PCTuning Článek

Velký test herních headsetů do 1500 korun

jakub-mokris
Jakub Mokříš
29. 1. 2019 02:00 27 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. RAZER Electra V2 3. KOSS SB/45 4. HyperX Cloud Stinger 5. Plantronics RIG 400HS
6. Trust GXT 322C 7. Logitech G231 Prodigy 8. Mad Catz F.R.E.Q. 3 9. Závěrečné zhodnocení

Pokud s někým pravidelně hrajete online s někým v týmu, hlasová komunikace vám náramně pomůže. Díky kvalitním sluchátkům, se kterými nepřeslechnete žádné klepnutí, se ve hře můžete lépe zorientovat. Musí být pohodlná, protože je úmorné, pokud vás po chvíli někde něco tlačí. A mít kvalitní mikrofon. Ale jen někdy se povede tohle všechno sladit.

Reklama
Reklama

Logitech G231 Prodigy

  • Frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • Citlivost: 90 dB/mW
  • Měniče: 40 mm
  • Impedance: 32 Ohm
  • Délka kabelu: 212 cm (1 jack) + 183 cm (2 jacky)
  • Cena: 1300 Kč

Švýcarský výrobce je známý svým širokým portfoliem příslušenství k počítačům, laptopům a tabletům. Jeho produkty jsou mezi hráči populární, ačkoliv svojí cenovou politikou dává Logitech většinou dost jasně najevo, že nemíří na ty, co mají hluboko do kapsy. Uvidíme, jestli si dokáže ospravedlnit i necelých čtrnáct stovek za svůj headset.

Balením výrobce nijak nevybočuje – krabice s barevným potiskem, kde převládá černá a modrá, uvnitř které je headset dobře usazen v jakémsi kartonovém držáku. K tomu ještě Logitech přibalil krátkou rozdvojku, která umožní zapojení mikrofonu do samostatného jacku.

Kabel samotný je textilně opletený, nachází se na něm regulace hlasitosti a vypínač mikrofonu a k jeho odolnosti nemohu mít výhrad. Z vlastních, dlouhodobých zkušeností s podobným headsetem vím, že si nechá líbit i drsnější a bezohledné zacházení.

Přes plastovou konstrukci nepůsobí Logitech G231 Prodigy lacině. Možná za to může minimum lesklých ploch, které ve větším množství působí trochu pouťově. Zde se to omezilo na oranžovou linku při vnějším obvodu náušníků, což je tak akorát na to, aby design nebyl nudný, ale ani kýčovitý. Na hlavě headset sedí pevně, ani při prudších pohybech hlavou nepadá, ale přesto nikde netlačí. Tlak je zkrátka rozložen tak nějak rovnoměrně a textilní polstrování je akorát měkké, aby ho dobře rozložilo. Ani po několikahodinovém hraní není cítit jakékoliv nepohodlí, což je jednoznačné plus.


Na co si hodně uživatelů stěžuje, jsou skřípavé zvuky z oblasti kloubů, které drží náušníky. Osobně jsem to zaznamenal také, nutno však podotknout, že pazvuky se ozývaly výhradně jen, když jsem sluchátka neměl na hlavě a náušníky se tedy v kloubech mohly pohybovat. Chápu, že to někomu může vadit, protože to nedělá příliš dobrý dojem a zvlášť ne u „prémiovějšího“ výrobce jako je Logitech. Zkrátka – používání to nijak nevadí, ale působí to dojmem lacinosti a nedotaženosti.

Zvukově je podání sluchátek bez výhrad. Silné basy dávají výbuchům a výstřelům ve hrách hlubší rozměr a vůbec celé spektrum je kvalitně podané. Výšky samozřejmě nejsou nijak krystalicky čisté, středy by mohly být prokreslenější, ale pro herní nebo multimediální využití je zvuk bez výhrad. Horší to bylo s mikrofonem, kde byl jasně slyšitelný šum jakoby na pozadí. Ne nijak hlasitý, ale přesto jsem od Logitechu očekával víc. Mikrofon samotný se od sluchátek nedá odpojit a jeho uchycení je řešeno sklopnou nožičkou z pružného plastu. To bohužel znamená, že se sice dá ohnout směrem blíže k puse, ale má silné tendence se vracet do původní polohy.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning