PCTuning Článek

Test headsetů s cenou do tisíce korun nejen pro hráče

petr-kloucek
Petr Klouček
3. 2. 2015 07:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Co jsme vybírali a jak jsme testovali? 2. KOSS SB49 3. CREATIVE FATALITY HS-800 4. GENIUS GX GAMING LYCHAS HS-G550 5. Connect IT SNIPER HEADSET GH3300 (USB)
6. LifeChat LX-3000 (USB) 7. Plantronics Audio 655 DSP (USB) 8. Bloody G501 9. Závěrečné shrnutí

Otestovali jsme sedmero sluchátek s uzavřenou ozvučnicí a mikrofonem povětšinou od populárních výrobců a navrhovaných speciálně pro hráče. Ve srovnání najdete produkty určené pro zapojení do klasických audiokonektorů i headsety určené pro USB.

Reklama
Reklama

Testovaná sluchátka spadají do kategorie sluchátek s ozvučnicí uzavřenou, kterou charakterizuje odstup vlivu okolních ruchů na posluchače (a samozřejmě i naopak). Nevýhodou tohoto systému oproti sluchátkům tzv. otevřeným nebo polootevřeným je zejména vliv ozvučnice na kvalitu zvuku.

Zjednodušeně se dá říct, že čím je otevřenější ozvučnice sluchátek, tím lepší je i zvukový přednes. Pro hráče počítačových her to ale nemusí být rozhodujícím kritériem, nám jde většinou zejména o to během hraní nerušit a nebýt rušeni.

V testu jsme se zaměřili na levnější sluchátka s mikrofonem, která jsou u nás běžně dostupná.Jedná se výhradně o modely s uzavřenou konstrukcí ozvučnice pro zlepšení odstupu od okolních ruchů a se zabudovaným mikrofonem pro chat.

Sluchátka jsme zařadili do dvou podkategorií podle způsobu připojení na sluchátka s klasickým minijackem a sluchátka, která se připojují přes rozhraní USB.

Při testování jsme jednak posuzovali mechanické provedení jednotlivých dílů sluchátek a zaměřili jsme se pochopitelně na zvukové vlastnosti reproduktorů i mikrofonu. Testovali jsme jednak poslechem hudby, zvukových efektů a pak také poslechem šumu a jednoduchých tónů z generátoru.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning