Vánoční průvodce – vybíráme smartphone pod stromeček
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Vánoční průvodce – vybíráme smartphone pod stromeček

Vánoční průvodce – vybíráme smartphone pod stromeček

Marek Vacovský

Marek Vacovský

2. 12. 2014 03:00 46

Seznam kapitol

1. Trocha historie a jak vlastně vybíráme? 2. Smartphony do 3 000 Kč 3. Smartphony do 5 500 Kč 4. Smartphony do 8 000 Kč 5. Smartphony do 10 500 Kč
6. Smartphony nad 10 500 Kč 7. Tabletofony nad 10 500 Kč 8. Odolné smartphony 9. Naše tipy

Po vánočních tipech na tablet se podíváme nabídku smartphonů. I jejich prodeje raketově rostou a často je vídáme i u lidí, kteří nikdy nepatřili mezi nadšence do technologií. Smartphone už dnes musí mít skoro každý – je přeci tak pohodlné mít v kapse vlastně počítač a přístup ke všem důležitým dokumentům.

Reklama

Mysleli jste si, že smartphony vyrojily až v posledních letech? Ale kdežeJejich boom sice přišel až v roce 2007, kdy byl představen první iPhone, ale jinak jsou tu s námi už přes 20 let. První smartphone na světě představilo už na konci roku 1992 americké IBM (dnes tyto aktivity od IBM převzalo čínské Lenovo) a jeho název byl Simon. Funkční výbavou byl sice na míle vzdálený dnešním moderním mobilům, ale uměl například poslat fax, poradil si s emaily a v jeho výbavě nechyběl ani kalendář, kalkulačka nebo virtuální klávesnice. Jeho úhlopříčka byla 4,6 palce, čímž by mohl konkurovat i dnešním telefonům.

Vánoční průvodce – vybíráme smartphone pod stromeček
i Zdroj: PCTuning.cz

Zdroj

Prvním obecně známým chytrým telefonem však byl komunikátor Nokia 9000 z roku 1996. Ten měl hmotnost 397 gramů a jeho pohon obstarával procesor Intel 386. Tu pravou revoluci však způsobil až iPhone v roce 2007 – tehdy odstartovala éra smartphonů tak, jak je známe nyní. Zatímco do té doby jste se s komunikátory mohli setkat spíše výjimečně, nyní smartphony různých značek uvidíte prakticky všude a ty nejlevnější pořídíte už za cenu okolo 2 tisíc korun.

Vánoční průvodce – vybíráme smartphone pod stromeček
i Zdroj: PCTuning.cz
 

A jak jsme smartphony do tohoto speciálu vybírali? Řídili jsme se stejnými pravidly jako při výběru tabletu. Kvůli obrovskému množství různých modelů a jejich velkému rozptylu jsme však museli vytvořit kategorií o něco více. Z každé kategorie vám pak představíme ty nejzajímavější kousky. Drželi jsme se přitom jednoduchých pravidel – telefon nesmí přesáhnout danou cenu, jeho cena musí platit pro českou distribuci (tzn. žádné šedivky) a dostupný musí být ve více tuzemských obchodech (případně i v jednom, ovšem za podmínky, že se jedná o velké elektro a oficiální českou distribuci).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama