PCTuning Článek

Velký test herních headsetů do 1500 korun

Jakub Mokříš
Jakub Mokříš
29. 1. 2019 02:00 27 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. RAZER Electra V2 3. KOSS SB/45 4. HyperX Cloud Stinger 5. Plantronics RIG 400HS
6. Trust GXT 322C 7. Logitech G231 Prodigy 8. Mad Catz F.R.E.Q. 3 9. Závěrečné zhodnocení

Pokud s někým pravidelně hrajete online s někým v týmu, hlasová komunikace vám náramně pomůže. Díky kvalitním sluchátkům, se kterými nepřeslechnete žádné klepnutí, se ve hře můžete lépe zorientovat. Musí být pohodlná, protože je úmorné, pokud vás po chvíli někde něco tlačí. A mít kvalitní mikrofon. Ale jen někdy se povede tohle všechno sladit.

Reklama
Reklama

Trust GXT 322C

  • Frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • Citlivost: 112 dB/mW
  • Měniče: 50 mm
  • Impedance: 32 Ohm
  • Délka kabelu: 109 cm (1 jack) + 110 cm (2 jacky)
  • Cena: 800 Kč

Nejmohutněji působící sluchátka v testu jsou od firmy Trust. To je známý výrobce širokého spektra hardwarového příslušenství a elektroniky. Od počítačových myší přes selfie tyče až po třeba detektory kouře. Trust si nehraje na žádného prémiového výrobce, ale naopak na rovinu tvrdí, že se snaží vyrábět produkty s příznivým poměrem ceny a kvality. Není tedy divu, že se jedná o nejlevnější headset celého testu. Na druhou stranu, necelá tisícovka nejsou malé peníze a za takovou částku rozhodně očekávám alespoň nějakou základní kvalitativní úroveň a produkt u kterého bude poznat, že není složený z těch úplně nejlevnějších komponent.

Balení zde vypadá dle očekávání, tedy krabice s barevným potiskem, na které si můžete dobře prohlédnout „vojensky“ působící design. Produkt je uvnitř krabice usazen v průhledném plastu. Po vybalení mě překvapila zvláštní kombinace odolně působících plastů s hrubším povrchem a lesklých prvků, které mají patrně imitovat kov. Moc se jim to nedaří a celý headset kvůi tomu působí tak trošku „tržnicovým“ dojmem. Tento designový prohřešek částečně smazává dojem z kabelu, který je schovaný v textilním opletu, stejně jako prodlužovák, sloužící zároveň jako rozdvojka.

První nasazení na hlavu provázel pocit lehkého nepohodlí, které způsobila hrubší textile polstrování kolem uší. Stejná je i na temeni hlavy, ale tam to tolik nevadí. Pokud jste citliví na takové materiály a pletený svetr je pro vás peklo stejně jako pro mě, poohlédněte se raději jinde, na druhou stranu jsem byl jediný, komu to vadilo. Ostatní, co si Trust GTX 322 zkusili, si na to nestěžovali. Dalším faktorem, který významně ovlivnil pohodlí při používání, jsou mělké náušníky. Menším uším to asi vadit nebude, ale mým plachťákům to po hodině a půl začalo být nepříjemné. Neustálý kontakt s hrubou perforovanou tkaninou pokrývající „dno“ mušle je dost nepohodlný a donutí člověka headset sundat.

Zvukový projev sluchátek je naopak překvapivě kvalitní. Čisté basy a středy, kterým nechybí detaily, ale i čisté výšky dělají z Trusty použitelné jak pro hry, tak i pro nenáročný poslech hudby. Rozlišit směr, odkud přichází, zvuk taktéž nebyl problém. Další plus si headset odnáší za regulaci zvuku pomocí kolečka na levé mušli. To by nebylo nic tak objevného, ale rozsah nastavení je v rámci tohoto testu naprosto bezkonkurenční. Navíc tento ovládací prvek ani nepůsobí nijak lacině, naopak kolečko nemá žádnou vůli a jde lehce ztuha. Na horní části mušle je pak posuvné tlačítko pro vypnutí/zapnutí mikrofonu.

Ten je uchycen na ohebném držáku, jednoduše se polohuje a je obalen v molitanové čepičce, která se dá sundat. To rozhodně nedoporučuji, protože přenášený zvuk je pak zkreslený a trochu uječený a spoluhráči ho hodnotili jako jednoznačně horší. S nasazeným molitanem byl můj hlas lehce zastřený, ale jednoznačně věrnější realitě.

Trust tedy nakonec svým produktem poměrně pozitivně překvapil, ačkoliv otázka pohodlí bude u tohoto headsetu značně individuální. Za zmínku ještě stojí kabel, který je bez prodlužováku tak akorát dlouhý, aby se dal pohodlně zapojit do ovladače od konzole a nepřekážel.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning