PCTuning Článek

SilverStone Precision PS10: Když se snoubí elegance s dravostí

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
4. 8. 2014 00:00 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Konečně trocha elegance 2. Čelní panel 3. Horní plech a bočnice 4. Spodní a zadní část
5. Interiér 6. Teplotní tesy a airflow 7. Závěrečné shrnutí

Skříně řady Precision ze stáje SilverStone známe již poměrně dlouho. Lze říci, že jde o nejdostupnější produkty tohoto výrobce. Aktuálně v nabídce přibyl atraktivní model s označením PS10, který příliš nezatíží vaši peněženku a ještě nadělá dost parády designem. Při jeho ceně je ale zřejmé, že musel výrobce někde dělat kompromisy.

Reklama
Reklama

Hned na úvod musím říci, že jsem nadšený z toho, že konečně i do série Precision přibyla skříň, která je už na první pohled docela elegantní. Zatím jsem totiž měl pocit, že se jedná spíše o řadu, které mají zaujmout mladší generace a využívá k tomu až zbytečně agresivní křivky, či barevné kombinace. PS10 je trochu jiná, od výraznějších tvarů sice neupustila úplně, ale jde o zajímavé spojení decentního čelního panelu a robustního tvarosloví na ostatních plochách skříně.

Série Precision je nám již poměrně dobře známá, několik modelů z této řady už jsme testovali. Jde o poměrně levné produkty, které se snaží využít svěží a jednoduchá řešení a nabídnout tak i u levných produktů slušnou výbavu. Skříně Precision jako jedny z mála přišly s prachovými filtry u tak levné case. A PS10 je v určitém ohledu také poměrně inovativní, čekali byste u ní například odhlučnění? A vidíte, je tady. Navíc nechybí ani ty prachové filtry, nebo třeba přídavný ventilátor.

K tomu všemu se ale ještě posléze dostaneme podrobněji, teď se podíváme na specifikace. Jde o middle-tower middle tower poměrně standardních rozměrů, který tak trochu vybočuje šířkou bočnic. Mají v sobě výrazné prolisy, takže atypicky zvětšují celkovou šířku case. Jsou však docela praktické.

Hmotnost skříně je 6,2 kg, což je, řekněme, takový slabší průměr. Odpovídá to konstrukci, u níž se na materiálu evidentně šetřilo. Jde ale o levnou case, takže to lze brát s rezervou. Jelikož jde o middle-tower, nechybí čtyři 5,25" pozice a nepřekvapí asi ani dnes nejtypičtější umístění zdroje v dolní pozici.

Nejvíce skříň ozvláštňuje asi zmiňované odhlučnění, byť je jen v tom základním provedení, a pak možná ještě docela lidová cena. PS10 totiž aktuálně pořídíte za částku kolem 1500 Kč, což považuji při cenách běžných počítačových sestav za optimální částku. I v tomto ohledu jde tedy SilverStone tak trochu naproti zákazníkům, což chválím.

Nutno poznamenat, že ke skříni není ani žádné zvláštní příslušenství, krabice je taktéž běžná (recyklovaný materiál, černý potisk).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning