Saitek X52 Pro a Rudder Pedals - naučte se létat!
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Saitek X52 Pro a Rudder Pedals - naučte se létat!

Saitek X52 Pro a Rudder Pedals - naučte se létat! | Kapitola 4

Filip Eckstein

Filip Eckstein

31. 8. 2009 03:00 13

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Saitek X52 Pro - joystick 3. Saitek X52 Pro - throttle 4. Saitek Pro Flight Rudder Pedals 5. Testování a software 6. Hodnocení a závěr

Dnešní článek by měl být povinnou četbou zejména všem milovníkům letadel a leteckých simulátorů. Na trh se totiž dostal jeden z nejzajímavěji propracovaných joysticků dnešní doby. Jednat se přitom nebude jen o jednu páčku, ale hned o celý letecký set včetně plynové páky a směrových pedálů. Tak jen vzhůru do výšin!

Reklama

Profesionální letecké pedály jsou pak další nepoměrně velkou čarou přes rozpočet. Zaplatíme za ně totiž jen o pár stovek méně, než je tomu u X52Pro. V kompletním setu bychom však měli zase něco ušetřit. Pokud ale chcete dosáhnout skutečně skvělého zážitku z letu a nevadí vám utratit za ně 3 tisíce Kč, určitě bych se dlouho nerozmýšlel.

Každopádně letecké pedály nefungují, jak se mnoho hráčů v diskuzích pod e-shopy domnívá, stejně jako pedály u auta. Letecké v sobě totiž mají tu zvlášnost, že se pohybují v přímé závislosti na sobě. V letadle totiž plní funkci kormidla směrových klapek. Pokud tedy na levý pedál zatlačíme, pravý nám sám půjde dozadu (simuluje táhla ovládájící jednotlivé klapky) a naopak. Další jejich funkcí jsou brzdy, ty aktivujeme klepnutím palce na vrcholek pedálu, čímž je "zmáčkneme" podobně jako u auta.

Saitek X52 Pro a Rudder Pedals - naučte se létat!
i Zdroj: PCTuning.cz

Saitek stejně jako u X52Pro vybavil pedály speciálním kolečkem s nastavením odporu "táhla". Klouzat tak můžeme velmi lehce, ale také poměrně ztuha stejně jako je tomu u velkých dopravních letadel. Pro ještě komfortnější kormidlování výrobce k pedálům přibalil také dvě odnímatelné plastové podpěrky pod paty.

Co se týká spodní strany pedálů, je protiskluzová (testoval jsem na pevném koberci a plovoucí podlaze).

Saitek X52 Pro a Rudder Pedals - naučte se létat!
i Zdroj: PCTuning.cz

Nic více pak pedály v praxi neumí, svojí funkci však plní a konečná cena se bohužel odráží v nižším počtu odběratelů. Přece jen vydat za letecké pedály, které využijete pouze a jen v lepších leteckých simulátorech, tři tísíce Kč, je už opravdu jen pro velké nadšence.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama