PCTuning Článek

Resident Evil 3 — skvěle načasovaná předělávka klasiky

jan-preclik
Jan Preclík
8. 4. 2020 03:00 4 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Příběh 3. Hratelnost a atmosféra 4. Rozdíly oproti originálu (Spoiler alert)
5. Grafika a výkon 6. Doba průchodu a bonusy 7. Závěr

Remake dalšího dílu populární hororové série nemohl vyjít v příhodnější dobu. Obyvatelé fiktivního města Racoon City by nám ale mohli jen tiše závidět. T-Virus totiž nezastaví ani sebelepší nanovlákna či nejdokonalejší respirátory. Je trochu rozporuplné vydávat hru v aktuální době, ale autoři mají o bezplatnou masivní propagaci postaráno...

Reklama
Reklama

Resident Evil 3 je slušnou předělávkou původního dílu, kterému ale nemůžou být odpuštěny rozpočtové škrty v podobě vyřezání lokací z původních dílů. Místo původních sice autoři dodali nové, jejich hrací doba ale rozhodně původní zpracování hry nenahradí. Zatímco se remake druhého dílu snažil kráčet maximálně ve stopách původní hry, trojka byla ořezána a z původní hry tak zbylo jen torzo a pár postav.

To ale nedělá z remaku špatnou hru. RE3 Remake je pořád vynikající, ač je kratší a mnohem lineárnější, než její druhý předchůdce. Nejvíc je právem novému residentu vytýkán ubohý poměr cena / výkon. Přeci jen by se slušelo při stávající nemalé ceně nabídnout alespoň podobný herní rozsah jako u předchozího dílu. Cena kolem 900 – 1000 Kč by byla podle mě adekvátní.

Ve stínu těchto okolností se hra tentokrát povedla z mého pohledu maximálně na chvalitebnou. Před rokem nastavil první remake bohužel tak vysokou laťku, že se dal pouze stěží překonat. Po vizuální stránce je ale hra perfektně propracovaná, zase o krok dále, než dvojka. Engine byl navíc skvěle optimalizován, takže při zachování vysokých grafických nastavení se hýbe perfektně i na slabších mašinách.

Fanoušci, pro které je série Resident Evilu modlou, by se ale přes kapsu prásknout měli. Vzhledem k odemykatelným bonusům a achievementům, za které hráč získává ve hře peníze, srdcaři rozhodně nezůstanou pouze u jednoho průchodu. A tím celou herní dobu si tak několikrát prodlouží. Univerzum Resident Evil prostě skalní fanoušky nikdy neomrzí a tahle hra je rozhodně nezklame. Pro zbytek hráčů je špatná zpráva, že herní orgie z remake dvojky se bohužel už neopakují...

Minimální požadavky:

  • CPU: Intel® Core™ i5-4460 / AMD FX™-6300
  • GPU: NVIDIA® GeForce® GTX 760 / AMD Radeon™ R7 260x se 2GB Video RAM
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 45 GB volného místa
  • API: DirectX 11

Doporučené požadavky:

  • CPU:  Intel® Core™ i7-3770 / AMD FX™-9590
  • GPU: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 / AMD Radeon™ RX 480 se 3GB VRAM
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 45 GB volného místa
  • API: DirectX 12
 
Resident Evil 3 Remake
KLADY
ZÁPORY
Perfektní grafické zpracování Absence hádanek
Atmosférické Málo muziky za hodně peněz
Optimalizovaný engine běží i na slabších PC Příliš krátké
Zdarma multiplayer přídavek Resistance Chybí adrenalin a děsivé momenty
Pro fanoušky Resident Evil série povinnost Z originálu zbylo pouze torzo
Bonusy nutí hráče k dalším průchodům Lineární
★★★★★★★★★★
Orientační cena včetně DPH: 1499 Kč
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning