SilverStone Precision PS-06 – tak trochu cirkus!
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek SilverStone Precision PS-06 – tak trochu cirkus!

SilverStone Precision PS-06 – tak trochu cirkus! | Kapitola 2

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

23. 8. 2011 03:00 8

Seznam kapitol

1. Kýč mezi elegány! 2. Velmi specifický design 3. Čelní panel 4. Horní panel 5. Bočnice a spodní díl
6. Šasi 7. Šasi II. 8. Instalace a testy 9. Závěrečné zhodnocení

Od společnosti SilverStone jsme nedávno testovali novátorský model ze série Raven. Dnes tu máme něco neméně výrazného, přesto se jedná o model nižší třídy a za přijatelnější cenu. Slibný základ naznačuje použití ventilátoru AirPenetrator. Bude se jednat o ideální volbu v této cenové kategorii? A pro jaký segment trhu je case určená?

Reklama

Když case postavíme na stůl, asi to nejvýraznější, co ihned zaujme náš zrak je čelní panel. Od něj tedy začnu. Jeho design je opravdu individuální a komu se nebude líbit, asi ho ke koupi nepřesvědčí ani ostatní funkce. SilverStone tuto case nabízí v několika variantách, kdy základní jsou dvě, které se liší v barevném provedení. My jsme dostali do testu PS06B-W, kterou lze označit za nejvíce extravagantní. Mimo písmene W, které značí, že je bočnice osazena průhledným oknem, je navíc barevné provedení v kombinaci výrazné modré a černé barvy. Pro usedlejší povahy připravil výrobce decentnější kombinaci lesklé a matné černé.

SilverStone Precision PS-06 – tak trochu cirkus!
i Zdroj: PCTuning.cz

Kombinace modré a černé - zajímavé, ale možná až příliš extravagantní...

Základním prvkem celého čelního, potažmo i horního panelu jsou jakési malé geometrické tvary, které ve výsledku připomínají štíty. Design vypadá tak trochu ve stylu sci-fi a právě čelní panel působí takovým obrněným dojmem. Především boční lemy jsou velmi výrazné, nicméně přílišnou funkčnost nemají. Vše navíc ještě zvýrazňuje kombinace černé a modré barvy. Zklamaný jsem však byl z kvality použitých plastů. Lesklé modré plochy působí extra levným dojmem, obdobně na tom jsou i plochy černé. Matný plast totiž není úplně čistý, ale má na sobě jemné mapy, což trochu znehodnocuje celkový dojem.

SilverStone Precision PS-06 – tak trochu cirkus!
i Zdroj: PCTuning.cz

A jelikož se jedná „pouze“ o middle-tower, překvapí také počet 5,25“ pozic. Pět pozic totiž patří spíše k nadstandardu a to i mezi většími modely. Trošku bych měl i tendenci váhat, zdali tento počet není zbytečný a především na úkor interních pozic. Co však překvapivě chybí, je 3,5“ externí pozice. Tu nevytvoříte dokonce ani redukcí z jedné 5,25“, protože jí výrobce jednoduše nedodává, jedině tedy „DIY“.

SilverStone Precision PS-06 – tak trochu cirkus!
i Zdroj: PCTuning.cz

Záslepky samotné jsou plastové a za nimi není žádný krycí plech, ani prachový filtr, prostě jen otevřený prostor. Odlitky jsou ale poměrně přesné, takže spáry mezi čelním panelem a záslepkami nejsou tak otřesné, nicméně z hlučnosti bych asi trochu strach měl, hlavně pokud bude použit hlučný chladič CPU.

SilverStone Precision PS-06 – tak trochu cirkus!
i Zdroj: PCTuning.cz

Dvojitá dvířka ukrývají hotSWAP pozici pro pevné disky (SATA)

To, co na první pohled vypadá jako 3,5“ pozice je totiž jedna ze zajímavých funkcí této skříně, kterou je hotSWAP pozice pro pevné disky. Výhodou je především to, že zvládne pojmout jak 2,5“, tak 3,5“ disky. To je možné především díky dvojitě otevíratelným dvířkům, která jsou vidět na fotografiích. Ty jsou upevněny na pružinkách, takže vždy doléhají přesně k disku a v maximální míře tak brání vstupu nečistot do prostoru interiéru.

SilverStone Precision PS-06 – tak trochu cirkus!
i Zdroj: PCTuning.cz

Pohled a konektor, kam se disk zasune

Když tak trochu odskočím od čelního panelu a zaměřím se na zpracování této hotSWAP pozice, tak musím říci, že ta je vyrobena z tvrdého plastu, jehož povrchová úprava je spíše méně kvalitní. Při bližším pohledu prostě vidíte, že se jedná o jednodušší odlitek. V jeho zadní části je pak dvojice konektorů (SATA+napájení), z nich vystupují kabely. SATA kabel k desce a standardní MOLEX konektor pro připojení k napájecímu zdroji.

SilverStone Precision PS-06 – tak trochu cirkus!
i Zdroj: PCTuning.cz

Disk z case ale poměrně trčí, takže je třeba dávat pozor, aby nedošlo k poškození

Co však musím uznat, je fakt, že z posledních case, které jsem s touto pozicí měl možnost vyzkoušet, se to SilverStone povedlo nejvíce. I když je vše technicky a konstrukčně provedeno velmi jednoduše, funguje to. Nemáte problém s trefováním se na konektory, jako v případě Enermaxu (Hoplite), protože disk sunete po plastovém rámečku. Jediný problém může nastat ve chvíli, kdy máte nějaký atypický disk a jinak umístěnými konektory. To pak připojení opravdu nedopadne.

SilverStone Precision PS-06 – tak trochu cirkus!
i Zdroj: PCTuning.cz

Když je disk připojený, jeho velká část trčí ven z čelního panelu, proto je třeba dávat pozor při manipulaci a pohybu kolem, aby nedošlo k jeho poškození. Rozhodně jsem ale měl z této funkcionality pocit, že opravdu může fungovat a mít praktické využití. Pozice má totiž příjemnou „obslužnost“, protože nemusíte nic demontovat a nehrozí ani složité nasunování na konektor.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama