PCTuning Článek

Testy herních sestav za 40 tisíc: LynX Grunex UltraGamer

Z. Obermaier
Z. Obermaier
15. 3. 2016 05:00 68 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Počítače Grunex LynX 2016 2. LynX Grunex UltraGamer – představení 3. Osazené komponenty a specifikace 4. Syntetické testy – 3D Mark a PCMark 8 5. Výkon CPU, pamětí a disků
6. Herní testy 7. Provozní vlastnosti sestavy 8. Přetaktování 9. Závěr

Dnes se podíváme na další sestavu pro hráče v ceně do čtyřiceti tisíc korun s daní. Představí se právě inovovaný model Grunex UltraGamer. Proti loňskému modelu dostal počítač nový procesor z rodiny Skylake, grafickou kartu GeForce GTX 980, 16 GB operační paměti typu DDR4 a větší disk SSD.

Reklama
Reklama

Počítače Grunex LynX 2016

Než se podíváme na hlavní téma této kapitoly – sérii počítačů LynX Grunex pro rok 2016, krátce zopakujme zadání našeho testu počítačů: Hlavním faktorem je cena, kterou byla tentokrát hranice 40 000 Kč s DPH. To je už solidní startovní cena opravdu herního počítače, který zcela stačí pro full HD monitor a případně ještě vyšší rozlišení (už také 2560 × 1440). Pro výrobce je samozřejmě cenové omezení výzva, jelikož výkon dnes neleží jen na CPU a GPU. Důležitý je také disk, množství paměti a třeba i operační systém (hlavně u herního stroje). Zadání bylo následující:

  • počítač s co největším výkonem ve hrách v dané ceně
  • maximální cena 40 tisíc korun včetně daně, limit by neměl být překročen
  • v ceně musí být licence na operační systém Windows 7 nebo Windows 8-10
  • hodnotit budeme i příslušenství a nebo hry zdarma, vše navíc se počítá
  • počítač musí být možné reálně zakoupit
  • hodnocen bude výkon nejen ve hrách, kvalita sestavení a provozní vlastnosti

První počítač, který prošel testem minulý týden, je model Level 4 od Mironet. Dnes se podíváme na nejvyšší model LynX Grunex UltraGamer. Poslední sestavu pak uvidíte příští týden, půjde o model Alza Legend by eSuba. Výrobci v podstatě neudělali žádnou zásadní chybu při výběru komponent, a všechny systémy jsou opravdu solidními herními stroji (ono se s daným rozpočtem nedá čarovat).

Dá se říci, že všechny počítače jsou skoro stejné. Dva mají výkonnější procesor Core i7-6700 v základu, ale nejde taktovat. Třetí počítač má Core i5-6600K, sice slabší ale odemčený – tudíž si ho můžete přetaktovat sami. Ve dvou najdete GeForce GTX 980, jeden stroj je vybaven GeForce GTX 970. Všechny mají SSD disky, solidní zdroj i skříň. Jak uvidíte v testech, jde o vskutku pěkné stroje. Podívejme se nejprve obecně, co druhý z nich nabízí:

Naše dnešní recenze se týká počítače LynX Grunex UltraGamer (2016), který patří do série letošního roku pod záštitou MSI. Společnost Lynx je tradičním českým výrobcem počítačových sestav, a každoročně spolupracuje s portálem Grunex na nové sérii herních strojů. Ty jsou pečlivě seskládány ve spolupráci předních hráčů a YouTuberů, aby nabízely co nejlepší poměr ceny a výkonu. Loňská řada Grunex Lynx byla jednoznačně nejprodávanějšími herními sestavenými počítači na českém trhu. Najdete je v CZC, Datart, Okay a na mnoho dalších místech. Pokud navíc máte novou GeForce, měli byste mít nárok na zdarma kód na The Division. Platí to zcela určitě při koupi u CZC, u ostatních prodejců si nejsme jistí.

Nejzákladnějším model je LynX Grunex Gamer. Procesor Core i3-6100 je osazený na základní desce MSI H110M, společně s 8 GB pamětí DDR4-2133 MHz tvoří základ stroje. Grafická karta je GeForce GTX 950, a diskové úložiště je složené ze 120 GB SSD a 1 TB klasického disku. Značková skříň, vlastní značka zdroje a Windows 10 uzavírají konfiguraci. Cena tohoto počítače je 18 990 Kč.

Druhá konfigurace počítače LynX Grunex ProGamer je vybavená lepším procesorem, Core i5-6400, ale stejnou základní deskou jako v prvním případě. Paměti a kapacita jsou stejné, tedy 8 GB DDR4-2133 MHz. Grafika je o kousek lepší, GeForce GTX 980 4 GB. Také SSD disk je větší, konkrétně 240GB a mechanický disk narostl na 2 TB. Cena této (vloni nejvíce prodávané) konfigurace je 23 990 Kč.

Třetím strojem je pak model s názvem ExtremeGamer. Opět jako základ slouží stejná deska MSI, H110M PRO-VD. Kapacita pamětí je 16 GB DDR4-2133 MHz, SSD disk 240 GB a 2 TB mechanický. Grafická karta opět povýšila, zde na GeForce GTX 970 4 GB. Zdroj je 500W s vysokou účinností. Cena tohoto počítače je 28 990 Kč.

Poslední nejvýkonnější sestava s názvem UltraGamer je předmětem naší dnešní recenze. Za 38 990 Kč dostanete Core i7-6700, základní desku MSI B150 PC MATE, 2× 8 GB DDR4-2133 MHz a grafickou kartu GeForce GTX 980. Disky jsou stejné jako u dvou předchozích počítačů – SSD 240 GB a 2 TB mechanický disk. Vše je ve skříni od Fractal Design společně s 600W zdrojem a Windows 10.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning