Repasovaný notebook proti kompaktním strojům za 8 000
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Repasovaný notebook proti kompaktním strojům za 8 000

Repasovaný notebook proti kompaktním strojům za 8 000 | Kapitola 11

Martin Bielak

Martin Bielak

21. 9. 2016 03:00 28

Seznam kapitol

1. Úvod a HW parametry 2. Acer Aspire ES14 Diamond Black – konstrukce 3. Acer Aspire ES14 Diamond Black – Hardware a BIOS 4. ASUS VivoBook E200HA – Konstrukce a zpracování 5. ASUS VivoBook E200HA – Hardware a BIOS 6. ASUS EeeBook E403SA – Konstrukce a zpracování 7. ASUS EeeBook E403SA – Hardware a BIOS 8. Lenovo IdeaPad Yoga 300 – Konstrukce a zpracování 9. Lenovo IdeaPad Yoga 300 – Hardware a BIOS 10. HP EliteBook 2560p – Konstrukce a zpracování 11. HP EliteBook 2560p – Hardware a BIOS
12. Notebook proti notebooku – rozměry a konektory 13. „Notebook proti notebooku“ – klávesnice, displej 14. Testy výkonu – procesor 15. Testy výkonu – grafika 16. Testy výkonu – PC Mark, 3D Mark 17. Testy výkonu – disk 18. Výdrž, spotřeba, hlučnost, teploty 19. Stress test – takty CPU a GPU při dlouhodobé zátěži 20. Shrnutí výkonu 21. Závěr

Intel Braswell, „SSD“ typu eMMC, malá kapacita RAM, to jsou stručné charakteristiky většiny nových levných kompaktních notebooků. Ale existují i repasované stroje, které slibují „za málo pěněz hodně muziky“. Ale je tomu opravdu tak? Porovnáme levné nové stroje od Asusu, Aceru a Lenova s obdobně drahým repasovaným notebookem.

Reklama

Hardware

Hardware notebooku je poplatný době vzniku, srdcem je zde procesor Intel Core i5-2520m s architekturou Sandy Bridge, vyráběný 32nm technologií se dvěmi jádry a technologií HT (čtyři vlákna). Základní takto procesoru je 2,5 GHz a díky technologii Intel Turbo BOOST 2.0 může svůj takt zvýšit až na 3,2 GHz v případě jednoho využitého jádra a na 3,0 GHz v případě vytížení všech jader. TDP procesoru je celkem vysokých 35 W, přítomnost aktivního chlazení je tedy nutností. Grafická karta je integrovaná v procesoru a jedná se o Intel HD Graphic 3000 s maximální frekvencí 1,3 GHz. Notebook je osazen 4 GB DDR3 o frekvenci 666 MHz (DDR3-1333). Paměť je osazena jednokanálově a notebook má ještě druhým volný slot. Maximální podporovaná velikost RAM je 16 GB. 120GB SSD značky Kingston poskytuje dostatek místa na uložení základních uživatelských dat.

HP EliteBook 2560p – HW parametry
i Zdroj: PCTuning.cz
HP EliteBook 2560p – HW parametry

K bezdrátovým sítím se notebook může připojit pomocí WiFi 802,11a/b/g/n a Bluetooth. Mimo integrovanou webkameru a mikrofon se ve víku dispeje nachází také senzor osvětlení pro automatickou regulaci jasu displeje.

BIOS

BIOS notebooku je ve srovnání s ostatními notebooky v testu velmi obsáhlý, ale žádné funkce nebo nastavení, které by se týkaly výkonu, zde nehledejte.

Po stisku klávesy F2 se zobrazí prostředí, které lze ovládat myší. První záložka File obsahuje odkaz na systémové informace, nastavení datumu a času. Dále se zde nachází možnosti pro opuštění a uložení nastavení.

Repasovaný notebook proti kompaktním strojům za 8 000
i Zdroj: PCTuning.cz

Druhá záložka Security sloužící k nastavení zabezpečení notebooku. Vzhledem k tomu, že se jedná o bývalý notebook vyšší třídy, je toto nastavení obsáhlé a mnoho položek skrývá další nastavení.

Repasovaný notebook proti kompaktním strojům za 8 000
i Zdroj: PCTuning.cz

Poslední záložkou je System Configuration, kde se nachází veškerá nastavení od volby jazyku až po nastavení automatického zapnutí.

Repasovaný notebook proti kompaktním strojům za 8 000
i Zdroj: PCTuning.cz

Jednou z položek je například i Device Configuration, kde je možné nastavit krom ryclosti SATA a nabíjení přes USB i charakteristiku chlazení, při zaškrtnutí položky Fan Always on while on AC Power se při napájení ze zásuvky ventilátor chlazení točí neustále. Ale o tom více až v další kapitole.

Repasovaný notebook proti kompaktním strojům za 8 000
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama