Velký test herních headsetů do 1500 korun
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Velký test herních headsetů do 1500 korun

Velký test herních headsetů do 1500 korun

Jakub Mokříš

Jakub Mokříš

29. 1. 2019 03:00 27

Seznam kapitol

1. Úvod 2. RAZER Electra V2 3. KOSS SB/45 4. HyperX Cloud Stinger 5. Plantronics RIG 400HS
6. Trust GXT 322C 7. Logitech G231 Prodigy 8. Mad Catz F.R.E.Q. 3 9. Závěrečné zhodnocení

Pokud s někým pravidelně hrajete online s někým v týmu, hlasová komunikace vám náramně pomůže. Díky kvalitním sluchátkům, se kterými nepřeslechnete žádné klepnutí, se ve hře můžete lépe zorientovat. Musí být pohodlná, protože je úmorné, pokud vás po chvíli někde něco tlačí. A mít kvalitní mikrofon. Ale jen někdy se povede tohle všechno sladit.

Reklama

Kvalitní online hraní dnes už většinou vyžaduje hlasovou komunikaci. Dorozumívání se přes in-game voice chat nebo externí programy, jako je TeamSpeak nebo Discord, je v případě týmových her prakticky nutnost, bez které si jen těžko budete hledat stálejší spoluhráče. Kdo při hře nemluví, není obvykle příliš populární, protože nedokáže včas zahlásit záležitosti typu „bacha, obcházejí vás“.

Nejpohodlnějším způsobem, jak dobře vnímat zvuky hry a u toho mluvit na spoluhráče, je asi nasadit si na hlavu headset. Za prvé tím nerušíte své okolí a za druhé okolí tolik neruší vás. Při číhání v temném koutě místnosti může jakékoliv vyrušení znamenat, že přeslechnete kroky blížícího se nepřítele a tím i rozdíl mezi vítězstvím a prohrou.

Abych nastínil podmínky testu, určil jsem pro většinu hráčů asi akceptovatelnou cenu 1 500 korun. Předpokládám, že kolem této ceny už se najdou kousky, které budou stačit i pro trošku náročnější online hraní. Samozřejmě se budeme muset smířit s relativním nepohodlím kabelu propojujícího sluchátka s počítačem. Bezdrátovým headsetům se budeme věnovat někdy příště a pravděpodobně ve vyšší cenové hladině.

Sledovat budu samozřejmě zvukové podání, a to především ve hrách. Herní sluchátka by neměla sloužit primárně pro poslech hudby, ale přesto je i v tomto směru prověřím. Na konečné hodnocení to ovšem bude mít minimální vliv. Mnohem důležitější bude schopnost rozlišit jednotlivé zvuky ve hrách a směr ze kterého přicházejí. Kruciální je i kvalita mikrofonu, nikdo přeci nechce slyšet hlas spoluhráče zastřený, doprovázený šumem nebo pískáním.

Důležitým faktorem je i komfort při nošení nebo spíše hraní. Při dlouhých, celonočních seancích se každé drobné nepohodlí se časem stane noční můrou, která dokáže naprosto otrávit a přinutit člověka skončit s hraním dříve, než původně plánoval. Různé tlaky, ať už na hlavu nebo uši se mohou zdát ze začátku jako snesitelné, ale za pár hodin mohou přivodit bolest hlavy nebo otlačeniny.

Velký test herních headsetů do 1500 korun
i Zdroj: PCTuning.cz

Celý test budu provádět především ve hrách, které v současné chvíli provozuji na svém PC. Ze singleplayerovek to budou Kingdom Come: Deliverance a Zaklínač 3, online tituly zastupují PlayerUnknown's Battlegrounds, Rainbow Six: Siege a poměrrně nový Ring of Elysium. Počítač je vybaven základní deskou Asus ROG Strix X370-F Gaming, kterou jsme testovali zde. Je sice vybavena integrovanou zvukovkou, nicméně tento čip se řadí k těm lepším a použitelným. Pro potřeby testu headsetů do 1500 korun bude tedy zcela dostačovat.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama