Úvaha: Samokřupná zařízení aneb když nakupujeme levně
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Úvaha: Samokřupná zařízení aneb když nakupujeme levně

Úvaha: Samokřupná zařízení aneb když nakupujeme levně | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

22. 6. 2013 00:00 40

Seznam kapitol

1. Kupujeme levně, trpme 2. Odolné prvky 3. Drahé a levné návrhy 4. Možná řešení 5. Nablýskaná pozlátka 6. Budoucnost je ve skle

Byl jsem obviňován z toho, že jsem k levným tabletům nekritický a nevidím jejich nevýhody. No – už jsem nějaké poznal. Třeba tu, jak zoufale snadno je můžete poškodit či zničit. Nízká pořizovací cena není způsobena dobrotivostí výrobce, ale značnými úsporami. A nejčastěji tam, kde to není vidět. V konstrukci.

Reklama

Jednoho dne se snad dočkáme chvíle, kdy stroje budou samy o sobě tak odolné, že nebudou vyžadovat nějakou zvláštní ochranu. A možná, že budou ze skla, z materiálu, který sám o sobě zrovna solidně nepůsobí. Jen se podívejte na úžasné vize firmy Corning, výrobce Gorilla Glass: Ve dvou filmech A Day Made of Glass předvádí budoucnost se spoustou zařízení zabudovaných v inteligentním a zároveň odolném skle. 

Tím, že je elektronika přímo součástí skleněných desek, vytváří jednu kompaktní masu, která je navíc zodolněná. Odolné sklo je součástí fotovoltaických panelů, tvoří architekturální prvky, bariéry, stěny, povrchy stolů, panely – a ve všem je zabudovaná elektronika. Třeba opravdu dokážou udělat sklo tak odolné, že bude v zásadě nerozbitné! Jejich představa světa plného chytrých skleněných panelů, který uživatele vlastně obklopí augmented realitou. Vypadá to neuvěřitelně přirozeně – a taky prakticky.

Ale tam zatím nejsme. Zatím stále platí pravidlo, že čím čínštější a levnější věc si pořídíme, tím větší bude vykazovat tendenci k samokřupnutí a samorozkladu. Na to opravdu nesmíme zapomenout – a to už ve chvíli, kdy se takové zařízení rozhodnete koupit. Na chvíli můžete mít dojem, že i když je ta věc jenom plastová, pořád vypadá mohutně. No – jenom tak vypadá.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama