Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016
i Zdroj: PCTuning.cz
Úložná zařízení Článek Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016

Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016 | Kapitola 15

Dominik Liebezeit

Dominik Liebezeit

25. 2. 2016 10:00 13

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Testovací sestava a použitá metoda 3. SanDisk microSDXC Ultra Android Class 64 GB 4. LTLM microSDXC 64 GB Class 10 5. ADATA Premier microSDXC 64 GB UHS-I 6. Samsung micro SDXC 64 GB Class 10 EVO 7. Samsung micro SDXC 64 GB Evo Plus 8. Kingston Micro SDXC 64GB UHS-I U3 
9. SanDisk MicroSDXC 64GB Extreme UHS-I U3 10. Samsung micro SDXC 64GB PRO Plus 11. SanDisk Micro SDXC 64GB Extreme Plus UHS-I 12. Porovnání sekvenčního čtení 13. Porovnání rychlosti sekvenčního zápisu 14. Počet operací za sekundu 15. Závěr

Přinášíme vám velký srovnávací test paměťových karet micro SDXC s kapacitou 64 GB. V testu se podíváme na rychlost sekvenčního čtení/zápisu, a také na rychlost náhodného přístupu. Spíše než konstatování, která karta je lepší nás bude zajímat použitelnost v jednotlivých zařízení jako jsou kamery nebo mobilní telefony.

Reklama

Nemá asi příliš cenu vybrat jednu kartu a o té prohlásit, že je nejlepší. Pro každého taková karta může být zcela jiná. Výsledná volba se bude odvíjet hlavně od toho, na co kartu plánujete použít. Budete fotit nebo natáčet? V jakém formátu a s kolika snímky za sekundu? Budete přesouvat velké soubory mezi počítačem a paměťovou kartou? Anebo hledáte vhodného kandidáta na místo "pevného disku" v mobilním telefonu? Původně jsem se chtěl ukazování prstem na tu kterou kartu vyhnout, neboť předpokládám svéprávnost čtenáře, který si v testech zkoukne hodnoty, které ho zajímají a podle nich se rozhodne, ale snad jen..

Do fotoaparátu

Já osobně bych si do kvalitního foťáku vybral Kingston Micro SDXC 64 GB UHS-I U3, kvůli jejím vyrovnaným výkonům jak při čtení, tak při zápisu. Neměl bych tak problém s přetahováním fotek, ani se záznamem rychlých sekvencí. Pokud bych hledal levnější alternativu, tak bych určitě sáhl po Sandisk microSDXC Ultra Android Class 64 GB.

Do 4K kamery

Pokud bych plánoval natáčet ve 4K rozlišení nebo ve FullHD při 60 snímcích za sekundu, pak bych na kartě nešetřil a sáhl po Samsung micro SDXC 64 GB Pro Plus nebo  Kingston Micro SDXC 64 GB UHS-I U. Levnější variantu bych v této kategorii asi nehledal, neboť kvalitní záznam potřebuje odpovídající technologi.

Do FullHD kamery

Pro dnes už standardní formát videa bych asi volil levnější variantu. Nejspíše bych sáhl po Kingston Micro SDXC 64 GB UHS-I U3 nebo po Sandisk microSDXC Ultra Android Class 64 GB.

Úložiště do telefonu

Překvapivě nejrychlejší kartou podle naměřených hodnot je nejlevnější karta Sandisk microSDXC Ultra Android Class 64 GB, takže bych určitě pro telefon zvolil tuto kartu. Další alternativou by mohla být Sandisk Micro SDXC 64 GB Extreme Plus UHS-I nebo Kingston Micro SDXC 64 GB UHS-I U3.

Největší překvapení

Bezpochyby Sandisk microSDXC Ultra Android Class 64 GB! Nejlevnější karta v testu se postarala o největší překvapení. Rychlost karty je taková, že pochybuji, jestli se nejedná o nějakého mutanta, který sjel z výrobní linky omylem. Přes 90 MB/s čtení u karty za 580 Kč! To bereme všemi deseti!

Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016
i Zdroj: PCTuning.cz

Největší zklamání

Pro mě osobně je největším zklamáním SanDisk Micro SDXC 64GB Extreme Plus UHS-I. Karta za svou cenu nenabízí o moc více než levnější kokurence. Dokonce v rychlosti zápisu vcelku vydatně zaostává.

Přecejenom možná nejlepší karta

Jako "přece jenom možná nejlepší paměťovou kartu" bych označil  Kingston Micro SDXC 64 GB UHS-I U3 pro svůj vyrovnaný výkon na všech kolbištích. Chcete rychlé čtení? Check! Rychlý zápis? Check! Příznivou cenu a výkon v mobilu? Pak asi nenajdete lepší "allround" kartu! Když bych já měl vybrat jednoho vítěze, byla by to právě Kingston U3.

Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016
i Zdroj: PCTuning.cz

  

Poděkování

Všechny paměťové karty do testu zapůjčila společnost Alza.cz
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama