Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016
i Zdroj: PCTuning.cz
Úložná zařízení Článek Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016

Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016 | Kapitola 6

Dominik Liebezeit

Dominik Liebezeit

25. 2. 2016 10:00 13

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Testovací sestava a použitá metoda 3. SanDisk microSDXC Ultra Android Class 64 GB 4. LTLM microSDXC 64 GB Class 10 5. ADATA Premier microSDXC 64 GB UHS-I 6. Samsung micro SDXC 64 GB Class 10 EVO 7. Samsung micro SDXC 64 GB Evo Plus 8. Kingston Micro SDXC 64GB UHS-I U3 
9. SanDisk MicroSDXC 64GB Extreme UHS-I U3 10. Samsung micro SDXC 64GB PRO Plus 11. SanDisk Micro SDXC 64GB Extreme Plus UHS-I 12. Porovnání sekvenčního čtení 13. Porovnání rychlosti sekvenčního zápisu 14. Počet operací za sekundu 15. Závěr

Přinášíme vám velký srovnávací test paměťových karet micro SDXC s kapacitou 64 GB. V testu se podíváme na rychlost sekvenčního čtení/zápisu, a také na rychlost náhodného přístupu. Spíše než konstatování, která karta je lepší nás bude zajímat použitelnost v jednotlivých zařízení jako jsou kamery nebo mobilní telefony.

Reklama

Samsung Evo je první, zároveň nejlevnější kartou tohoto známého jihokorejského výrobce v našem testu. V sačasné době ji lze sehnat za lidových 699 Kč.

Graf ceny produktu Samsung micro SDXC EVO 64GB class 10 poskytuje server Heureka.cz

Podle výrobce karta dosahuje rychlosti 48 MB/s čtení a 16 MB/s v sekvenci. To nejsou žádná velkolepá čísla, vzhledem k tomu, co jsme viděli výše u karet o několik set korun levnějších. Karta bohužel nepotěší ani svou přidanou hodnotou. Narozdíl od konkurence Samsung u této své karty garantuje "pouze" odolnost proti extrémním teplotám. Pokud se tedy plánujete jít rentgenovat s paměťovou kartou v kapse, Samsung Evo nechte doma.

Samsung Evo 64 GB Class 10 UHS-I
i Zdroj: PCTuning.cz
Samsung Evo 64 GB Class 10 UHS-I

  

Samsungu se nedá upřít, že jeho paměťové karty z řady Evo jsou designově opravdu povedené. Je diskutabilní, nakolik má cenu investovat do designu paměťové karty, která je po celou dobu svého používání schovaná uvnitř zařízení, ale zřejmě to bude nějak souviset s tím, že „obal prodává“.

Samsung Evo 64 GB Class 10 UHS-I
i Zdroj: PCTuning.cz
Samsung Evo 64 GB Class 10 UHS-I

  

CrystalDiskMark 5.1.1
i Zdroj: PCTuning.cz
CrystalDiskMark 5.1.1

  

CrystalDiskMark 5.1.1 druhý test
i Zdroj: PCTuning.cz
CrystalDiskMark 5.1.1 druhý test

  

V CrystalDiskMarku zatím žádné závratné hodnoty karta nepředvedla. Rychlost čtení 47 MB/s u této cenové kotegorie nijak neoslní, rychlost zápisu 33 MB/s taktéž.

HD Tune Pro 4.50
i Zdroj: PCTuning.cz
HD Tune Pro 4.50

  

HD Tune Pro 4.50 druhý test
i Zdroj: PCTuning.cz
HD Tune Pro 4.50 druhý test

  

Jak se zdá, v HD Tune Pro se karta jeví ještě slabší než v CrystalDiskMarku. Rychlost 31 MB/s by nebyla nic závratného ani u zápisu, natož u čtení.

ATTO Benchmark
i Zdroj: PCTuning.cz
ATTO Benchmark

  

  

ATTO Benchmark druhý test

ATTO Benchmark si s kartou rozumí lépe než HD Tune Pro, s CrystalDiskMarkem se téměř perfektně shoduje v rychlostech čtení, rychlost zápisu je v ATTO o 10 MB/s nižší.

  

HD Tune Pro 4.50 Náhodný přístup

Karta ovšem překvapila počtem operací za sekundu. Hodnota 1791 IOPS je velmi slušná i u karet zaměřených vyloženě na mobilní platformu. Bude zajímavé sledovat, jak si karta povede v mobilním testu.

  

A1 SD Benchmark

V mobilním testu náhodného přístupu karta skutečně zářila. Náhodné čtení 14 MB/s a zápis 3,49 MB/s jsou opravdu luxusní hodnoty na kartu za 700 Kč.

Zhodnocení

Samsung Evo je karta, která na první pohled zaujme vzhledem, ale odradí svou rychlostí při práci s velkými soubory. Karta ale totálně zazářila v náhodném přístupu. Malé soubory čte rychlostí přes 14 MB/s a zapisuje je přes 3 MB/s. Pokud hledáte paměťovou kartu pro svůj chytrý telefon, Samsung Evo může být dobrou volbou. Její sekvenčí rychlosti jsou dostačující pro práci s FullHD fotkami a videem a díky 1700 IOPS budete spuštět aplikace mrknutím oka. Pokud máte ale telefon, na kterém chcete natáčet videa ve větším rozlišení než ve FullHD, tato karta není pro vás.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama