Tak nám vybuchl Samsung, paní Müllerová
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Tak nám vybuchl Samsung, paní Müllerová

Tak nám vybuchl Samsung, paní Müllerová

Michal Rybka

Michal Rybka

21. 10. 2016 03:00 21

Seznam kapitol

1. Svět se baví 2. Nejde jen o peníze 3. Změní značku? 4. Energie sbalená na cesty 5. Šílený výsledek šílených cílů 6. Note je mrtvý

Explodující, či správněji řečeno velmi rychle hořící telefony Galaxy Note 7 se staly nejen katastrofou pro Samsung, ale i terčem internetových vtípků. Problém s telefonem ale ukazuje něco mnohem závažnějšího: Toxickou, hypersoutěživou kulturu, která se valí vpřed za úspěchem a neklade si vůbec otázku, jestli takový hon má nějaký smysl.

Reklama

Samsung to s baterkou v Galaxy Note 7 opravdu řádně podělal. Už jsem viděl parodii s Batmanem, který se marně snaží najít místo kde odhodit bombu s titulkem „Problém každého majitele Note 7“ i mod pro GTA, kde hráč místo granátu vytáhne Note 7 a otázkou „Nemáte někdo nabíječku?“ přinutí kolem stojící civilisty k panickému útěku. Legrace? Jak pro koho.

Můj oblíbený technologický bulvár The Register má ve zvyku glosovat události se suchým britským humorem. Nedávno se tam objevil článek s poněkud cynickým titulkem a podtitulkem: „Víte, co Samsungu shořelo mimo Galaxy Note 7? 2,3 miliardy USD, což je skoro pětinásobek částky, o kterou se soudí s Applem.“ (Hey, you know what Samsung is also burning after the Galaxy Note 7 fiasco? $2.3bn. That's nearly five Samsung-Apple patent lawsuits.)

Tak nám vybuchl Samsung, paní Müllerová
i Zdroj: PCTuning.cz

Ve skutečnosti jde jenom o raný a neúplný odhad vycházející z výměny přístrojů s původní baterií za novou. Celkový rozsah ale může být větší: Samsung vyrobil zhruba 2,5 milionu přístrojů, z nichž drtivá většina bude recyklována. Celkový rozsah škod se podle autorů článku může dostat až na 4 miliardy USD a to je velká pálka. V jiných článcích jsem četl ještě brutálnější odhady, překračující 5 miliard USD a Mobil.cz zmiňuje dokonce 17 miliard USD.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama