs

30. 6. 2006 01:00 28

Seznam kapitol

1. RivaTuner 2. Přetaktování 3. Monitorování 4. Nastavení, diagnostika 5. Otáčky ventilátoru

Tento článek je návodem pro méně zkušené uživatele, kteří si chtějí vyzkoušet přetaktování grafické karty, ale zatím neví jak na to. Využili jsme notorické známé utility Riva Tuner a krok po kroku popsali základní možnosti přetaktování a sledování teploty grafického jádra a pamětí.

Reklama
Reklama

Autorem programu RivaTuner je Alexej Nikolajčuk známý jako Unwinder, který tento výkonný program poskytuje zdarma stažení na www.guru3d.com. Navíc poskytuje uživatelům podporu svého programu na diskusním fóru téže stránky http://forums.guru3d.com v příslušné sekci.

Novinky v aktuální verzi RivaTuneru 2.0 RC 16 naleznete zde, kde je také volně ke stažení.

Přetaktujte si grafickou kartu - Riva Tuner

V tomto návodu na použití RivaTuneru uvedu pouze jeho nejdůležitější funkce, které jsou nejčastěji používány při ladění a diagnostice grafických karet. Jednotlivé možnosti nastavení se budu snažit popsat krok po kroku, aby i uživatelé začátečníci byli schopni následně RivaTuner používat. Popis funkcí bude demonstrován na grafické kartě Asus GeForce 7900GT, která dnes patří k tomu nejlepšímu v poměru ceny ku výkonu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning