Třináct statečných: nejúspěšnější hry z Kickstarteru
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Třináct statečných: nejúspěšnější hry z Kickstarteru

Třináct statečných: nejúspěšnější hry z Kickstarteru

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

3. 9. 2014 08:00 17

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Torment: Tides of Numenéra, Pillars of Eternity 3. Broken Age, Wasteland 2 4. Elite: Dangerous, Planetary Annihilation
5. FTL: Faster Than Light, Shovel Knight 6. Star Citizen, Kingdom Come: Deliverance 7. Carmageddon: Reincarnation, Shadowrun Returns 8. Divinity: Original Sin, závěr

Za dobu své existence dala crowdfundigová platforma Kickstarter vzniknout mnoha herním projektům. Jen některé z nich se ale šance chopily a vytěžily z ní maximum. Přinášíme vám seznam třinácti her, které jsou podle nás nejúspěšnějšími projekty – ať už z pohledu vybrané částky, procentuální úspěšnosti, nebo mediální vlny, kterou vyvolaly.

Reklama

Tytam jsou doby, kdy jste k vydání hry potřebovali získat schopného producenta. Kdy jste kvůli tomu slítali půlku světa, absolvovali trilion schůzek a neustále se o něco doprošovali, nebo třeba jen odpovídali na kupu hloupých otázek. O dělání ústupků, které nakonec zničily nejeden zajímavý herní projekt, ani nemluvě.

Nyní vám s troškou nadsázky stačí slušná prezentace, která k sobě dokáže přitáhnout dostatečné množství přispěvatelů a samozřejmě i šikovné ruce, které vaše sny dokáží přetavit ve skutečnost. To vše bez nutnosti hledat kompromisy a nechat si do všeho kecat, pokud nemusíte (i když poslouchat hlas komunity, utvářející se kolem vašeho projektu, se může vyplatit).

Ke slovu se totiž hlásí digitální distribuce, jejíž služby si mohou dovolit z vlastní kapsy zaplatit i nemajetní vývojáři, a samozřejmě i crowdfundingové platformy jako je Kickstarter.

Právě Kickstarter odstartoval změnu herního průmyslu, právě on má na svědomí probíhající rozmach nevšedních herních projektů a právě on je nyní největší crowdfundingovou platformou na světě. Od spuštění služby 28. dubna 2009 do dnešního dne bylo na Kickstarteru založeno celkem 5343 videoherních projektů. A z toho jich bylo 1124 úspěšně zafinancováno.

Třináct statečných: nejúspěšnější hry z Kickstarteru
i Zdroj: PCTuning.cz

V dnešním článku jsme se zaměřili právě na úspěšné kickstarterovské videoherní projekty. Při výběru vzorku těch nejúspěšnějších jsme přitom zohlednili nejen vybranou částku, ale také procentuální úspěšnost projektů a především míru, v jaké zasáhla informační kanály v našich končinách včetně herních médií. Z výběru jsme tedy vynechali specifické herní projekty, které běžnému evropskému či americkému hráči vůbec nic neřeknou.

Některé námi vybrané kickstarterovské projekty ještě nebyly úspěšně dokončené. U těchto projektů pouze předpokládáme, že by mohly být úspěšné, a to kvůli skutečnosti, že za nimi stojí zkušení vývojáři, nebo že ukázky ze hry vypadají velice slibně a životaschopně. Z tohoto důvodu u každé hry uvádíme i fázi vývoje.  

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama