Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016
i Zdroj: PCTuning.cz
Úložná zařízení Článek Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016

Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016 | Kapitola 8

Dominik Liebezeit

Dominik Liebezeit

25. 2. 2016 10:00 13

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Testovací sestava a použitá metoda 3. SanDisk microSDXC Ultra Android Class 64 GB 4. LTLM microSDXC 64 GB Class 10 5. ADATA Premier microSDXC 64 GB UHS-I 6. Samsung micro SDXC 64 GB Class 10 EVO 7. Samsung micro SDXC 64 GB Evo Plus 8. Kingston Micro SDXC 64GB UHS-I U3 
9. SanDisk MicroSDXC 64GB Extreme UHS-I U3 10. Samsung micro SDXC 64GB PRO Plus 11. SanDisk Micro SDXC 64GB Extreme Plus UHS-I 12. Porovnání sekvenčního čtení 13. Porovnání rychlosti sekvenčního zápisu 14. Počet operací za sekundu 15. Závěr

Přinášíme vám velký srovnávací test paměťových karet micro SDXC s kapacitou 64 GB. V testu se podíváme na rychlost sekvenčního čtení/zápisu, a také na rychlost náhodného přístupu. Spíše než konstatování, která karta je lepší nás bude zajímat použitelnost v jednotlivých zařízení jako jsou kamery nebo mobilní telefony.

Reklama

Spolu s kartou Kingston U3 se dostáváme do kategorie paměťových karet označených jako U3. U3 je označení vysokorychlostní sběrnice, díky které je karta schopna dosahovat vysokých rychlostí při zápisu. Tyto karty jsou primárně určeny do videokamer nebo fotoaparátů, které pořizují záznam ve větším rozlišení než ve FullHD. Ruku v ruce s rychlostí zápisu jde také jejich cena. Protože jsou primárně určeny do kvalitních videokamer nebo pro fotografy, kteří chtějí pořizovat série fotek ve vysokém rozlišení.

Zpět ale k testované kartě, tou jak už nadpis napovídá je Kingston Micro SDXC 64GB UHS-I U3, kterou lze v současné době zakoupit za přibližně 960 Kč.

Graf ceny produktu Kingston MicroSDXC 64GB UHS-I U3 poskytuje server Heureka.cz

Jak už jsem se umínil, největší devizou paměťové karty Kingston U3 je právě sběrnice U3, a také použitá technologie UHS-I. Karta tak má skutečně potenciál, aby byla opravdu rychlou. Svědčí o tom i uvedená rychlost na obalu 90 MB/s při sekvenčním čtení a 80 MB/s při zápisu.

Kingston Micro SDXC 64GB UHS-I U3
i Zdroj: PCTuning.cz
Kingston Micro SDXC 64GB UHS-I U3

  

Karta je od výrobce vybavena do nepohody. Konkrétně odolností proti vlhku, nárazům a extrémním teplotám.

Kingston Micro SDXC 64GB UHS-I U3
i Zdroj: PCTuning.cz
Kingston Micro SDXC 64GB UHS-I U3

  

Kingston, stejně jako většina výrobců dodává své micro SDXC karty s SD adaptérem. To potěší zejména, pokud potřebujete kartu vložit do starší čtečky, nebo zařízení.

CrystalDiskMark 5.1.1
i Zdroj: PCTuning.cz
CrystalDiskMark 5.1.1

  

CrystalDiskMark 5.1.1 druhý test
i Zdroj: PCTuning.cz
CrystalDiskMark 5.1.1 druhý test

  

V CrystalDiskMarku jsou rychlosti čtení skutečně impozantní. Kingston U3 téměř dostává ze standardu UHS-I maximum (104 MB/s). Jen ta rychlost zápisu zatím není to, co výrobce na obalu sliboval.

HD Tune Pro 4.50
i Zdroj: PCTuning.cz
HD Tune Pro 4.50

  

  

HD Tune Pro 4.50 druhý test

HD Tune Pro se tradičně s kartou nemazal, a oproti CrystalDiskMarku ji srazil kolem 10 Mb/s.

  

ATTO Disk Benchmark

  

ATTO Disk Benchmark druhý test

Z testů si nejvíce s kartou rozumněl ATTO Disk Benchmark. Hodnoty sekvenčního čtení jsou téměř shodné s hodnotami naměřenými v CrystalDiskMarku, rychlost zápisu je při 64 MB bloku 81 MB/s, spíše se ale rychlost pohybuje kolem 75 MB/s.

  

HD Tune Pro Náhodný přístup

I v testu náhodného přístupu si karta vedla výtečně. 2338 IOPS je skutečně brutální hodnota, vezmeme-li v potaz, že je karta primárně určena pro práci se záznamem ve vysokém rozlišení.

Zhodnocení

Kingston Micro SDXC 64GB UHS-I U3 je skutečně robustní karta, která uspokojí jak kameramany, tak náruživé fotografy. Své uplatnění najde i jako úložiště v telefonu, ovšem zde už může být překážkou trošku vyšší pořizovací cena.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama