PCTuning Článek

Test 7 luxusních webových kamer – představení 1/2

Filip Eckstein
Filip Eckstein
24. 11. 2010 02:00 8 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod do problematiky 2. Rozbalujeme: ICON7 Cyrys T620 3. Software: ICON7 Cyrys T620 4. Rozbalujeme: CREATIVE Live! Cam Socialize HD 5. Software: CREATIVE Live! Cam Socialize HD 6. Rozbalujeme: PHILIPS SPZ5000 7. Software: PHILIPS SPZ5000
8. Rozbalujeme: Microsoft Lifecam Cinema 9. Software: Microsoft Lifecam Cinema 10. Rozbalujeme: Logitech Quickcam C905 11. Rozbalujeme: Logitech Quickcam Pro 9000 12. Rozbalujeme: Logitech Sphere AF 13. Software: Logitech Sphere AF

Spousta lidí už běžně používá Skype nebo jiné programy pro online telefonování, ale co takhle přidat i obraz? Éra pomalých modemů je dávno pryč a tak jsme pro vás připravili test rovnou sedmi webkamer z vyšší cenové kategorie, u kterých se výrobci chlubí vysokým rozlišením. Dnes si je všechny představíme.

Reklama
Reklama

Balení a příslušenství

Nyní se soustředíme na nejlevnějšího zástupce Logitechu v dnešním testu. Quickcam C905 svůj původ nezapře už navenek. Typicky nazelenalé balení Logitechu je už tak trochu tradiční. Asi nejvíce nás upoutá sdělení, že čip je vybaven kvalitní optikou Carl Zeiss včetně, a to auto-focusu. Rozlišení senzoru výrobce na obalu uvádí také - jedná se o 2.0Mpix čip.

Obsah příslušenství mě tentokrát velmi mile překvapilo. Mimo manuálu a CD média s ovladači zde totiž nalezneme i praktickou neoprenovou taštičku zajišťující bezpečný přenos kamery. To však není vše, součástí balení je totiž i podstavec včetně dvou nástavců umožňující nám kamerku postavit na stůl přesně do výšky vašich očí.

Kamera pod drobnohledem

Jak už čelní strana balení napovídá, bude se jednat o univerzální webkameru vhodnou jak pro cestování (portable), tak k použití s klasickým stolním počítačem. Mechanismy k uchycení zde nalezneme hned dva. Můžeme buď využít klasickou klipsnu nebo si kamerku můžeme postavit díky speciálnímu nástavci na stůl. Nástavce jsou navíc rozměrově dimenzované tak, že bychom je měli v ideálním případě mít přímo ve výšce našich očí.

Konstrukce kamery je stejně jako u Microsoftu vyvedena precizně a robustně. Kvalita plastů a celohliníkového těla je dostačující a optika už na první pohled vypadá skutečně kvalitně. Teď už jen stačí otestovat kameru v praxi.

Technologická stránka by též měla být zmíněna. Kamera podporuje technologie RightLight 2 a RightSound. RightLight 2 se stará o automatické korekce příliš silného nebo naopak moc slabého světla. RightSound má zase naopak co do činění s interním mikrofonem a stará se o filtrování různých nežádoucích šumů.

Kapitolu věnující se softwarové stránce jsem tentokrát vynechal, a to z toho důvodu, že ze tří Logitech webových kamer v testu věechny používají stejný softwarový balík. Podrobně se na něj mrkneme až u Logitech Sphere AF.

Specifikace výrobce

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning