Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016
i Zdroj: PCTuning.cz
Úložná zařízení Článek Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016

Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016 | Kapitola 5

Dominik Liebezeit

Dominik Liebezeit

25. 2. 2016 10:00 13

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Testovací sestava a použitá metoda 3. SanDisk microSDXC Ultra Android Class 64 GB 4. LTLM microSDXC 64 GB Class 10 5. ADATA Premier microSDXC 64 GB UHS-I 6. Samsung micro SDXC 64 GB Class 10 EVO 7. Samsung micro SDXC 64 GB Evo Plus 8. Kingston Micro SDXC 64GB UHS-I U3 
9. SanDisk MicroSDXC 64GB Extreme UHS-I U3 10. Samsung micro SDXC 64GB PRO Plus 11. SanDisk Micro SDXC 64GB Extreme Plus UHS-I 12. Porovnání sekvenčního čtení 13. Porovnání rychlosti sekvenčního zápisu 14. Počet operací za sekundu 15. Závěr

Přinášíme vám velký srovnávací test paměťových karet micro SDXC s kapacitou 64 GB. V testu se podíváme na rychlost sekvenčního čtení/zápisu, a také na rychlost náhodného přístupu. Spíše než konstatování, která karta je lepší nás bude zajímat použitelnost v jednotlivých zařízení jako jsou kamery nebo mobilní telefony.

Reklama

ADATA Premier je microSDXC karta jediná od tohoto tradičního tchajwanského výrobce paměťových modulů, kterou jsme vyzkoušeli v našem testu. ADATA Premier microSDXC 64 GB UHS-I můžete zakoupit za přibližně 600 Kč.

Graf ceny produktu A-Data micro SDXC Premier Pro 64GB UHS-I class 10 poskytuje server Heureka.cz

Paměťová karta ADATA Premier microSDXC 64 GB UHS-I se pyšní technologií UHS-I, zápis by tedy měl pěkně svištět. Tato karta se také jako jedna z mála chlubí na svém obalu rychlostí IOPS, konkrétně jde podle výrobce o rychlost 1400 IOPS při čtení a 1000 IOPS při zápisu. Bude zajímavé sledovat, jak si karta povede v testu náhodného přístupu. Karta dále nese označení U1, takže by bezproblémů měla zvládat FullHD foto i video.

ADATA Premier microSDXC 64 GB UHS-I
i Zdroj: PCTuning.cz
ADATA Premier microSDXC 64 GB UHS-I

Karta je vybavena odolností proti vodě a vlhku, magnetismu, rentgenovém záření a poradí si i s nepříznivými teplotami. Zamrzí absence SD adaptéru, což může být problém pro majitele například starších fotoaparátů.

ADATA Premier microSDXC 64 GB UHS-I
i Zdroj: PCTuning.cz
ADATA Premier microSDXC 64 GB UHS-I

  

CrystalDiskMark 5.1.1
i Zdroj: PCTuning.cz
CrystalDiskMark 5.1.1

  

CrystalDiskMark 5.1.1 druhý test
i Zdroj: PCTuning.cz
CrystalDiskMark 5.1.1 druhý test

  

ADATA Premier v CrystalDiskMarku v obou dvou testech podala téměř identický výkon. Průměrnou rychlost sekvenčního čtení vytáhla na 46,97 MB/s. V lepším světle se ADATA Premier ukázala v sekvenčním zápisu, kde podala průměrnou rychlost 43,41 MB/s. Ve čtení malých rozkouskovaných dat karta dosáhla průměrné rychlosti 5,24 MB/s. V zápisu malých dat bylo dosaženo průměrné rychlosti 2,04 MB/s.

HD Tune Pro 4.50
i Zdroj: PCTuning.cz
HD Tune Pro 4.50

  

HD Tune Pro 4.50 druhý test
i Zdroj: PCTuning.cz
HD Tune Pro 4.50 druhý test

  

HD Tune Pro výceméně potvrdil rychlost sekvenčního čtení z minulého testu. Bohužel.

  

ATTO Disk Benchark

  

ATTO Disk Benchark druhý test

V případě ATTO Disk Benchmarku si můžeme všimnout výrazně rozdílných hodnot sekvenčního zápisu. Karta začíná nabírat rychlost od 64 KB, je ale zajímavé, že od 256 KB bloků začne klesat rychlost zápisu, až na 15,8 MB/s u 64 MB.

  

HD Tune Pro 4.50 náhodný přístup

V HD Tune Pro 4.50 dosáhla karta spíše průměrných hodnot, při čtení 4 KB bloků se rychlost pohybovala kolem 4 MB/s a 1000 operací/s což není špatný výkon, ale žádným rychlíkem na tomto poli karta také není. Bude zajímé sledovat, jak si povede v testu v telefonu.

  

A1 SD Benchmark

V testu náhodného přístupu přímo v telefonu už vypadají hodnoty o dost lépe. Minimálně náhodné čtení, které dosáhlo hodnoty 13,16 MB/s.

Hodnocení

ADATA Premier patří spíše k levnějším kartám v našem testu. Za svou cenu nabídne spíše průměrnou rychlost čtení, ale potěší rychlostí zápisu. Do kamery, nebo při pořizování rychlých sekvencí fotek může zastoupit dražší karty jako např. Samsung Evo Plus. Ani použití v mobilním telefonu pro ni není problém, díky slušné hodnotě 1000 IOPS může sloužit jako vaše hlavní úložiště aplikací. Fotografům pracujícím s velkými RAW soubory bychom kartu ale nedoporučili.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama