PCTuning Článek

ThermalTake WingRS 100 – skříň za tisícikorunu

Jan Černý
Jan Černý
26. 1. 2010 01:00 36 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Základní popis a charakteristika 2. Konstrukce 3. Instalace 4. Chlazení 5. Hodnocení a specifikace

Dáváte přednost výhodné ceně, designu, bezstarostné montáži anebo raději od všeho něco? Skříně za tisícovku už nejsou jen šedé krabice a ThermalTake WingsRS 100 je toho jasným důkazem. Zda líbivé tvary klavírního křídla neschovávají „papírovou“ konstrukci se dozvíte v dnešním testu. Co myslíte, platí přísloví: „Kdo šetří – má za tři“?

Reklama
Reklama

Společnost Thermaltake Technology Co. Ltd. byla založena v roce 1999 na Taiwanu. V našich končinách je známa především jako výrobce skříní, ventilátorů, chladičů, zdrojů a příslušenství k počítačům. Během své existence představila několik zajímavých produktů. V paměti běžných uživatelů zůstal bezesporu masivní heatpipe chladič  Sonic Tower. Nadšenci a overclockeři vědí o projektu „X“, neboli kompletním  chladícím systému Xpressar.


Sonic Tower a Xpressar patřily v minulosti k jedním z nejzajímavějších produktů

Dnešní recenze je však o zcela jiném produktu – malé lesklé skřínce určené do nejnižšího segmentu s cenou okolo 1000 Kč. Osobně se této cenové kategorii z důvodu častých kompromisů ve zpracování vyhýbám, ale co naplat – i levné počítače se staví a prodávají a mnoha lidem dovedou sloužit k plné spokojenosti.

Milé překvapení vás potká hned při koupi. Přestože se jedná o velmi levnou skříň, je uvnitř kartónové krabice velmi dobře zabalena. Skříň je uložena v polystyrénu a případnému poškrábání, během přepravy, má zabránit pytel z jemné syntetické tkaniny. Můžete si být jisti, že skříni se během přepravy nic nestane.

 Mezi nezbytným příslušenstvím naleznete i 120mm ventilátor
Mezi nezbytným příslušenstvím naleznete i 120mm ventilátor

Na první pohled je zřejmé, že skříň je vyrobena z černého lesklého platu. Jistě, lesklé zpracování vypadá opravdu pěkně, nicméně, krása může být i nepraktická. Rozhodně nebude na skříň pěkný pohled, pokud bude v prašném prostředí nebo ji bude někdo neustále ohmatávat. Také bude na tomto plastu patrný každý vlasový škrábanec.

Kromě lesklého plastu se výrobce se vyhnul jakýmkoli módním výstřelkům. Pod čtveřicí 5.25" pozic naleznete dvířka ukrývající dva USB konektory a výstup pro sluchátka s mikrofonem a 3.5" pozici pro disketovou mechaniku anebo čtečku paměťových karet. Níže je dvojice stříbrných tlačítek POWER a RESET.

Bočnice obsahuje dvojici plástovaných otvorů pro chlazení. Pod horním kruhovým otvorem se ukrývá tubus vedoucí nad procesor; dolní obdélníkový má zlepšit přirozenou cirkulaci vzduchu v okolí grafické karty.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning