Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016
i Zdroj: PCTuning.cz
Úložná zařízení Článek Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016

Velký srovnávací test - paměťové karty 64 GB micro SDXC 2016 | Kapitola 10

Dominik Liebezeit

Dominik Liebezeit

25. 2. 2016 10:00 13

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Testovací sestava a použitá metoda 3. SanDisk microSDXC Ultra Android Class 64 GB 4. LTLM microSDXC 64 GB Class 10 5. ADATA Premier microSDXC 64 GB UHS-I 6. Samsung micro SDXC 64 GB Class 10 EVO 7. Samsung micro SDXC 64 GB Evo Plus 8. Kingston Micro SDXC 64GB UHS-I U3 
9. SanDisk MicroSDXC 64GB Extreme UHS-I U3 10. Samsung micro SDXC 64GB PRO Plus 11. SanDisk Micro SDXC 64GB Extreme Plus UHS-I 12. Porovnání sekvenčního čtení 13. Porovnání rychlosti sekvenčního zápisu 14. Počet operací za sekundu 15. Závěr

Přinášíme vám velký srovnávací test paměťových karet micro SDXC s kapacitou 64 GB. V testu se podíváme na rychlost sekvenčního čtení/zápisu, a také na rychlost náhodného přístupu. Spíše než konstatování, která karta je lepší nás bude zajímat použitelnost v jednotlivých zařízení jako jsou kamery nebo mobilní telefony.

Reklama

Samsung micro SDXC 64GB Pro je karta z vyšší cenové kategorie, v současné době se dá koupit za zhruba 1500 Kč.

Graf ceny produktu Samsung micro SDXC 64GB PRO Plus SD poskytuje server Heureka.cz

Samsung micro SDXC 64GB PRO Plus
i Zdroj: PCTuning.cz
Samsung micro SDXC 64GB PRO Plus

  

Svůj původ ve vyšší cenové kategorii Samsung Pro Plus nezapře už pouze svým balením. Nejedná se o klasický zatavený blister, ale jde o plnohodnotnou krabičku ze slabého kartonu. Uvnitř se nachází plastový box, ve kterém kromě samotné microSDXC karty najdeme i SD adaptér.

Samsung micro SDXC 64GB PRO Plus
i Zdroj: PCTuning.cz
Samsung micro SDXC 64GB PRO Plus

  

Samsung Pro Plus disponuje technologií UHS-I a U3, což prozrazuje, že karta primárně cílí na video s vysokým rozlišením. Výrobce uvádí rychlosti 95 MB/s pro čtení a až 90 MB/s pro zápis v sekvenčním režimu. Při návrhu karty bylo také pamatováno na nepohodlí, karta tak vydrží nepříznivé teploty, styk s vodou a rentgenové záření (ano, konečně rentgen! Samsung to má zřejmě odstupňované: karta za 700 Kč teplota, karta za 900 Kč voda, karta za 1500 Kč rentgen :) )

CrystalDiskMark 5.1.1
i Zdroj: PCTuning.cz
CrystalDiskMark 5.1.1

  

CrystalDiskMark 5.1.1 druhý test
i Zdroj: PCTuning.cz
CrystalDiskMark 5.1.1 druhý test

  

V CrystakDiskMarku se rychlost čtení pohybuje kolem 90 MB/s a zápis kolem 83 MB/s. Zejména u zápisu jde o velice solidní hodnoty a bude zajímavé sledovat jak si karta povede dál.

HD Tune Pro 4.50
i Zdroj: PCTuning.cz
HD Tune Pro 4.50

  

HD Tune Pro si z nějakého důvodu s paměťovými kartami od Samsungu nerozumí. Už u předchozích karet jsme mohli pozorovat propad rychlosti o polovinu, a to samé se děje i v případě Samsung Pro Plus. Bohužel teď se reálná rychlost karty nedrží ani u prvních několika GB jako tomu bylo u přechozí testované karty od Samsungu, zde již od prvního GB test nasadí rychlost pod 70 MB/s. Co se týče testu náhodného přístupu v HD Tune Pro, tam byly hodnoty ještě nesmyslnější. Může se sice jednat o vadný kus karty, ale vzhledem k tomu, že už je to třetí karta tohoto výrobce, se kterou má HD Tune takové problémy, pravděpodobně je chyba v jejich vzájemné antipatii. Pro představu přikládám pouze jeden screen a jinak test v tomto benchmarku bude u Samsungu Pro Plus vynechán.

ATTO Disk Benchmark
i Zdroj: PCTuning.cz
ATTO Disk Benchmark

  

ATTO Disk Benchmark druhý test
i Zdroj: PCTuning.cz
ATTO Disk Benchmark druhý test

  

ATTO Disk Bechmark zase jednou zachraňuje situaci a hodnoty naměřené v CrystalDiskMarku spíše navyšuje. Naštěstí už zde nevidíme tak zmatečné hodnoty jako v předchozím testu. Je krásné vidět, jak se grafy téměř blíží magické hranici 100 MB/s.

A1 SD Benchmark
i Zdroj: PCTuning.cz
A1 SD Benchmark

  

Byť jsem původně U3 karty nechtěl testovat v telefonu, protože se domnívám, že tyto karty jsou primárně pořizovány jako úložiště v kvalitních kamerách se 4K záznamem, po tom co nás zradilo HD Tune Pro jsem se rozhodl změřit náhodný přístup v mobilním benchmarku, abychom měli lepší přehled o rychlosti při práci s malými, rozkouskovanými soubory. V případě A1 se nekoná žádné překvapení, tyto pokročilé karty už nemají telefonu moc co nabídnout. Lepší hodnoty v telefonu dosáhla například Samsung Evo Plus, která stojí zhruba polovinu co tato karta.

Zhodnocení

Samsung 64 GB Pro Plus je velmi slušná karta, která od prvopočátku dává najevo, kde je její místo. Jsou jím různé GoPro a jiné kamery, které pracují se 4K videem. Rychlostí zápisu šlo o nejrychlejší kartu v testu, pokud to s natáčením ve vysokém rozlišení myslíte vážně, toto je karta pro vás. Vy ostatní co hledáte univerzální kartu, nebo úložiště do mobilního telefonu, seženete vhodnější a levnější alternativu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama