Toshiba Qosmio G50 - velké 18" kino do obýváku
Článek Toshiba Qosmio G50 - velké 18" kino do obýváku

Toshiba Qosmio G50 - velké 18" kino do obýváku

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

24. 7. 2009 02:00 17

Seznam kapitol

1. Toshiba Qosmio G50 - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Před pár dny jsme vám přinesli test velkého Asusu G71V ze série Republic of Gamers. Dnes se podíváme na "notebook" ještě o palec větší. Do redakce se nám dostala Toshiba Qosmio G50, zástupce 18,4" multimediální řady notebooků určených do obývacích pokojů.

Reklama
Reklama

Design

Toshiba Qosmio G50 - velké 18" kino do obýváku

Velké multimediální Qosmio G50 má úplně stejný design jako herně laděné 15" Qosmio F50. Nejsem si úplně jist, zda je to dobře, protože do obýváku bych si raději postavil něco trochu víc decentního než lesklý černý stroj, který navíc ve tmě bíle svítí na několika místech (vše lze naštěstí vypnout). Někomu se to však líbit může, proto nechávám hodnocení spíše na vás.

Materiály/provedení

Kompletně celý laptop je v lesklém provedení. Tmavé plasty, světlé plasty, klávesnice, vše je lesklý plast, přesně ten typ, který se tak strašně rád zašpiní jakýmkoliv dotekem. Asi nemusím dvakrát říkat, že praktičnost tohoto provedení je velmi vysoká a myslím to opravdu, ale opravdu upřímně. Hadřík s sebou proto vozte (pokud budete tohoto drobečka někdy přenášet) vždy a všude.

Co se týče samotných plastů, nemám kromě lesku příliš výhrad. Čekat u stroje této kategorie něco jiného než plasty je nesmysl. S dílenským zpracováním jsem byl také kromě jedné věci spokojen. Tou je krytka portů na levé hraně. Jde o to nejlevnější z levných provedení, které vypadá jako z dob před deseti lety. Upřímně: raději žádnou krytku než tuto.

Kloub u LCD

Toshiba Qosmio G50 - velké 18" kino do obýváku

Upevnění displeje je tentokrát řešené pomocí jednoho velkého kloubu uprostřed a jeho odpor je hodně velký. Ve zvolené pozici sice displej drží dobře, ale při manipulaci s ním je nutné notebook držet oběma rukama, jinak jej klidně celý převrhnete a displej se ani nehne. Uchycení displeje při zavření je pak řešené pomocí dvou magnetků, žádné západky se tentokrát nekonají.

Rozměry

Jakožto zástupce 18,4" řady je Qosmio G50 obří notebook. Na šířku má necelého půl metru, na délku přes 30 cm a na výšku téměř 5 cm. K tomu si připočítejte hmotnost se zdrojem přes pět kilogramů a vyjde vám, že tentokrát to o přenášení moc není. Nicméně jak jsem psal v úvodu, Qosmio G50 není určené na denní nošení a cílové skupině uživatelů velmi malá mobilita až tak vadit nebude.

Víko

Toshiba Qosmio G50 - velké 18" kino do obýváku


-pro zvětšení klikněte-

Na proužkovaném stříbrném víku je jen logo Qosmio.

Spodní kryt

Toshiba Qosmio G50 - velké 18" kino do obýváku


-pro zvětšení klikněte-

Zespodu je velká spousta otvorů pro zlepšení chlazení, krytky pro snadný přístup ke komponentám, nebo také malý subwoofer.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning