SilverStone Precision PS-06 – tak trochu cirkus! | Kapitola 4
Seznam kapitol
Od společnosti SilverStone jsme nedávno testovali novátorský model ze série Raven. Dnes tu máme něco neméně výrazného, přesto se jedná o model nižší třídy a za přijatelnější cenu. Slibný základ naznačuje použití ventilátoru AirPenetrator. Bude se jednat o ideální volbu v této cenové kategorii? A pro jaký segment trhu je case určená?
SilverStone Precision patří však také ke skříním, kde je dominantní i horní panel. Ten je ovšem vyroben opět z plastu a ani zde se jeho kvalita nijak nezvýšila. Dokonce i design začínající na čelním panelu pokračuje i k tomuto dílu. Ostré hrany a výrazné profilování, kombinované s modrými plastovými doplňky jsou tedy opět hlavním poznávacím znamením.
Funkční je ale i horní panel, včetně přihrádky pro externí disk
Přední část zaujme především jakousi odkládací plochou, kterou zde SilverStone vymyslel jako podložku pro externí pevné disky. Nutno přiznat, že se jedno o poměrně praktickou záležitost, ale nepovažoval bych jí asi za nic extra exkluzivního. Obdobu nabízel např. již testovaný BitFenix Colossus, který ještě vše doplnil uzamykatelným víkem. Zde jde opravdu jen o odkládací prostor.
V jeho zadní části se však nacházejí rozšiřující konektory, jejichž umístění tedy naznačuje, že case není určená pro schovávání pod stolem. Jedině tak někde vedle stolu, kdy by byla dostupnost konektorů ještě snesitelná. Co se typu týká, tak jsou přítomny hned dva USB 3.0 konektory a pak dvojice audio konektorů. Na eSATA se bohužel zapomnělo. Přítomnost USB 3.0 konektorů lze však pochválit a navíc jejich barevné provedení dobře ladí s celkovým zbarvením testovaného kusu, i když jde o naprostou náhodu.
Výrobce osadil dvojici USB 3.0 a audio konektory...
Na bocích „poličky“ si jistě všimnete i průchodek. Ty nejsou pouhým výtvorem zběsilého designera, ale mají mít praktický přínos při připojení periferií do horních konektorů. Tudy se má totiž vést kabel. Jedná se pravděpodobně o situace např. na LanParty, kdy někdo zapojí myš do horního konektoru a kabel protáhne tímto způsobem k bočnici. Opět mi to ale připadá nedomyšlené a nic neřešící. Ale budiž, zmínit jsem to musel.
Jakási průchodka pro kabel - dle mého názoru nevyužitelné...
Za specialitu a jednu z největších specialit tohoto modelu by se dala považovat zadní části horního panelu. Ta totiž pod rozsáhlou perforací ukrývá velmi povedený ventilátor od SilverStone – označovaný jako Penetrator. O této technologii jsme již mluvili v recenzi modelu Raven II od stejného výrobce. U něj se o chlazení interiéru staraly dokonce tři tyto ventilátory. Precision sice dostal do vínku pouze jediný kus, naštěstí ale také ve velikosti 180mm, takže i tak by mohla být účinnost chlazení velmi slušná.
Zadní část horního panelu je věnována perforaci a tedy sání vzduchu
K ventilátoru se posléze dostaneme velmi jednoduše. V zadní části plastového dílce je totiž nenápadné tlačítko s logem výrobce. Na první pohled by asi člověk ani neřekl, že jde o tlačítkovou pojistku. Jakmile se vám ji ale povede odcvaknout, část horního panelu s perforací se odklopí a naskytne se ideální přístup ke 180mm Penetratoru.
U něj je hned na první pohled patrný směr foukání – tedy dovnitř. To je značně atypické, tak jsem sám zvědavý na to, jak si case povede při teplotních testech. Předpokládám ale, že slušné budou především teploty procesoru, grafická karta by na tom mohla však být spíše hůř. Penetrator má navíc tu výhodu, že je regulovaný, respektive je možné přepínat mezi dvěma rychlostmi otáčení. K tomu slouží manuální přepínač v zadní části skříně, výrobce asi nepředpokládal, že by někdo přepínal rychlost příliš často.
Po odklopení se naskytne pohled na 180mm Penetrator
Co se týká plastového krytu, tak ten je samozřejmě z vnitřní strany vybaven prachovým filtrem, jeho čištění však bude poměrně problematické. Filtr je totiž součástí samotného krytu a přímo na něm je upevněna ocelová perforace. Buď tedy ve vodě vypláchnout kompletně celý kryt, anebo demontovat ocelovou mřížku. Systém uchycení však k časté demontáži není příliš nakloněný a mohlo by po čase dojít k poškození paciček. Na druhou stranu, na horním panelu by se zase nemělo držet tolik prachu, takže v pořádku.
To je pravděpodobně vše k hornímu panelu. Na fotografiích je samozřejmě vidět, které prvky výrobce ozdobil modře, apod. Měl jsem však trochu pocit, že horní panel nelícuje se šasi a především s bočnicemi úplně přesně, objevovaly se různě velké spáry a celkově máte pocit, že se jedná spíše o dodělanou nástavbu, než o originální součást case. Zpracování tedy bohužel pokulhává.