Trust GXT 144 Rexx: Vertikální myš nejen pro hráče
Článek Trust GXT 144 Rexx: Vertikální myš nejen pro hráče

Trust GXT 144 Rexx: Vertikální myš nejen pro hráče

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

16. 1. 2019 08:00 15

Seznam kapitol

1. Úvod, balení, parametry 2. Design, tlačítka, ergonomie 3. Senzor a software 4. Závěr

No nedivte se. I alternativní jedinci chtějí občas hrát. Otázka je, jestli se vertikální myšoid osvědčí jako pařanské náčiní. V kancelářích a jiných pracovních kobkách už myši občas panáčkují, ale mezi hráče si ještě cestu nenašly. Testovaný model Rexx má spojovat oboje, jak skvělou ergonomii, tak schopnost posloužit v herní seanci.

Reklama
Reklama

Úvod, balení, parametry

Dnešní test je určen pro zdravotně uvědomělé a svědomité občany. Pro ty, kteří dbají na to, aby se dostali do hrobu ve stoprocentním stavu a kromě toho, že umřou, budou úplně zdraví. A nebo pro ty, kteří mají místo karpálního tunelu Arlberg Straßentunnel a chtějí si kapánek ulevit. Do této sorty spadá i Vašek Vlček a jeho chromá vlčí tlapa. Z toho důvodu jsem byl obdarován vertikální myší, abych jí provětral kožich a zjistil, zda se vašnostovi uleví. Ale není to obyčejná myš za kilo, nýbrž herní turbo hlodavec. Což znamená, že by měla mít solidní senzor a nějakou nadstandardní výbavu.

Vertikální myš už není žádná horká novinka. Spíš se ještě pořádně neprosadily a většina hráčů také kouká po obvyklém placatém náčiní. Zásadní potíž je v tom, že vertikální myš není tak přesná, jako běžná krysa. V důsledku ergonomické extáze je třeba, aby pracka ležela celá na těle myši. Uživatel je potom nucen hýbat buď celou paží nebo aspoň dlaní a to jednoduše není tak precizní, jako postrkovat myš jen prsty. Samozřejmě i myš na stojáka lze čapnout prsty, ale pak asi nedosáhnete pohodlně na tlačítka. Ale nebudeme předbíhat. Myš jsem otestoval při běžném flákání, hraní, senzor provětral v programu Mousetester 1.5.3 a dojmy vydestiloval do kapitol. Začneme klasicky prezentací.

Balení je sympatické, žádné strakaté omalovánky nebo úderná odborářská hesla. Prostě jen myš, název a pár hlavních vlastností. To samé platí i pro zadní stranu. Po vydolování obsahu uvidíte jen průhledný plastový kotec s myší a dvě pidibrožury. Je vidět, že chlápci z firmy Trust neplýtvají zdroji. Ovladač a manuál si musíte stáhnout z oficiálních stránek. To neberu jako mínus, ale jako praktičnost. Na internet se dnes připojíte i v jeskyni přes plechovku od párků.

Trust GXT 144 Rexx: Vertikální myš nejen pro hráče

Myš samotná je prostá nějakých blbostí a extravagantních nedodělků. Jde o drátový a šesti tlačítky vybavený vehement. Největší odvaz je RGB podsvícení loga, dvou tlačítek a kolečka.

Trust GXT 144 Rexx: Vertikální myš nejen pro hráče

Parametry jsem ukořistil z oficiálních stránek.

Trust GXT 144 Rexx: Vertikální myš nejen pro hráče

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning